Komunikaty PR

Inauguracja II cyklu spotkań ze sztuką z udziałem Magdaleny Jędrzejczyk

2024-06-06  |  13:54
Biuro prasowe

Mieniące się w słońcu wieżowce Warszawy, piętrzące dachy paryskich kamieniczek czy rozbryzgujące fale kolorowego morza – to przedstawienia malarskie, w których zakochali się odbiorcy sztuki Magdaleny Jędrzejczyk. Jej twórczość ulega ciągłej ewolucji w poszukiwaniu nowych rozwiązań kolorystycznych, o czym będzie można przekonać się 13 czerwca o godzinie 19:00. Na tarasie Lumen w Elektrowni Powiśle odbędzie się inauguracja II sezonu cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle” z udziałem artystki młodego pokolenia.

Dzieła Magdaleny Jędrzejczyk cieszą się popularnością zwłaszcza wśród odbiorców młodego pokolenia. W swojej twórczości artystka operuje kolorem i szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite. Osobiście związana z Powiślem, przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże i tętniącą kolorami Wisłę.

Na spotkaniu inaugurującym II sezon cyklu DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle z udziałem Magdaleny Jędrzejczyk, artystka zaprezentuje swoje prace malarskie, w tym nowe dzieła – letnie impresje niczym z wakacyjnych pocztówek czy paryską wedutę. Premierę będzie miał jej najnowszy obraz oraz komplementarna kolekcja 9 nowych inkografii, eksplorująca motywy i aktualne kierunki twórczości artystki.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, został zainicjowany w 2023 roku. W sezonie letnim koneserzy sztuki mogli bezpośrednio poznać dzieła i posłuchać o twórczości Magdaleny Jędrzejczyk, Zdzisława Beksińskiego, Szymona Brodziaka, Michała Zaborowskiego czy Wojciecha Siudmaka. Kontynuacja cyklu spotkań, obejmujących wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni przez całe lato cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

Pierwsze spotkanie w ramach II edycji cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 13 czerwca o godz. 19:00 na tarasie Lumen Rooftop (poziom +2). Wstęp jest bezpłatny.  

 

BIO

Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś

Wokalistka zaznacza, że najnowszy singiel „Lecę” to swoiste nowe otwarcie nie tylko w jej karierze muzycznej, ale i w życiu osobistym. Z większą świadomością i bagażem cennych doświadczeń nie chce już teraz popełniać takich błędów jak kiedyś. Czuje, że ma w sobie dużo pozytywnej energii i siły do działania, dlatego zamierza jak najlepiej wykorzystać ten czas. Marta Wiśniewska podkreśla, że pozytywne komentarze utwierdzają ją w tym, że to, co robi, ma sens. Hejterami natomiast nie zamierza się przejmować.

Farmacja

Trwa kontrola szczepień dzieci. Rodzice uchylający się od tego obowiązku muszą się liczyć z karami

Kontrola kart uodpornienia, czyli kontrola szczepień przeciw 13 chorobom zakaźnym, rozpoczęła się 1 kwietnia. Główny Inspektor Sanitarny chce poznać szczegółowe statystyki szczepień dzieci w Polsce, od urodzenia do 19. roku życia. Rodzice, którzy uchylają się od tego obowiązku, muszą się liczyć z postępowaniami i karami.

Media i PR

Na X zaraz po przejęciu przez Elona Muska było znacząco więcej mowy nienawiści. To sprzeczne z jego obietnicami

Liczba anglojęzycznych wpisów zawierających mowę nienawiści na X (dawniej Twitter) przez kilka miesięcy po zakupie platformy przez Elona Muska była o ok. 50 proc. wyższa niż przed transakcją – wskazują badania naukowców z Kalifornii. Znacznie wzrosła też średnia liczba polubień takich wpisów – o 70 proc. Naukowcy przyznają, że nie są w stanie określić związku przyczynowo-skutkowego, ale wskazują, że statystyki stoją w sprzeczności z deklarowanymi zmianami na platformie przez jej nowego prezesa.