Komunikaty PR

Finał cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”

2023-10-31  |  11:27
Biuro prasowe

Wojciech Siudmak jest obecnie jednym z najbardziej znanych na świecie polskich malarzy. Pochodzący z Wielunia, a mieszkający i tworzący we Francji artysta ma na swoim koncie wiele sukcesów – jego prace zainspirowały nie tylko reżysera oscarowej "Diuny" Denisa Villeneuve’a, lecz także wielu innych twórców na całym świecie, w tym George'a Lucasa, Paula Gutha, Johna Harrisona oraz Jacques'a Goimarda. Czołowy przedstawiciel realizmu fantastycznego i science fiction już 14 listopada o godz. 19:00 weźmie udział w wielkim finale cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa najbardziej znanych na świecie prac artysty – pierwszych inkografii dostępnych na polskim rynku sztuki, stworzonych przez samego artystę w limitowanym nakładzie.

Wojciech Siudmak to klasyk światowego surrealizmu. Jego twórczość ma sporo wspólnego z „Diuną” – zarówno z powieścią Franka Herberta, jak i oscarowym hitem w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Polski malarz zaprojektował okładkę książki Herberta, która przed laty zainspirowała trzynastoletniego wówczas Villeneuve'a, cenionego dziś na całym świecie reżysera.

Kanadyjski reżyser to niejedyna słynna osobistość, która wyraziła podziw dla twórczości polskiego artysty. Dzieła Wojciecha Siudmaka są rozpowszechniane na rynku międzynarodowym i wykorzystywane jako plakaty muzyczne, teatralne i filmowe oraz okładki płyt i książek. Stały się symbolami prestiżowych imprez jak Festiwale Filmowe w Cannes, Montrealu i Paryżu. Jego ilustracje znają czytelnicy magazynu „Fantastyka” i powieści z kręgu fantastyki naukowej. Fascynacja sztuką renesansu oraz baroku to element podobieństwa do twórczości Salvadora Dalego, do którego Siudmak jest często porównywany. Jego dzieła są syntezą nurtów science fiction, realizmu fantastycznego i symbolizmu.

Z Paryża do Warszawy – spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

Podczas wydarzenia 14 listopada w Elektrowni Powiśle będzie można spotkać się z artystą, posłuchać o inspiracjach w jego twórczości, a także zobaczyć najbardziej uznane prace – również te, które natchnęły kanadyjskiego reżysera do przygotowania oscarowej produkcji na podstawie powieści Franka Herberta. Spotkanie z Wojciechem Siudmakiem będzie zwieńczeniem cyklu „DESA Modern. Spotkanie ze sztuką w Elektrowni Powiśle”, obejmującego wernisaże prac polskich artystów oraz mającego na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni od lipca prezentowane były kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Wielki finał cyklu „DESA Modern. Spotkanie ze sztuką w Elektrowni Powiśle” z gościnnym udziałem Wojciecha Siudmaka odbędzie się 14 listopada o godz. 19:00 w budynku A (parter) przy ul. Zajęczej 4. Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy – zainteresowani powinni potwierdzić obecność, wysyłając wiadomość na adres: online@desamodern.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Joga pozwala mi zadbać o systematyczny przepływ dobrej energii i harmonię. Mam bardzo dobry kontakt ze swoim ciałem

Tancerka kompleksowo dba o swoje zdrowie i o ciało. Nie daje sobie taryfy ulgowej i zawsze, niezależnie od ilości obowiązków zawodowych, stara się znaleźć czas, by wykonać pakiet ulubionych ćwiczeń. Edyta Herbuś zdążyła się już przekonać, że niezwykle korzystny wpływ na jej kondycję i dobre samopoczucie ma także joga. Systematyczne jej praktykowanie umożliwia bowiem swobodny przepływ energii i pozwala utrzymać życiową równowagę. Nie ukrywa więc, że jest wielką miłośniczką tej aktywności i poleca ją także innym.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.