Już niebawem bezpłatne warsztaty ,,Natura w sztuce” w Galerii ASP Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
,,Natura w sztuce” to cykl letnich warsztatów i wystaw realizowanych przez krakowską ASP w Galerii Bronowice oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trakcie zajęć powstają m.in. niepowtarzalne narzędzia do szkicowania, fantazyjne kompozycje z kwiatów czy papierowe instalacje. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00, pod czujnym okiem dydaktyków z uczelni, w Galerii ASP Bronowice będzie można wykonać unikalne portrety i autoportrety inspirowane twórczością włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda.
Po(kolaż)uj twarze
Jak przy użyciu rozkwitających kwiatów oraz podrywających się do lotu ptaków odwzorować ludzkie twarze? Czy da się stworzyć czyjąś podobiznę z dojrzałych w słońcu owoców i zbóż? Taką próbę podejmą uczestnicy warsztatów „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6 w Galerii Bronowice. Prowadzący zajęcia doradzą, jak za pomocą kolażu wykonać portrety i autoportrety nawiązujące do prac włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda. Powstałe z wycinanek obrazy ukażą nie tylko bogactwo fauny i flory, ale także różnice pomiędzy historycznym oraz współczesnym ujęciem natury w sztuce. Twarze i ciała zostaną skomponowane z rozmaitych elementów otaczającego nas świata, sękatych pni drzew, wiązek zbóż, liści, kwiatów, warzyw, owoców, zwierząt czy nieożywionych przedmiotów. Godzinne warsztaty odbędą się 21 sierpnia, w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1), w następujących godzinach: 11:00, 13:00, 15:00.
Sztuka? Naturalnie!
Cykl kreatywnych zajęć ,,Natura w sztuce” to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Galerii Bronowice oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem warsztatów są oryginalne prace powstałe przy wykorzystaniu rozmaitych metod i technik artystycznych oraz materiałów i artykułów plastycznych, m.in.: instalacja imitująca dżunglę, fryz wykonany w monotypii i frottage, zwierzęce maski czy abstrakcyjne rzeźby i obrazy inspirowane dziką roślinnością. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni i twórczych zdolności dzieci oraz młodzieży, jak również poszerzenie ich wiedzy o sztuce i naturze, które wzajemnie się przenikają.
Wszystkie odbywające się w Galerii ASP Bronowice warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc (10-15 osób) obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać poprzez stronę: kulturystyka@asp.krakow.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin zajęć oraz imiona i nazwiska uczestników. Zajęcia rozpoczynają się o stałych godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00 i trwają 60 minut.
Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w Galerii Bronowice znajduje się na: www/galeriabronowice.pl.
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.