Fujifilm mecenasem wystawy Wojtka Wieteski pt. „Paradise 101“
Jako jeden z największych producentów profesjonalnego papieru fotograficznego oraz aparatów cyfrowych FUJIFILM został mecensem wystawy Wojtka Wieteski, ambasadora tej marki w Polsce.Wystawa „Paradise 101“ przedstawia fotografie wykonane w Japonii na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystkie prace wydrukowane zostały na specjalistycznych papierach Fujifilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive. Zdjęcia z ostatniej podróży do Japonii w 2019 r. wykonane zostały aparatami Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1.
Wystawa składa się z cyklu fotografii i obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii na przełomie XX i XXI-wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą narracji. Ze względu na swoją formę, jest najbardziej spektakularną wystawą w karierze artysty. Aż 511 z 555 fotografii zostało wydrukowanych na papierze Fujifilm MAXIMA dedykowanym dla profesjonalnych wydruków wieloformatowych w przestrzeniach wystawienniczych i muzealnych. Głębokość czerni i dbałość o idealne odwzorowanie cieni to elementy charakterystyczne dla tego papieru, tak uwielbiane przez fotografów artystycznych dbających o najdrobniejsze detale. Pozostałe 44 zdjęcia wydrukowano na materiale światłoczułym Fujiflex.
Współpraca z Fujifilm z Wojtkiem Wieteską
W podróży do Japonii towarzyszyły Wojtkowi Wietesce aparaty Fujifilm GFX 50R i Fujifilm
X-H1 oraz obiektywy: GF 45mm F2.8 R WR, GF 32-64mm F4 R LM WR, GF 120mm F4 R LM OIS WR Macro, XF 18mm F2 R oraz XF 56mm F1.2 R APD.
„Z Wojtkiem Wieteską współpracujemy od 2019 roku, kiedy dołączył do nas jako ambasador marki. Jego przywiązanie do detali doskonale łączy się z wysoką jakością zdjęć wykonanych aparatami średnioformatowymi FUJIFILM GFX. W wyjątkowy sposób obrazują to zdjęcia przedstawione na wystawie „Paradise 101.“ Tomasz Taberski, Business Unit Manager Imaging Division w Fujifilm.
Wystawa “Paradise 101” w Muzeum Manggha w Krakowie.
Projekt „Paradise 101” składać się będzie z wystawy głównej obejmującej 507 fotografii na papierze Fujifilm Maxima oraz 44 fotografii na papierze FujiFlex Crystal Archive, książki fotograficznej i towarzyszącego jej doświadczenia AR (rozszerzona rzeczywistość). Wystawę można oglądać od 02 lutego 2021 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.