Komunikaty PR

Galeria Bronowice dołączyła do szlaku krakowskich szopek

2022-12-16  |  11:55
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Do 5 lutego 2023 roku na terenie Galerii Bronowice podziwiać można jedną spośród 40 szopek zlokalizowanych w Krakowie. Autorką wyjątkowej konstrukcji jest Marzena Dłużniewska, która pochodzi z rodziny od pokoleń kultywującej szopkarskie tradycje. Całość uzupełnią świąteczne warsztaty tematyczne, które odbędą się tu w najbliższą sobotę, 17 grudnia. Organizatorami Wokół Szopki są: Miasto Kraków, Muzeum Krakowa oraz KBF.               

 

Galeria Bronowice na szlaku Wokół Szopki

Już po raz 8. tradycyjne szopki krakowskie tchnęły w miasto ducha zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Jedna z nich, autorstwa Marzeny Dłużniewskiej, pojawiła się w Galerii Bronowice nieopodal Punktu Informacyjnego na poziomie 0. Bogato zdobiona konstrukcja mieni się całą paletą barw, a także złotych ozdób. Dostrzec możemy również nieodłączne krakowskie symbole m.in. postać smoka i hejnalistę. Szopkę standardowo wieńczą biało-czerwone polskie flagi i godło narodowe w postaci orła.   

 

Miłośnikom Krakowa, a zwłaszcza Bronowic, tytuł tegorocznego spaceru Wokół Szopki – „Bajecznie kolorowa” – z pewnością kojarzy się także z drugim, obok szopki, bohaterem spacerownika – Włodzimierzem Przerwą-Tetmajerem. W 2023 roku wypada setna rocznica śmierci tego wyjątkowego artysty, który przez swoją twórczość i życie stał się wyjątkowym wzorem artysty młodopolskiego. Spacer szlakiem krakowskich szopek z pewnością przybliży wszystkim mieszkańcom wspomnianego twórcę i pozwoli zapoznać się z jego życiorysem,  a także postaciami, symbolami i motywami zapisanymi na kartach jego dzieł.  

 

Stwórz swoją własną szopkę

W Galerii Bronowice będzie można nie tylko zobaczyć krakowską szopkę, ale też… stworzyć swoją własną konstrukcję. W najbliższą sobotę, 17 grudnia, w godz. 12.00-14.00 w centrum handlowym zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla dzieci, podczas których uczestnicy zbudują ekologiczne mini-szopki z naturalnych materiałów, takich jak drewniane szpatułki, tektura, sznurek, wata, pudełka po zapałkach, siano, szyszki czy kolorowy papier. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Czas wykonania jednej pracy to ok. 30 minut. Zajęcia odbędą się na poziomie 0, pomiędzy wyspami handlowymi Good Lood i Crazy Bubble.

 

Koncert i akcja promocyjna Filharmonii Krakowskiej

Dzień później, 18 grudnia w niedzielę handlową, na terenie Galerii Bronowice odbędzie się niecodzienne wydarzenie – akcja promocyjna Filharmonii, mająca na celu zapoznanie klientów z ofertą repertuarową instytucji w 78. sezonie artystycznym. Całość uświetnią sety koncertowe wykonywane przez artystów Chóru Filharmonii Krakowskiej. Setlista obejmie popularne kompozycje bożonarodzeniowe, które z całą pewnością uatrakcyjnią klimat przedświątecznych zakupów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.