Komunikaty PR

Inspirująca jesień w Koneserze – cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy

2020-10-09  |  16:15
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.13 MB )

Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką. Wydarzenia odbywają się w ramach Artystycznej Jesieni Konesera, która ma rozbudzić kreatywność poprzez bezpośredni kontakt ze sztuką. Przedsmakiem projektu były weekendowe warsztaty PRZERÓB-my, których wrześniowa edycja ponownie przyciągnęła tłumy.

Centrum Praskie Koneser przygotowało na jesień kilkadziesiąt atrakcji mających wyzwolić kreatywność odwiedzających. Na sam październik zaplanowano wiele cyklicznych warsztatów i spotkań, których celem jest nauka nowych umiejętności artystycznych.

Dorośli i dzieci mogą twórczo spędzić razem czas, a także obudzić w sobie artystę. W co drugą sobotę mają możliwość udziału w warsztatach ceramicznych organizowanych w Art Sułek Space. Są to zajęcia, podczas których można rozwinąć swoje zdolności, a jednocześnie się zrelaksować. Warsztaty poprowadzi znana artystka Agata Wiślińska, która na co dzień zajmuje się tworzeniem ozdobnej ceramiki, m.in. aniołów. Uczestnicy dowiedzą się, jak lepić z gliny dowolne kształty, wycinać je foremkami i zdobić specjalnymi farbami. Prace zostaną wysuszone oraz wypalone na miejscu, a następnie zabiorą swoje rękodzieła do domów. Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kolejnym pomysłem na spędzenie jesiennego weekendu są organizowane przez Dom ze Sztuką warsztaty malarskie dla dzieci. Misją spotkań jest rozbudzenie talentu wśród najmłodszych, którzy pod czujnym okiem artystów będą rozwijać swoje umiejętności. Na zajęcia również obowiązują zapisy – rejestracja możliwa jest przez kanały social media Konesera i Domu ze Sztuką.

Jesienne propozycje kreatywne to nie pierwsze tego typu wydarzenia w Koneserze. W podobny sposób przebiegały warsztaty PRZERÓB-my, które pod koniec września odbyły się już po raz 10. W ich trakcie zarówno dorośli, jak i dzieci mogli dowiedzieć się na czym polega upcykling (popularny trend przetwarzania odpadów w nowe przedmioty o wyższej wartości), a także stworzyć swoje własne rękodzieła ze zużytych elementów. Nowe życie zyskały wówczas takie rzeczy jak meble, ubrania czy maski gazowe. Uczestnicy tworzyli też własnoręcznie biżuterię, ozdoby do mieszkania, meble i ramki. Kolejna edycja warsztatów jest już w fazie planowania.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych | Art Sułek Space | co druga sobota października i listopada:

  • 10 i 24 października, 7 i 21 listopada oraz 5 grudnia, godz. 12:00 – 14:00

Warsztaty malarskie dla dzieci | Dom ze Sztuką | każda sobota października i listopada

  • 10, 17, 24, 31 października, godz. 11:00 – 13:00
  • 7, 14, 21, 28 listopada, godz. 11:00 – 13:00

Więcej informacji na www.koneser.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.