Festiwale w İzmirze
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
İzmir położony w Turcji Egejskiej to trzecie co do wielkości miasto w Türkiye (Turcji). Znany jest ze swojego dziedzictwa historycznego, licznych atrakcji turystycznych, wyjątkowej kuchni oraz szerokiej gamy wydarzeń artystycznych i festiwali. Co roku İzmir gości dziesiątki tysięcy miłośników festiwali, które często mają miejsce w wyjątkowych miejscach historycznych regionu.
W starożytnym Teatrze w Efezie odbywają się m.in.: Festiwal Teatralny i Międzynarodowy Festiwal Opery i Baletu, podczas których można podziwiać znanych wykonawców z Türkiye (Turcji) i całego świata. Fundacja Kultury, Sztuki i Edukacji w İzmirze (İKSEV), co roku organizuje wiele wydarzeń – takich jak m.in. Międzynarodowy Festiwal w Izmirze oraz Europejski Festiwal Jazzowy, a także Narodowy Konkurs Kompozytorski im. dr Nejata F. Eczacıbaşı, który przyczynił się do skomponowania blisko 200 symfonii przez tureckich kompozytorów. Kinomani też znajdą coś dla siebie podczas licznych imprez filmowych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych czy Festiwal Filmów Środkowoeuropejskich.
W İzmirze, który słynie z oliwek, winogron i fig, organizowane są również wydarzenia kulinarne. Do najważniejszych festiwali gastronomicznych regionu należą: Festiwal Ziół w Alaçatı, Międzynarodowy Festiwal Karczochów w Urli, Festiwal Czekolady i Deserów w İzmirze, Festiwal Winogron w Gökçealan czy Festiwal Mandarynek w Gümüldür-Özdere.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Przykre jest to, że wybory prezydenckie budzą tak negatywne emocje. Jest dużo złości, żalu i różnych zagrywek, które kompletnie nie są moje
Prezenterka pogody uważa, że trzeba się już wyciszyć po ostatnich wyborach prezydenckich i próbować jakoś zaakceptować obecną sytuację, bo wszelkie emocje niczego już nie zmienią. Pozostaje tylko wierzyć, że zwycięzca stanie na wysokości zadania i nie tylko nie zawiedzie tych, którzy mu zaufali, ale także przekona do siebie pozostały elektorat. Dorota Gardias chciałaby także, aby jego żona była głosem kobiet i zawsze – nawet w najtrudniejszych sprawach – stawała po ich stronie.
Konsument
Wakacje wyzwaniem dla operatorów komórkowych. W najpopularniejszych kurortach ruch w sieci rośnie nawet pięciokrotnie

Długie weekendy i wakacje to wymagający czas dla operatorów komórkowych. W najbardziej obleganych kurortach udział abonentów tylko sieci Play w stosunku do liczby mieszkańców przekracza 500 proc. Dlatego operator planuje dalszą rozbudowę swojej sieci komórkowej do minimum ponad 15 tys. stacji bazowych. W latach 2020–2024 Play zainwestował w sieć i częstotliwość ponad 6 mld zł.
Farmacja
Nowe technologie mogą wspierać samoleczenie. Szczególnie pomocne są dane zbierane przez aplikacje i urządzenia mobilne

Analitycy rynkowi przewidują, że do 2035 roku rynek medycznych urządzeń noszonych na ciele zwiększy swoją wartość dwuipółkrotnie. Dane zbierane przez takie sensory zasilają algorytmy sztucznej inteligencji, co daje pacjentom wsparcie w procesie samoleczenia i pozwala im unikać błędów zwłaszcza przy przyjmowaniu leków bez recepty. Nowe technologie pomagają pacjentom również poprzez możliwość udostępniania im spersonalizowanych porad czy standardowych usług e-zdrowia, takich jak Internetowe Konto Pacjenta czy elektroniczna recepta.