IKEA świętuje 80-lecie istnienia podczas Fuorisalone 2023
Przyszłość to motyw przewodni tegorocznych mediolańskich targów designu. IKEA na Fuorisalone 2023 przedstawi swoją futurystyczną interpretację życia w domu i jednocześnie zabierze odwiedzających w sentymentalną podróż obejmującą 80-letnią historię marki. Na evencie w Mediolanie pojawi się również fotografka Annie Leibovitz, która w tym roku pełni funkcję artystki rezydentki IKEA.
Wspólne budowanie przyszłości oraz świętowanie 80 lat innowacji to tematy, na których IKEA – obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia, skupi się na Fuorisalone 2023. Wystawa „Assembling the Future Together” odbędzie się w Padiglione Visconti przy Via Tortona w samym sercu mediolańskiej dzielnicy designu. Zaaranżowana przestrzeń wystawy będzie zaprojektowana tak, by inspirować odwiedzających i wzbudzać w nich ciekawość. Publiczność będzie miała okazję podziwiać ikoniczne produkty, które ukształtowały każdą dekadę w historii marki, a także nowe produkty, które nawiązują do wizji IKEA na temat przyszłości. Ponadto w przestrzeni wystawy znajdzie się strefa poświęcona najnowszym wynikom raportu „Życie w domu 2022”, corocznego badania prowadzonego przez IKEA. Wydarzenie swoją obecnością uświetni znana fotografka Annie Leibovitz, która w tym roku pełni rolę artystki rezydentki IKEA.
Milan Design Week to zawsze wielki moment dla IKEA. W tym roku będziemy świętować dekady, które nas ukształtowały, a także pokażemy przedsmak tego, co dopiero nadejdzie. Jak powiedział Ingvar Kamprad „Większość rzeczy pozostaje wciąż do zrobienia. Wspaniała przyszłość” – mówi Marcus Engman, Creative Director w Ingka Group (IKEA Retail).
Od momentu założenia IKEA w 1943 roku, jej wizją jest tworzenie lepszego życia codziennego w domu. Marka od lat wsłuchuje się w potrzeby ludzi z całego świata, interpretuje je i odpowiada na nie w postaci produktów wyposażenia wnętrz i przystępnych cenowo rozwiązań, które poprawiają oraz ułatwiają życie. Jako marka ciekawa i patrząca w przyszłość, IKEA przeprowadziła rewolucję w świecie wyposażenia wnętrz. Co więcej, z powodzeniem robi to nadal.
Spędziliśmy osiemdziesiąt lat słuchając ludzi i tego, jakie są ich potrzeby związane z życiem w domu. Nikt nie może powiedzieć na pewno, co przyniesie przyszłość, ale jedna rzecz, która jest dla nas oczywista, to fakt, że jeśli mamy stworzyć przyszłość, musimy zrobić to razem – dodaje Marcus Engman.
Wystawa „Assembling the Future Together" (Tłum. Razem składamy przyszłość) będzie poświęcona głównym cechom wyróżniającym IKEA – innowacyjności oraz zdolności do bycia siłą napędową pozytywnych zmian. Wystawa będzie oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów odwiedzających. Wciągająca podróż, obejmująca 80 lat innowacji oraz rozwiązań, które ukształtowały przyszłość, oferuje również niepowtarzalny wgląd w to, jak może wyglądać życie w domu w nadchodzących latach. Wystawa IKEA zapewnia odwiedzającym również inne atrakcje – każdego dnia goście będą mieli okazję spróbować tradycyjnych szwedzkich potraw, a wieczorami miejsce wypełni muzyka elektroniczna autorstwa zarówno wschodzących, jak i uznanych włoskich muzyków.
Wystawa do zobaczenia w trakcie mediolańskich targów designu Fuorisalone, 2023 w dniach 17-24.04.2023.

DESA Design Days – już 18 marca w DESA Unicum 10. edycja wyjątkowego wydarzenia

Wernisaż Filipa Ciślaka w Machinarium Gallery

W Toruniu podejmą próbę ustanowienia Rekordu Polski w przepisywaniu Kopernika
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.