Dolina Baryczy w obiektywie aparatu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Żeby je zobaczyć, trzeba mieć dużo szczęścia. By sfotografować – jeszcze więcej. Mowa o ptakach występujących w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. Niektórym się to udało, a efekty można będzie zobaczyć na zaskakującej wystawie w Magnolia Park, która rozpocznie się już za kilka dni.
Wąsatka, wodnik, remiz czy dzierzba gąsiorek prowadzą skryty tryb życia, dlatego niezwykle trudno je zobaczyć nawet uważnym obserwatorom przemierzającym Dolinę Baryczy. To dlatego rozpoczynająca się 1 czerwca wystawa w Magnolia Park dla wielu będzie niepowtarzalną okazją do tego, by im się przyjrzeć. – Ludzie będą zaskoczeni, że takie ptaki u nas mieszkają. Niektórzy nie spotkają ich na żywo przez całe życie. Są trudne do zaobserwowania, a co dopiero do sfotografowania – podkreśla Piotr Śnigucki, dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
W Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy mieszka ponad 270 gatunków ptaków. Wszystkich nie sposób pokazać na jednej wystawie, ale na około 40 fotografiach można ukazać ich różnorodność. – Wybraliśmy po kilka gatunków z różnych siedlisk: lasów, stawów, pól i łąk. Najwięcej będzie ptaków wodno-błotnych, bo to z nich słynie dolina – zapowiada Piotr Śnigucki, który jest także jednym z autorów zdjęć. Zwiedzający będą mogli podziwiać również fotografie Mieczysława Jankowiaka i Ryszarda Kołakowskiego.
Tablice wystawiennicze będą poświęcone głównie ptakom, ale również ich domowi – Parkowi Krajobrazowemu Doliny Baryczy z rezerwatem przyrody Stawy Milickie. – Organizujemy wystawę „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy”, aby zainspirować wrocławian do okrywania piękna Dolnego Śląska – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – To początek cyklu, który pokaże i przypomni o wielu wspaniałych miejscach w naszym regionie – zapowiada.
Warto pamiętać, że Dolina Baryczy to naprawdę wyjątkowe miejsce. To jeden z najcenniejszych obszarów w Polsce i w Europie. Należy do programu Natura 2000, jest tu park krajobrazowy z rezerwatem objętym konwencją grupującą najcenniejsze obszary wodno-błotne świata.
– Stawy Milickie bywają pokazywane obok takich miejsc jak jezioro Tanganika i delta Nilu czy Dunaju. Zaczynamy więc nasz cykl od prawdziwej dolnośląskiej perełki, a na kolejnych wystawach postaramy się pokazać jeszcze wiele z nich – podkreśla Marta Kocik.
Wystawa „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy” jest organizowana w ramach kampanii Magnolia Park Inspiruje. Potrwa od 1 do 18 czerwca w standardowych godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.
www.magnoliapark.pl
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.