Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser
„Umowa o dzieło” to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny. W każdym tygodniu można zapoznać się z pracami młodych, talentowanych twórców oraz nabywać bezpośrednio u nich wyjątkowe dzieła. Oprócz tego na terenie Centrum Praskiego Koneser organizowane są wernisaże oraz spotkania z artystami.
„Umowa o dzieło” to autorska przestrzeń Konesera i Akademii Sztuk Pięknych do wystawiania i sprzedaży sztuki. Do końca sierpnia w każdą środę można podziwiać twórczość zdolnych artystów oraz nabywać ich dzieła. – Każdy może bezpłatnie wejść do strefy i obejrzeć prezentowane obiekty, choć zachęcamy do ich kupowania. Jest to dobra okazja by wesprzeć młode artystki i artystów, a zarazem poznać lepiej spektrum ich twórczych zainteresowań i estetyki. W najbliższych tygodniach w wydarzeniu wezmą udział takie autorki i autorzy jak Zofia Klamka, Patrycja Serweta, Katarzyna Szyszko, Aleksandra Pawłowska, Michał Półbrat, Juliana Lenssinck, Stefan Buczek i Aneta Kilińska - mówi Beata Gierszewska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznego lata zaprasza również do strefy oraz galerii „Dom ze sztuką”. Przez cały tydzień organizowane są tu wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci. Podczas wydarzeń artyści zachęcają odwiedzających do wspólnego malowania obrazów na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. – Każdy może namalować fragment dzieła, które na koniec tygodnia zostanie dokończone przez artystę. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia Lato Konesera i wystawione w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia – podkreśla Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser. – W tej strefie twórcy malują i tworzą na żywo, sprzedają swoje dzieła, a niektórzy rysują karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających. W Galerii Dom Ze Sztuką dostępna jest również stała ekspozycja obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny, czynna w godzinach 11-20 – dodaje Monika Piwońska.
Od 11 lipca w Koneserze można także zobaczyć wystawę „Laboratorium Rzeźby”. Na 1400 m² prezentowanych jest ponad dwieście prac kilkunastu polskich twórców, m.in. Oskara Zięty i Adama Bakalarza. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających są pokazy filmów i materiałów prezentujących autorów oraz ich dzieła. Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany. Oprócz tego, na terenie kompleksu w Leonarda Art Gallery, można podziwiać prace wielu malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Galeria współpracuje z tak uznanymi nazwiskami jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni.
Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu oraz w na Facebooku:
Umowa o dzieło: https://www.facebook.com/events/258366452130446/
Strefa Dom ze Sztuką: https://www.facebook.com/events/921450904932860/
Laboratorium Rzeźby: https://www.facebook.com/events/745867946181452/
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.