Cykliczne spotkania w Galerii Sztuki ToTuart
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. W ramach cyklu, od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich, współczesnych artystów.
Jesień w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart będzie bardzo intensywna! – Postaraliśmy się po brzegi wypełnić kalendarze miłośników polskiej sztuki współczesnej, aby w przejrzysty sposób zaprezentować im dzieła artystów, z którymi współpracujemy – mówi Marek Duchnowski, właściciel Galerii Sztuki ToTuart. W ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” w galerii znajdującej się w pasażu w Centrum Praskim Koneser, odbędzie się siedem wystaw. Każda z nich, trwająca dziesięć dni, będzie okazją do obejrzenia prac jednego lub dwóch wybranych artystów tworzących rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, ceramikę czy instalacje.
Cykl startuje już 18. września – rozpocznie się od wystawy „Taniec z przestrzenią” prezentującej malarstwo i rysunek Justyny Grzebieniowskiej-Wolskiej. Od początku października w Galerii będzie można obejrzeć malarstwo, rysunek i rzeźbę wybitnego artysty – Józefa Wilkonia. W drugiej połowie miesiąca przestrzeń galerii wypełnią rzeźby autorstwa Artura Szołdry. Na przełomie października i listopada odbędzie się wspólna wystawa fotografii Katarzyny Kryńskiej i rzeźby Krzysztofa Renesa, a przez kolejne dziesięć dni – malarstwa Anny Włoczek. Pod koniec listopada rozpocznie się ekspozycja ceramiki, rzeźby oraz instalacji Dominiki Donde, a następnie, w drugim tygodniu grudnia, w galerii będzie można zobaczyć obrazy Moniki Ślósarczyk. Na wszystkie wystawy wstęp jest bezpłatny.
Mecenasami wydarzenia zostały marki Cosentino i Nautilus. Pierwsza z nich – producent spieków i konglomeratów kwarcowych – udostępnia wykonane z nich kubiki do ekspozycji prac artystów. Kubiki będzie można kupić – dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji ToTuart, wspierającej młodych artystów. Z kolei Nautilus – dystrybutor wysokiej klasy sprzętu audio – zadba o oprawę muzyczną wernisaży poprzedzających wystawy.
ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. Jej warszawska siedziba znajduje się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser. Oferta Galerii Sztuki ToTuart jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych (biura, hotele czy przestrzenie komercyjne). ToTuart działa nie tylko w Polsce, ale też za granicą – ma oddziały w Niemczech i Szwecji, ponadto wystawia prace polskich artystów na targach sztuki i wystawach w Europie.
Galeria Sztuki ToTuart w pasażu
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa
Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00
Wstęp bezpłatny
Harmonogram wystaw „SPOTKANIA ToTuart”:
18.09-27.09: Justyna Grzebieniowska-Wolska, „Taniec z przestrzenią”, malarstwo i rysunek
2.10-11.10: Józef Wilkoń, malarstwo, rysunek i rzeźba
16.10-25.10: Artur Szołda, rzeźba
29.10-8.11: Katarzyna Kryńska, fotografia; Krzysztof Renes, rzeźba
13.11-22.11: Anna Włoczek, malarstwo
27.11-6.12: Dominika Donde, ceramika, rzeźba i instalacje
11.12-28.12: Monika Ślósarczyk, malarstwo
Mecenasi: Cosentino, Nautilus
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design
Patroni medialni: Architektura, Artinfo.pl, Business Journal, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Foorni.pl, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny,
Law Business Quality, M jak mieszkanie, Magazif.pl, Rynek i Sztuka, Szczypta Luksusu, Świat na Obcasach, Urządzamy.pl
Zapraszamy na https://totuart.com

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.