Już niebawem bezpłatne warsztaty ,,Natura w sztuce” w Galerii ASP Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
,,Natura w sztuce” to cykl letnich warsztatów i wystaw realizowanych przez krakowską ASP w Galerii Bronowice oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trakcie zajęć powstają m.in. niepowtarzalne narzędzia do szkicowania, fantazyjne kompozycje z kwiatów czy papierowe instalacje. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00, pod czujnym okiem dydaktyków z uczelni, w Galerii ASP Bronowice będzie można wykonać unikalne portrety i autoportrety inspirowane twórczością włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda.
Po(kolaż)uj twarze
Jak przy użyciu rozkwitających kwiatów oraz podrywających się do lotu ptaków odwzorować ludzkie twarze? Czy da się stworzyć czyjąś podobiznę z dojrzałych w słońcu owoców i zbóż? Taką próbę podejmą uczestnicy warsztatów „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6 w Galerii Bronowice. Prowadzący zajęcia doradzą, jak za pomocą kolażu wykonać portrety i autoportrety nawiązujące do prac włoskiego malarza Giuseppe’a Arcimbolda. Powstałe z wycinanek obrazy ukażą nie tylko bogactwo fauny i flory, ale także różnice pomiędzy historycznym oraz współczesnym ujęciem natury w sztuce. Twarze i ciała zostaną skomponowane z rozmaitych elementów otaczającego nas świata, sękatych pni drzew, wiązek zbóż, liści, kwiatów, warzyw, owoców, zwierząt czy nieożywionych przedmiotów. Godzinne warsztaty odbędą się 21 sierpnia, w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1), w następujących godzinach: 11:00, 13:00, 15:00.
Sztuka? Naturalnie!
Cykl kreatywnych zajęć ,,Natura w sztuce” to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Galerii Bronowice oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem warsztatów są oryginalne prace powstałe przy wykorzystaniu rozmaitych metod i technik artystycznych oraz materiałów i artykułów plastycznych, m.in.: instalacja imitująca dżunglę, fryz wykonany w monotypii i frottage, zwierzęce maski czy abstrakcyjne rzeźby i obrazy inspirowane dziką roślinnością. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni i twórczych zdolności dzieci oraz młodzieży, jak również poszerzenie ich wiedzy o sztuce i naturze, które wzajemnie się przenikają.
Wszystkie odbywające się w Galerii ASP Bronowice warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc (10-15 osób) obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać poprzez stronę: kulturystyka@asp.krakow.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin zajęć oraz imiona i nazwiska uczestników. Zajęcia rozpoczynają się o stałych godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00 i trwają 60 minut.
Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w Galerii Bronowice znajduje się na: www/galeriabronowice.pl.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.