„JOURNEY” – WYSTAWA PRAC WOJCIECHA BREWKI W OFFIE
„JOURNEY” – WYSTAWA PRAC WOJCIECHA BREWKI W OFFIE
Od momentu, w którym postanowił zamienić szarość codzienności na barwy sztuki, minęło dziesięć lat pełnych pasji, zaangażowania i fascynujących prac. Podczas wystawy Wojciecha Brewki zatytułowanej „Journey” miłośnicy sztuki odkryją, jak malarz, kolorysta i twórca wielkich murali dekonstruuje rzeczywistość, nadaje jej nowy kontekst i inspiruje do działania. Otwarcie wystawy odbędzie się 29 września o godz. 19.00, w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Wojciech Brewka zyskał uznanie w świecie sztuki dzięki własnej technice dekonstrukcji zarówno portretu, jak i animalistyki, jako gatunku malarstwa. Na kontrastowych tłach autor umieszcza wizerunki zwierząt w zaskakującym, kampowym, ironicznym, społecznym kontekście. Choć malarstwo stało się głównym zajęciem artysty dopiero dekadę temu, to już teraz jego dzieła osiągają rekordowe kwoty na aukcjach młodej sztuki i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród kolekcjonerów.
Wiele jego prac wpisuje się w nurt edukacji równościowej i ekologicznej, a sam autor aktywnie wspiera inicjatywy charytatywne. Jego murale, takie jak „Przytulaśny Miś” czy mural dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, stają się symbolem ważnych kampanii społecznych.
Wystawa „Journey” obejmuje wybrane dzieła z pięciu cykli prac artysty. Są to portrety zarówno zwierząt, jak i ludzi, portrety zabawek po przejściach, czaszki oraz prace, które nawiązują do tzw. Pokolenia X – ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku, którzy szukają sensu w życiu. – Obrazy prezentowane na ekspozycji to odważne, jaskrawe barwy i motywy, street-artowa estetyka, która na pierwszy rzut oka może wydawać się radosna i pełna optymizmu, ale w głównej warstwie ukrywa głębokie znaczenie. Prace Wojciecha Brewki dotykają tego, co nas otacza, oraz emocji i wyzwań, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. W jego świecie zabawek, zwierząt i pop-kultury nic nie jest jednoznaczne – mówi Łukasz Kowalewski, organizator wystawy i zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 29 września o godzinie 19.00 w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center. Będzie to również okazja, aby spotkać się z samym artystą i zdobyć jego autograf na katalogach z pracami z wystawy. Wystawę będzie można oglądać do listopada, przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9.00-22.00.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.