Już niebawem bezpłatne warsztaty ,,Natura w sztuce” w Galerii ASP Bronowice
,,Natura w sztuce” to cykl letnich warsztatów i wystaw realizowanych przez krakowską ASP w Galerii Bronowice oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trakcie zajęć powstają m.in. niepowtarzalne narzędzia do szkicowania, fantazyjne kompozycje z kwiatów czy papierowe instalacje. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00, pod czujnym okiem dydaktyków z uczelni, w Galerii ASP Bronowice będzie można wykonać unikalne portrety i autoportrety inspirowane twórczością włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda.
Po(kolaż)uj twarze
Jak przy użyciu rozkwitających kwiatów oraz podrywających się do lotu ptaków odwzorować ludzkie twarze? Czy da się stworzyć czyjąś podobiznę z dojrzałych w słońcu owoców i zbóż? Taką próbę podejmą uczestnicy warsztatów „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6 w Galerii Bronowice. Prowadzący zajęcia doradzą, jak za pomocą kolażu wykonać portrety i autoportrety nawiązujące do prac włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda. Powstałe z wycinanek obrazy ukażą nie tylko bogactwo fauny i flory, ale także różnice pomiędzy historycznym oraz współczesnym ujęciem natury w sztuce. Twarze i ciała zostaną skomponowane z rozmaitych elementów otaczającego nas świata, sękatych pni drzew, wiązek zbóż, liści, kwiatów, warzyw, owoców, zwierząt czy nieożywionych przedmiotów. Godzinne warsztaty odbędą się 21 sierpnia, w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1), w następujących godzinach: 11:00, 13:00, 15:00.
Sztuka? Naturalnie!
Cykl kreatywnych zajęć ,,Natura w sztuce” to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Galerii Bronowice oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem warsztatów są oryginalne prace powstałe przy wykorzystaniu rozmaitych metod i technik artystycznych oraz materiałów i artykułów plastycznych, m.in.: instalacja imitująca dżunglę, fryz wykonany w monotypii i frottage, zwierzęce maski czy abstrakcyjne rzeźby i obrazy inspirowane dziką roślinnością. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni i twórczych zdolności dzieci oraz młodzieży, jak również poszerzenie ich wiedzy o sztuce i naturze, które wzajemnie się przenikają.
Wszystkie odbywające się w Galerii ASP Bronowice warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc (10-15 osób) obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać poprzez stronę: kulturystyka@asp.krakow.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin zajęć oraz imiona i nazwiska uczestników. Zajęcia rozpoczynają się o stałych godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00 i trwają 60 minut.
Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w Galerii Bronowice znajduje się na: www/galeriabronowice.pl.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.