Komunikaty PR

Emocja i kolor – Develia prezentuje malarstwo Katarzyny Banaś

2022-10-13  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Funkcje, jakie spełnia dziś sztuka, zależą przede wszystkim od nas – odbiorców. Dla jednych będzie to przełamanie rutyny, dla drugich nauka o czymś nowym, a dla kolejnych impuls do wprowadzenia zmiany. Jedno jest pewne - obcowanie ze sztuką poszerza horyzonty, dlatego Develia zaprasza do biurowca Wola Retro na kolejną wystawę - tym razem będzie można zobaczyć obrazy Katarzyny Banaś.

W malarstwie Katarzyny Banaś istotne są dwa źródła inspiracji – pejzaż i poezja, które wzajemnie się przenikają i pomagają jej w realizacji unikalnych, kolorystycznych wizji.

Marzy mi się, żeby moje obrazy miały silny emocjonalny ładunek, a jednocześnie były równie klarowne w formie – mówi o swoich dziełach artystka.

Czego można się spodziewać po pracach zaprezentowanych na wystawie „Za horyzontem”? Obrazy Katarzyny Banaś przywołują dalekie skojarzenia z tradycją polskiego koloryzmu. Sama artystka przyznaje się do fascynacji twórczością Artura Nacht-Samborskiego, wczesnymi obrazami Piotra Potworowskiego i płótnami Tadeusza Dominika. Ze współczesnych artystów zagranicznych szczególnie ceni Olafura Eliassona i Petera Doiga.

Można powiedzieć, że Katarzyna Banaś do perfekcji opanowała posługiwanie się barwą. Przez lata artystka wypracowała bardzo charakterystyczną, indywidualną selekcję, którą możemy rozpoznać na pierwszy rzut oka. W jej obrazach pojawiają się pastelowe róże, delikatne błękity, soczyste zielenie, ciepłe pomarańcze, rzadziej czerwienie. Malarka unika skrajności, ostrych kolorów - jej paleta kolorystyczna jest bardzo delikatna i subtelna.

Sztuka malarki nie jest dosłowna, a odbiór jej znaczeń i przekazów zależy od własnej interpretacji odbiorców. Artystka traktuje obraz jako przedmiot kontemplacji, pewien rodzaj zaszyfrowanego komunikatu, za którym można swobodnie podążać i przeżywać go na swój własny, intymny sposób.

- „Za horyzontem” to kolejna odsłona cyklu wystaw Develii, w którym prezentujemy prace najciekawszych polskich artystów współczesnych. Uważamy, że sztuka nie powinna pozostawać zamknięta tylko w galeriach – powierzchnie naszych budynków komercyjnych znakomicie nadają się do jej eksponowania. Jest nam szczególnie miło powitać w progach Wola Retro malarstwo Katarzyny Banaś – połączenie barwnych, poetyckich obrazów z otoczeniem nowoczesnej architektury może dać niezwykły efekt w odbiorze – mówi Jagoda Najwer, junior marketing manager Develia S.A.

Wystawę prac Katarzyny Banaś można oglądać w lobby biurowca Wola Retro w dni powszednie do 30 listopada br. Wstęp wolny.

***

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

 

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.