Cykl bezpłatnych warsztatów kaligrafii chińskiej
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na cykl siedmiu warsztatów poświęconych kaligrafii.
Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 17 listopada o godz. 18:00 w sali 2.11 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.
Wstęp wolny!
Zapisy przyjmowane są pod adresem instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zaplanowany na siedem spotkań materiał ma charakter progresywny, zatem pierwsza lekcja poświęcona będzie przybliżeniu bogatej historii kaligrafii oraz jej wpływowi na kształtowanie ogółu tradycyjnych dziedzin sztuki chińskiej.
W trakcie spotkania przedstawione zostaną również narzędzia do kaligrafii – tzw. „cztery skarby uczonego” oraz sposoby i techniki korzystania z nich. Podsumowanie zajęć stanowić będzie ćwiczenie pisania podstawowych kresek występujących w znakach.
Aby uczestniczyć w zajęciach nie trzeba umieć języka chińskiego ani być w trakcie nauki.
Czas: 17 listopada (czwartek) godz. 18:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 2.11.
Więcej informacji na stronie: https//instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.