Komunikaty PR

Inspirująca jesień w Koneserze – cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy

2020-10-09  |  16:15
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.13 MB )

Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką. Wydarzenia odbywają się w ramach Artystycznej Jesieni Konesera, która ma rozbudzić kreatywność poprzez bezpośredni kontakt ze sztuką. Przedsmakiem projektu były weekendowe warsztaty PRZERÓB-my, których wrześniowa edycja ponownie przyciągnęła tłumy.

Centrum Praskie Koneser przygotowało na jesień kilkadziesiąt atrakcji mających wyzwolić kreatywność odwiedzających. Na sam październik zaplanowano wiele cyklicznych warsztatów i spotkań, których celem jest nauka nowych umiejętności artystycznych.

Dorośli i dzieci mogą twórczo spędzić razem czas, a także obudzić w sobie artystę. W co drugą sobotę mają możliwość udziału w warsztatach ceramicznych organizowanych w Art Sułek Space. Są to zajęcia, podczas których można rozwinąć swoje zdolności, a jednocześnie się zrelaksować. Warsztaty poprowadzi znana artystka Agata Wiślińska, która na co dzień zajmuje się tworzeniem ozdobnej ceramiki, m.in. aniołów. Uczestnicy dowiedzą się, jak lepić z gliny dowolne kształty, wycinać je foremkami i zdobić specjalnymi farbami. Prace zostaną wysuszone oraz wypalone na miejscu, a następnie zabiorą swoje rękodzieła do domów. Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kolejnym pomysłem na spędzenie jesiennego weekendu są organizowane przez Dom ze Sztuką warsztaty malarskie dla dzieci. Misją spotkań jest rozbudzenie talentu wśród najmłodszych, którzy pod czujnym okiem artystów będą rozwijać swoje umiejętności. Na zajęcia również obowiązują zapisy – rejestracja możliwa jest przez kanały social media Konesera i Domu ze Sztuką.

Jesienne propozycje kreatywne to nie pierwsze tego typu wydarzenia w Koneserze. W podobny sposób przebiegały warsztaty PRZERÓB-my, które pod koniec września odbyły się już po raz 10. W ich trakcie zarówno dorośli, jak i dzieci mogli dowiedzieć się na czym polega upcykling (popularny trend przetwarzania odpadów w nowe przedmioty o wyższej wartości), a także stworzyć swoje własne rękodzieła ze zużytych elementów. Nowe życie zyskały wówczas takie rzeczy jak meble, ubrania czy maski gazowe. Uczestnicy tworzyli też własnoręcznie biżuterię, ozdoby do mieszkania, meble i ramki. Kolejna edycja warsztatów jest już w fazie planowania.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych | Art Sułek Space | co druga sobota października i listopada:

  • 10 i 24 października, 7 i 21 listopada oraz 5 grudnia, godz. 12:00 – 14:00

Warsztaty malarskie dla dzieci | Dom ze Sztuką | każda sobota października i listopada

  • 10, 17, 24, 31 października, godz. 11:00 – 13:00
  • 7, 14, 21, 28 listopada, godz. 11:00 – 13:00

Więcej informacji na www.koneser.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.