Komunikaty PR

Hotel Bellotto wprowadza nowatorski koncept "Kwartał Sztuki"

2024-01-23  |  10:38
Biuro prasowe

Hotel Bellotto, dążący do tworzenia niezapomnianych przeżyć dla swoich gości, z dumą ogłasza nowy kierunek w dziedzinie sztuki hotelowej - "Kwartał Sztuki". Ten świeżo wprowadzony koncept oznacza trzymiesięczną ekspozycję jednego wybitnego dzieła artystycznego w lobby hotelu, z możliwością zakupu.

 

Wprowadzając "Kwartał Sztuki", Hotel Bellotto oferuje swoim gościom szansę na trwałe zanurzenie się
w świat sztuki, czerpiąc radość z obcowania
z wyjątkowym dziełem przez trzy pełne miesiące.

„Kwartał sztuki” to kolejny koncept, który wpisuje się
w obraną przez nas strategie łączenia Hotelu Bellotto ze Sztuką, a także rozszerzenie projektu „Spotkań ze sztuką”. Wprowadzenie jednego obrazu na trzy miesiące pozwala nam skoncentrować uwagę na jednym wyjątkowym dziele sztuki, oferując gościom pełniejsze doświadczenie. Ponadto, dla kolekcjonerów sztuki jest to doskonała okazja, aby zobaczyć dzieło
w naturalnym otoczeniu, co ułatwi wyobrażenie sobie, jak będzie wyglądało w ich własnym domu, biurze czy gabinecie.
– podkreśla Maciej Wołoszczak, Dyrektor Hotelu Bellotto.

W ramach pierwszego "Kwartału Sztuki" hotel prezentuje obraz olejny Lecha Batora, pt. "HER MESS", 2022, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. To niepowtarzalne dzieło, oprawione w dekoracyjne ramy, wpisuje się w charakterystyczny styl artysty. Obraz jest prawdziwym unikatem, emanuje głęboką symboliką, nawiązującą do pop kultury oraz ducha współczesnych czasów. Symbolika dzieła odzwierciedla zainteresowania artysty, który czerpie inspirację z powszechnie rozpoznawalnych symboli, w tym komiksu
i graffiti. Charakterystyczny motyw jelenia na rykowisku, często powtarzany przez Batora, ukazuje się w dziełach jako symbol malarskiego kiczu, umieszczony przez Twórcę w odrealnionej przestrzeni.

 

 

Kolejnym rozpoznawalnym elementem są malarskie collage’e, wykonane na płótnie, w których realistyczne pejzaże zostają zestawione z odrealnionymi postaciami pół ludzi – pół zwierząt.
Te surrealistyczne dzieła Batora opowiadają różne historie, korzystając z bogactwa symboli
i znaczeń współczesnych czasów. Artysta nie ogranicza się tylko do malowania; do wielu swoich surrealistycznych dzieł dodaje równie niebanalne komentarze literackie.

Obraz "HER MESS" jest dostępny do zakupu za kwotę 44 000 zł. Będzie stanowić doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, nadając im niepowtarzalny charakter. Jego unikatowy design sprawia, że jest to idealny obraz do biura prezesa czy kancelarii prawnej, wprowadzając atmosferę wyrafinowania i kreatywności. Bez względu na to, czy będzie to obraz do pokoju, salonu czy mieszkania, ten dzieło sztuki z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa.

"Kwartał Sztuki" to wyjątkowa okazja do doświadczenia sztuki w nowoczesny i przemyślany sposób. W kwietniu goście mogą spodziewać się kolejnego dzieła, które będzie cieszyć ich oczy przez następny kwartał.

 

O Lechu Batorze

Lech Bator urodził się w 1986 roku. Swoją edukację rozpoczynał na warszawskiej Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie miał okazję doskonalić swoje zdolności pod okiem wybitnych polskich twórców, takich jak Franciszek Starowieyski czy Antoni Fałat. W 2010 r. ukończył edukację na kierunku projektowanie graficzne. Początkowa fascynacja z form graficznych przekształciła się wkrótce w płótno i farby, które stały się jego głównym środkiem wyrazu. Malarstwo tego artysty wywodzi się z grafiki – Lech Bator tworzy malarskie collage'e wykonane na płótnie, zestawia ze sobą realistyczne pejzaże z odrealnionymi postaciami pół ludzi - pół zwierząt.

WYSTAWY:

2019 - Noc Muzeów w Teatrze 6. piętro, Warszawa
2018 - autorska wystawa grafik, WCK filia Falenica, Warszawa
2014 – Galeria YES (Poznań)
2013 – „Tuż za rogiem” – BrowArt (Wroclaw) „Hokus Pokus” – Galeria Strefa A w Krakowie
2012 – wystawa w Galerii van den Berg
2011 (Warszawa) – "Jakiego Koloru jest miłość?" w Skwer (Filia Fabryki Trzciny), Warszawa "Retrospekcja", Galeria Classix Nouveaux „Gabinet Osobowości” - Galeria MiTo 2010 (Warszawa) – „Wnętrze miasta” – Arteria Gallery (Warszawa)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.