DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle
Widok zachodzącego słońca, błyszczący w jego świetle piasek, rozedrgana tafla wody – to zaledwie jedna z wielu scen, które niebawem ozdobią wnętrza galerii sztuki DESA Modern. 27 lipca o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze letnie spotkanie autorskie z Magdaleną Jędrzejczyk, organizowane w ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki DESA Modern w Elektrowni Powiśle. Artystka młodego pokolenia – osobiście związana z Powiślem – zainicjuje cykl, prezentując swoje prace podczas wernisażu inkografii i biorąc udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym swojej twórczości.
Mistrzyni odkrywania rytmów i kolorystycznych wibracji – tak można określić Magdalenę Jędrzejczyk, oglądając jej dzieła. Artystka przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże, ale interesuje ją także krajobraz wiejski, interpretowany w kontekście dziecięcych wspomnień. W swojej twórczości szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite, balansując pomiędzy figuracją a autorską abstrakcją.
Wernisaż prac Magdaleny Jędrzejczyk zainicjuje cykliczne wydarzenie „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Elektrownia Powiśle jest miejscem wielofunkcyjnym. Zrewitalizowane wnętrza dawnej stołecznej elektrowni tworzą industrialny klimat, a nasza przestrzeń pozostaje miejscem integracji społecznej lokalności. Wydarzenia kulturalne od początku są wpisane w działalność Elektrowni Powiśle, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to właśnie tu kultura i historia spotkają się ze sztuką podczas cyklu wydarzeń we współpracy z DESA Modern i uznanymi artystami – mówi Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.
Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.
Pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Lumen Rooftop +2 w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.
BIO
Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.