„JOURNEY” – WYSTAWA PRAC WOJCIECHA BREWKI W OFFIE
„JOURNEY” – WYSTAWA PRAC WOJCIECHA BREWKI W OFFIE
Od momentu, w którym postanowił zamienić szarość codzienności na barwy sztuki, minęło dziesięć lat pełnych pasji, zaangażowania i fascynujących prac. Podczas wystawy Wojciecha Brewki zatytułowanej „Journey” miłośnicy sztuki odkryją, jak malarz, kolorysta i twórca wielkich murali dekonstruuje rzeczywistość, nadaje jej nowy kontekst i inspiruje do działania. Otwarcie wystawy odbędzie się 29 września o godz. 19.00, w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Wojciech Brewka zyskał uznanie w świecie sztuki dzięki własnej technice dekonstrukcji zarówno portretu, jak i animalistyki, jako gatunku malarstwa. Na kontrastowych tłach autor umieszcza wizerunki zwierząt w zaskakującym, kampowym, ironicznym, społecznym kontekście. Choć malarstwo stało się głównym zajęciem artysty dopiero dekadę temu, to już teraz jego dzieła osiągają rekordowe kwoty na aukcjach młodej sztuki i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród kolekcjonerów.
Wiele jego prac wpisuje się w nurt edukacji równościowej i ekologicznej, a sam autor aktywnie wspiera inicjatywy charytatywne. Jego murale, takie jak „Przytulaśny Miś” czy mural dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, stają się symbolem ważnych kampanii społecznych.
Wystawa „Journey” obejmuje wybrane dzieła z pięciu cykli prac artysty. Są to portrety zarówno zwierząt, jak i ludzi, portrety zabawek po przejściach, czaszki oraz prace, które nawiązują do tzw. Pokolenia X – ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku, którzy szukają sensu w życiu. – Obrazy prezentowane na ekspozycji to odważne, jaskrawe barwy i motywy, street-artowa estetyka, która na pierwszy rzut oka może wydawać się radosna i pełna optymizmu, ale w głównej warstwie ukrywa głębokie znaczenie. Prace Wojciecha Brewki dotykają tego, co nas otacza, oraz emocji i wyzwań, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. W jego świecie zabawek, zwierząt i pop-kultury nic nie jest jednoznaczne – mówi Łukasz Kowalewski, organizator wystawy i zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 29 września o godzinie 19.00 w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center. Będzie to również okazja, aby spotkać się z samym artystą i zdobyć jego autograf na katalogach z pracami z wystawy. Wystawę będzie można oglądać do listopada, przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9.00-22.00.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.