Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na wystawę „Laboratorium Rzeźby”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już od 11 lipca w industrialnej sali zabytkowego Centrum Praskie Koneser będzie miała miejsce wyjątkowa wystawa pt. „Laboratorium Rzeźby”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki ToTuart, która zaprezentuje prace polskich artystów m.in. Anny Wysockiej, Oskara Zięty i Adama Bakalarza.
Rzeźby stają się wizytówkami miast, budynków, przestrzeni publicznych oraz naszych domów i mieszkań. Na polskim rynku sztuki rzeźba przechodzi właśnie renesans. Coraz więcej artystów prezentuje swoje dzieła, zyskując rosnącą rzeszę wielbicieli.
W nadchodzącym czasie miłośnicy rzeźbiarstwa będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę, poświęconą rzeźbie i instalacjom, które mogą być eksponowane zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i we wnętrzach. „Laboratorium Rzeźby” będzie jednym z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tegorocznych wakacji.
Galeria ToTuart zaprezentuje ponad 150 prac polskich artystów takich jak: Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, MEDRALA, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, VOZNY i Oskar Zięta.
Ekspozycję uświetnią również rzeźby inspirowane wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Ich autor Bartosz Banasik zdecydował się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży na cele charytatywne.
Wystawa jest adresowana do kolekcjonerów i koneserów sztuki, ale bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów, a także architektów krajobrazu. Będzie to na pewno inspirujące wydarzenie pełne różnorodności form, technik i ekspresji.
Wydarzenie potrwa do 11 sierpnia i zakończy się uroczystym finisażem. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, niebiletowany.
Zwiedzający nie muszą się martwić o swój komfort i bezpieczeństwo. Ogromna przestrzeń w Centrum Praskim Koneser (1400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie wszelkich reżimów związanych z pandemią.
Patroni medialni: Architektura Murator, Dobre Wnętrze, M jak mieszkanie, Urządzamy.pl, Konik Kreatywny, Magazif, EXSPACE, Foorni.pl, OKK! Design, Poliszdesign.pl, Designteka.pl, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Archimania.pl, Example.pl, Czas na Wnętrze, Weranda, Rynekisztuka.pl
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, artfinfo.pl
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/745867946181452/
termin: 11 lipca - 11 sierpnia 2020r., wtorek - niedziela
godziny otwarcia: 12.00 - 20.00
miejsce: Centrum Koneser, sala Laboratorium, Plac Konesera 8,
03-736 Warszawa
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.