Invest Komfort strategicznym partnerem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Invest Komfort właśnie został strategicznym partnerem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wyczekiwana od lat, nowa siedziba MSN-u otworzy się dla publiczności 25 października tego roku. Budynek autorstwa nowojorskiego architekta Thomasa Phifera będzie miejscem dostępnym dla każdego i integrującym różne inicjatywy, instytucje kultury, NGO-sy oraz środowiska twórcze. Pochodzący
z Trójmiasta deweloper obejmie szczególnym patronatem wydarzenia dotyczące architektury i edukacji, a także wesprze otwarcie i wystawienniczą działalność MSN-u.
Zarówno architektura, jak i wielopłaszczyznowy dialog: ze społecznością, miastem i historią łączy misję Invest Komfortu oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Koncepty mieszkaniowe inwestora są projektami unikatowymi, idealnie wpisanymi w kontekst lokalizacyjny i historyczny. Architekturę, którą tworzy, wyróżnia idea, emocje i dopracowanie detali. A niektóre projekty – jak gdyńskie Sea Towers czy gdański Brabank zyskały miano ikon. Invest Komfort także chętnie zaprasza do współpracy artystów, których prace są spójnym elementem inwestycji mieszkaniowych.
Miejsce spotkań kulturalnych w samym sercu stolicy
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to funkcjonująca od 2005 roku instytucja publiczna, która nie tylko kolekcjonuje dzieła sztuki, ale także bada i upowszechnia dziedzictwo kultury współczesnej. To miejsce do prowadzenia dialogu i wspólnego kształtowania wrażliwości poznawczej i estetycznej.
- Misja MSN-u jest tożsama z naszym myśleniem, zarówno o możliwościach wykorzystania przestrzeni w dialogu społecznym, jak i kształtowania wrażliwości estetycznej czy postrzegania architektury jako dziedzictwa kulturowego. Cieszę się, że będziemy współpracować z instytucją, która kształtuje i zmienia spojrzenie na sztukę współczesną w Polsce. MSN również od lat stawia na edukację, w tym architektoniczną, co jest dla nas szczególnie ważne – komentuje Michał Ciomek, wiceprezes Invest Komfort.
Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie położony jest w nowym centrum stolicy, na przecięciu wielu ścieżek miejskich. Zaplanowane w nim przestrzenie pozwolą publiczności na spędzanie wolnego czasu na wiele sposobów: od zwiedzania wystaw przez udział w zajęciach dla dzieci i dorosłych po poznawanie archiwów współczesnych artystek i artystów.
- MSN współpracuje z różnorodnymi grupami i społecznościami, a także instytucjami w Polsce i na świecie. Jesienią tego roku nastąpi długo wyczekiwane otwarcie nowej siedziby Muzeum, mieszczącej się przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Otwarcie siedziby MSN-u jest z pewnością jednym z bardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Polsce 2024 roku – mówi Marta Wójcicka, kierowniczka działu marketingu Muzeum.
Współpraca w dialogu o urbanistyce
Invest Komfort obejmie patronatem zarówno otwarcie, jak i bieżącą działalność Muzeum, szczególnym obszarem zainteresowań i wsparcia Invest Komfortu będą wydarzenia wokół architektury i edukacji. Invest Komfort będzie dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi architektury i urbanistyki m.in. w ramach festiwalu „Warszawa w Budowie”, ale także obejmie specjalny patronat nad spacerami architektonicznymi po nowym budynku.
- Z wielką przyjemnością rozpoczynamy współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bardzo nam się podoba otwartość Muzeum, również ta dosłowna, a także wielopłaszczyznowość w kształtowaniu relacji oraz możliwość twórczego fermentu dla każdego, kto zdecyduje się tu wejść. Już dziś mogę powiedzieć, że jednym z działań, nad którym obejmiemy patronat, będzie architektoniczna ścieżka edukacyjna – zapowiada Izabela Adamczak, dyrektor ds. marketingu Invest Komfort.
---
Invest Komfort - rodzinna firma deweloperska, wywodząca się z Trójmiasta. Tworzy projekty bezkonkurencyjne w swoich segmentach. 29 lat obecności na rynku to 50 zrealizowanych inwestycji, ponad 7000 oddanych lokali mieszkaniowych i usługowych, i rekordowa liczba wprowadzanych w 2024 roku projektów. Kompleksy sygnowane logo Invest Komfort na stałe wpisały się w krajobraz Trójmiasta. Zlokalizowane są w najbardziej atrakcyjnych punktach Gdańska, Sopotu i Gdyni, zachwycają najwyższej próby architekturą oraz komfortem życia. Ponadto wszystkie projekty powstają z myślą o odpowiedzialności za ludzi, za środowisko, za miasto. I zawsze powstają w konkretnym kontekście – historycznym czy naturalnym, dzięki czemu oddają charakter miejsca i prowadzą z nim dialog, przez lata.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.