Komunikaty PR

Dolina Baryczy w obiektywie aparatu

2020-05-27  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Żeby je zobaczyć, trzeba mieć dużo szczęścia. By sfotografować – jeszcze więcej. Mowa o ptakach występujących w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. Niektórym się to udało, a efekty można będzie zobaczyć na zaskakującej wystawie w Magnolia Park, która rozpocznie się już za kilka dni.

 

Wąsatka, wodnik, remiz czy dzierzba gąsiorek prowadzą skryty tryb życia, dlatego niezwykle trudno je zobaczyć nawet uważnym obserwatorom przemierzającym Dolinę Baryczy. To dlatego rozpoczynająca się 1 czerwca wystawa w Magnolia Park dla wielu będzie niepowtarzalną okazją do tego, by im się przyjrzeć. – Ludzie będą zaskoczeni, że takie ptaki u nas mieszkają. Niektórzy nie spotkają ich na żywo przez całe życie. Są trudne do zaobserwowania, a co dopiero do sfotografowania – podkreśla Piotr Śnigucki, dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 

W Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy mieszka ponad 270 gatunków ptaków. Wszystkich nie sposób pokazać na jednej wystawie, ale na około 40 fotografiach można ukazać ich różnorodność. – Wybraliśmy po kilka gatunków z różnych siedlisk: lasów, stawów, pól i łąk. Najwięcej będzie ptaków wodno-błotnych, bo to z nich słynie dolina – zapowiada Piotr Śnigucki, który jest także jednym z autorów zdjęć. Zwiedzający będą mogli podziwiać również fotografie Mieczysława Jankowiaka i Ryszarda Kołakowskiego.

 

Tablice wystawiennicze będą poświęcone głównie ptakom, ale również ich domowi – Parkowi Krajobrazowemu Doliny Baryczy z rezerwatem przyrody Stawy Milickie. – Organizujemy wystawę „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy”, aby zainspirować wrocławian do okrywania piękna Dolnego Śląska – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – To początek cyklu, który pokaże i przypomni o wielu wspaniałych miejscach w naszym regionie – zapowiada.

 

Warto pamiętać, że Dolina Baryczy to naprawdę wyjątkowe miejsce. To jeden z najcenniejszych obszarów w Polsce i w Europie. Należy do programu Natura 2000, jest tu park krajobrazowy z rezerwatem objętym konwencją grupującą najcenniejsze obszary wodno-błotne świata.
– Stawy Milickie bywają pokazywane obok takich miejsc jak jezioro Tanganika i delta Nilu czy Dunaju. Zaczynamy więc nasz cykl od prawdziwej dolnośląskiej perełki, a na kolejnych wystawach postaramy się pokazać jeszcze wiele z nich – podkreśla Marta Kocik.

 

Wystawa „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy” jest organizowana w ramach kampanii Magnolia Park Inspiruje. Potrwa od 1 do 18 czerwca w standardowych godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

 

www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.