Komunikaty PR

DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle. Michał Zaborowski

2023-10-04  |  17:04
Biuro prasowe

Mitologia często pozwala zgłębiać głębokie i uniwersalne aspekty ludzkiego doświadczenia, a dawno zapomniane przypowieści stają się aktualne w kontekście bieżących wydarzeń. O tym, w jaki sposób słynny mit o Prometeuszu, Koniu Trojańskim i Ikarze może inspirować do aktu twórczego będzie można przekonać się już w najbliższą środę (4 października). O godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Tym razem gościem będzie polski artysta-malarz Michał Zaborowski. Wieczór dopełni prezentacja kolekcji sygnowanych inkografii.

Michał Zaborowski twierdzi, że malarstwo nie zawsze musi być narzędziem do przekazywania głębokich filozoficznych przesłań, ale cykl inspirowany wątkami mitologicznymi niewątpliwie takim jest. W ramach fascynującego spotkania z artystą będzie można przyjrzeć się jego własnemu spojrzeniu na uniwersalne i ponadczasowe motywy ze świata mitów greckich – od nici Ariadny, po króla Cypru, Pigmaliona.

Karierę artystyczną rozpoczął od wykonywania polichromii i witraży do wnętrz przestrzeni sakralnych. Od tego momentu jego twórczość zdobyła rozgłos w Polsce i na świecie, znajdując miejsce w kolekcjach instytucjonalnych oraz prywatnych. Jest autorem wielkoformatowych portretów najwybitniejszych Polaków: Wisławy Szymborskiej, Kory, Krzysztofa Zanussiego czy Krzysztofa Pendereckego.

O bogatym dorobku, procesie twórczym i niesłabnących inspiracjach Michał Zaborowski opowie podczas nadchodzącego spotkania w Elektrowni Powiśle – już w najbliższą środę (4 października) o godz. 19:00 w strefie Juicy & Bubbles na poziomie +2 (w części Beauty Hall). Podczas wieczoru zaprezentowana zostanie kolekcja sygnowanych inkografii Michała Zaborowskiego, która po wydarzeniu znajdzie specjalne miejsce w ofercie Galerii DESA Modern.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie są prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

 

BIO

Michał Zaborowski - polski artysta malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1985) w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Zdobywca złotego medalu na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie, laureat stypendium Generała Ojców Pallotynów w Rzymie. Jest autorem monumentalnej polichromii „Niebiańska Jerozolima” w kościele o.o. Pallotynów w Warszawie oraz gigantycznego witrażu w kościele Księży Pallotynów w Ożarowie. Prezentowany na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.