Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki Renaty Magdy, artystki, której prace cieszą się rosnącą popularnością wśród prywatnych kolekcjonerów na świecie. Kilka wybranych obrazów Renaty Magdy już od 6 listopada obejrzeć można będzie z bliska na wystawie w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Renata Magda jest artystką cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej artystyczna podróż rozpoczęła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie brała udział w wystawach w Pałacu Ostaszewskich w Rzeszowie w latach 1999-2002. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim, a jej prace były prezentowane w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Browar w Poznaniu czy hotel Galaxy w Krakowie w 2014 roku.
W 2015 roku artystka wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Kobieta w obrazie” w Kazimierzu Dolnym oraz „Inspiracja naturą" podczas X Festiwalu „Święta Ogrodów” w Krakowie. Renata Magda była także członkinią Grupy X, prezentując swoje prace na wystawach zbiorowych w Rzeszowie i Krakowie. Renata Magda ma także na swoim koncie wystawy zagraniczne, m.in. w Galleria d'Arte Mentana we Florencji i w Galerii Merlino.
Dzięki bogatemu dorobkowi wystawienniczemu Renata Magda zyskała reputację artystki, która z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Katarze, Szkocji, Anglii, Francji oraz Austrii.
W ostatnich latach artystka zaczęła prezentować swoje prace na indywidualnych wystawach w nieoczywistych przestrzeniach, w tym w Teatrze Kamienica w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdańsku w 2022 roku, gdzie jej prace zdobyły uznanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Od środy, 6 listopada, prace Renaty Magdy podziwiać będzie można w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Na tej indywidualnej ekspozycji zobaczymy siedem wyselekcjonowanych obrazów, będących zaproszeniem do intymnego kontaktu ze sztuką. Renata Magda tworzy dzieła pełne emocji i wyrazistych barw, tym razem koncentrując się na subtelnych alegoriach i dekoracyjnych kompozycjach. Obrazy będzie można oglądać do końca lutego w godzinach 8.00-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.