Komunikaty PR

Hotel Bellotto wprowadza nowatorski koncept "Kwartał Sztuki"

2024-01-23  |  10:38
Biuro prasowe

Hotel Bellotto, dążący do tworzenia niezapomnianych przeżyć dla swoich gości, z dumą ogłasza nowy kierunek w dziedzinie sztuki hotelowej - "Kwartał Sztuki". Ten świeżo wprowadzony koncept oznacza trzymiesięczną ekspozycję jednego wybitnego dzieła artystycznego w lobby hotelu, z możliwością zakupu.

 

Wprowadzając "Kwartał Sztuki", Hotel Bellotto oferuje swoim gościom szansę na trwałe zanurzenie się
w świat sztuki, czerpiąc radość z obcowania
z wyjątkowym dziełem przez trzy pełne miesiące.

„Kwartał sztuki” to kolejny koncept, który wpisuje się
w obraną przez nas strategie łączenia Hotelu Bellotto ze Sztuką, a także rozszerzenie projektu „Spotkań ze sztuką”. Wprowadzenie jednego obrazu na trzy miesiące pozwala nam skoncentrować uwagę na jednym wyjątkowym dziele sztuki, oferując gościom pełniejsze doświadczenie. Ponadto, dla kolekcjonerów sztuki jest to doskonała okazja, aby zobaczyć dzieło
w naturalnym otoczeniu, co ułatwi wyobrażenie sobie, jak będzie wyglądało w ich własnym domu, biurze czy gabinecie.
– podkreśla Maciej Wołoszczak, Dyrektor Hotelu Bellotto.

W ramach pierwszego "Kwartału Sztuki" hotel prezentuje obraz olejny Lecha Batora, pt. "HER MESS", 2022, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. To niepowtarzalne dzieło, oprawione w dekoracyjne ramy, wpisuje się w charakterystyczny styl artysty. Obraz jest prawdziwym unikatem, emanuje głęboką symboliką, nawiązującą do pop kultury oraz ducha współczesnych czasów. Symbolika dzieła odzwierciedla zainteresowania artysty, który czerpie inspirację z powszechnie rozpoznawalnych symboli, w tym komiksu
i graffiti. Charakterystyczny motyw jelenia na rykowisku, często powtarzany przez Batora, ukazuje się w dziełach jako symbol malarskiego kiczu, umieszczony przez Twórcę w odrealnionej przestrzeni.

 

 

Kolejnym rozpoznawalnym elementem są malarskie collage’e, wykonane na płótnie, w których realistyczne pejzaże zostają zestawione z odrealnionymi postaciami pół ludzi – pół zwierząt.
Te surrealistyczne dzieła Batora opowiadają różne historie, korzystając z bogactwa symboli
i znaczeń współczesnych czasów. Artysta nie ogranicza się tylko do malowania; do wielu swoich surrealistycznych dzieł dodaje równie niebanalne komentarze literackie.

Obraz "HER MESS" jest dostępny do zakupu za kwotę 44 000 zł. Będzie stanowić doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, nadając im niepowtarzalny charakter. Jego unikatowy design sprawia, że jest to idealny obraz do biura prezesa czy kancelarii prawnej, wprowadzając atmosferę wyrafinowania i kreatywności. Bez względu na to, czy będzie to obraz do pokoju, salonu czy mieszkania, ten dzieło sztuki z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa.

"Kwartał Sztuki" to wyjątkowa okazja do doświadczenia sztuki w nowoczesny i przemyślany sposób. W kwietniu goście mogą spodziewać się kolejnego dzieła, które będzie cieszyć ich oczy przez następny kwartał.

 

O Lechu Batorze

Lech Bator urodził się w 1986 roku. Swoją edukację rozpoczynał na warszawskiej Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie miał okazję doskonalić swoje zdolności pod okiem wybitnych polskich twórców, takich jak Franciszek Starowieyski czy Antoni Fałat. W 2010 r. ukończył edukację na kierunku projektowanie graficzne. Początkowa fascynacja z form graficznych przekształciła się wkrótce w płótno i farby, które stały się jego głównym środkiem wyrazu. Malarstwo tego artysty wywodzi się z grafiki – Lech Bator tworzy malarskie collage'e wykonane na płótnie, zestawia ze sobą realistyczne pejzaże z odrealnionymi postaciami pół ludzi - pół zwierząt.

WYSTAWY:

2019 - Noc Muzeów w Teatrze 6. piętro, Warszawa
2018 - autorska wystawa grafik, WCK filia Falenica, Warszawa
2014 – Galeria YES (Poznań)
2013 – „Tuż za rogiem” – BrowArt (Wroclaw) „Hokus Pokus” – Galeria Strefa A w Krakowie
2012 – wystawa w Galerii van den Berg
2011 (Warszawa) – "Jakiego Koloru jest miłość?" w Skwer (Filia Fabryki Trzciny), Warszawa "Retrospekcja", Galeria Classix Nouveaux „Gabinet Osobowości” - Galeria MiTo 2010 (Warszawa) – „Wnętrze miasta” – Arteria Gallery (Warszawa)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej Biuro prasowe
2024-04-29 | 14:50

Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej

Od piątku, 26 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej można zobaczyć wystawę prac wrocławskiego artysty – Macieja Świętego. Ekspozycję tworzą wyjątkowe plakaty, w różnych
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.