Komunikaty PR

Gorąco nie tylko przez pogodę – Manufaktura zaprasza na Festiwal Ognia

2023-08-17  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Ekscytujące widowiska artystyczne, mistrzowie fire show, plucie ogniem, a nawet… „fire battle”. Festiwal Ognia - jedno z najbardziej spektakularnych letnich wydarzeń na plaży w Manufakturze rozpocznie się już w najbliższą sobotę (19.08) w Manufakturze.

Festwial Ognia
19.08 (sobota), 20:00 – 22:00

Festiwal Ognia to fantastyczne, wieczorne show, podczas którego artyści wprowadzają widzów w świat magicznego świata płonących łańcuchów, lin całopalnych, ogniowych wachlarzy oraz pochodni. Dla jak najlepszego efektu, ogniowi artyści zaprezentują się na całkowicie wyciemnionej tego dnia plaży w Manufakturze.

W tym roku wydarzenie rozpocznie występ Julii Dynak, która trenuje aerial, czyli powietrzną jogę. Artystka ma na koncie liczne sukcesy – niejednokrotnie stanęła na podium w kraju i zagranicą. Julia jest „1” w światowym rankingu federacji IPS, a w 2022 roku ustanowiła także rekord świata. Od ponad dwóch lat próbuje swoich sił na aerial straps. Jej występu zdecydowanie nie można przegapić.

Podobnie jak w poprzednim roku – widzowie będą mogli obejrzeć „fire battle”, czyli „ogniową bitwę” najlepszych tancerzy. Rywalizacja będzie toczyć się na zasadach drzewa eliminacji (8-4-2-1) w formie pojedynków między zawodnikami. Do następnej rundy przechodzić będzie jedna osoba z pary. Widzowie obejrzą pojedynki taneczne z wykorzystaniem między innymi narzędzia poi. Dodatkowych wrażeń z pewnością doda plucie ogniem i inne sztuczki.

Kolejny niesamowity występ zaprezentuje Duet White Night. Już od ponad 10 lat jak sami mówią: „tańczą z miłością i tańczą z ogniem”. Podczas festiwalu widzowie zobaczą pokazy z pirotechniką, a także Led Show. Następnie, na scenie pojawi się czteroosobowa grupa Flamin Angel’, która podróżuje po całej Polsce, występując i prowadząc warsztaty kuglarskie, na których uczą żonglerki na sprzęcie ogniowym i przekazują wiedzą potrzebną do bezpiecznej zabawy z ogniem. Kolejny pokaz artystyczny zapewni Julia & Master Flips, prezentując spektakl pt. Dante. To trzy aktowy performance, który opowiada o wojowniku, który zanurza się w ogień kręgów piekielnych w poszukiwaniu siebie i swojej miłości. Walczy przez to z potrawami, które sam tworzy, manipulując ogniem na scenie.

Finał wydarzenia to wspólny pokaz wszystkich artystów, występujących tego dnia na plaży w Manufakturze. Widzowie obejrzą show w komfortowych warunkach na trybunie. Wstęp wolny.

Program:

20:00 – rozpoczęcie,

20:10 – Julia Dynak,

20:20 – Fire battle,

21:00 – Duet White Night

21:20 – Flamin’ Angel,

21:45 – „Dante” – Julia & Master Flips,

22:00 – Open Stage.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.