Komunikaty PR

DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle

2023-07-25  |  10:32
Biuro prasowe

Widok zachodzącego słońca, błyszczący w jego świetle piasek, rozedrgana tafla wody – to zaledwie jedna z wielu scen, które niebawem ozdobią wnętrza galerii sztuki DESA Modern. 27 lipca o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze letnie spotkanie autorskie z Magdaleną Jędrzejczyk, organizowane w ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki DESA Modern w Elektrowni Powiśle. Artystka młodego pokolenia – osobiście związana z Powiślem – zainicjuje cykl, prezentując swoje prace podczas wernisażu inkografii i biorąc udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym swojej twórczości.

Mistrzyni odkrywania rytmów i kolorystycznych wibracji – tak można określić Magdalenę Jędrzejczyk, oglądając jej dzieła. Artystka przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże, ale interesuje ją także krajobraz wiejski, interpretowany w kontekście dziecięcych wspomnień. W swojej twórczości szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite, balansując pomiędzy figuracją a autorską abstrakcją.

Wernisaż prac Magdaleny Jędrzejczyk zainicjuje cykliczne wydarzenie „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Elektrownia Powiśle jest miejscem wielofunkcyjnym. Zrewitalizowane wnętrza dawnej stołecznej elektrowni tworzą industrialny klimat, a nasza przestrzeń pozostaje miejscem integracji społecznej lokalności. Wydarzenia kulturalne od początku są wpisane w działalność Elektrowni Powiśle, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to właśnie tu kultura i historia spotkają się ze sztuką podczas cyklu wydarzeń we współpracy z DESA Modern i uznanymi artystami – mówi Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Lumen Rooftop +2 w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.  

 

BIO

Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.