Komunikaty PR

Już niebawem bezpłatne warsztaty ,,Natura w sztuce” w Galerii ASP Bronowice

2021-08-18  |  09:25
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

,,Natura w sztuce” to cykl letnich warsztatów i wystaw realizowanych przez krakowską ASP w Galerii Bronowice oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trakcie zajęć powstają m.in. niepowtarzalne narzędzia do szkicowania, fantazyjne kompozycje z kwiatów czy papierowe instalacje. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00, pod czujnym okiem dydaktyków z uczelni, w Galerii ASP Bronowice będzie można wykonać unikalne portrety i autoportrety inspirowane twórczością włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda.

Po(kolaż)uj twarze

Jak przy użyciu rozkwitających kwiatów oraz podrywających się do lotu ptaków odwzorować ludzkie twarze? Czy da się stworzyć czyjąś podobiznę z dojrzałych w słońcu owoców i zbóż? Taką próbę podejmą uczestnicy warsztatów „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6 w Galerii Bronowice. Prowadzący zajęcia doradzą, jak za pomocą kolażu wykonać portrety i autoportrety nawiązujące do prac włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda. Powstałe z wycinanek obrazy ukażą nie tylko bogactwo fauny i flory, ale także różnice pomiędzy historycznym oraz współczesnym ujęciem natury w sztuce. Twarze i ciała zostaną skomponowane z rozmaitych elementów otaczającego nas świata, sękatych pni drzew, wiązek zbóż, liści, kwiatów, warzyw, owoców, zwierząt czy nieożywionych przedmiotów. Godzinne warsztaty odbędą się 21 sierpnia, w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1), w następujących godzinach: 11:00, 13:00, 15:00.

Sztuka? Naturalnie!

Cykl kreatywnych zajęć ,,Natura w sztuce” to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Galerii Bronowice oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem warsztatów są oryginalne prace powstałe przy wykorzystaniu rozmaitych metod i technik artystycznych oraz materiałów i artykułów plastycznych, m.in.: instalacja imitująca dżunglę, fryz wykonany w monotypii i frottage, zwierzęce maski czy abstrakcyjne rzeźby i obrazy inspirowane dziką roślinnością. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni i twórczych zdolności dzieci oraz młodzieży, jak również poszerzenie ich wiedzy o sztuce i naturze, które wzajemnie się przenikają.

Wszystkie odbywające się w Galerii ASP Bronowice warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc (10-15 osób) obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać poprzez stronę: kulturystyka@asp.krakow.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin zajęć oraz imiona i nazwiska uczestników. Zajęcia rozpoczynają się o stałych godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00 i trwają 60 minut.

Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w Galerii Bronowice znajduje się na: www/galeriabronowice.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.