Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki Renaty Magdy, artystki, której prace cieszą się rosnącą popularnością wśród prywatnych kolekcjonerów na świecie. Kilka wybranych obrazów Renaty Magdy już od 6 listopada obejrzeć można będzie z bliska na wystawie w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Renata Magda jest artystką cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej artystyczna podróż rozpoczęła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie brała udział w wystawach w Pałacu Ostaszewskich w Rzeszowie w latach 1999-2002. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim, a jej prace były prezentowane w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Browar w Poznaniu czy hotel Galaxy w Krakowie w 2014 roku.
W 2015 roku artystka wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Kobieta w obrazie” w Kazimierzu Dolnym oraz „Inspiracja naturą" podczas X Festiwalu „Święta Ogrodów” w Krakowie. Renata Magda była także członkinią Grupy X, prezentując swoje prace na wystawach zbiorowych w Rzeszowie i Krakowie. Renata Magda ma także na swoim koncie wystawy zagraniczne, m.in. w Galleria d'Arte Mentana we Florencji i w Galerii Merlino.
Dzięki bogatemu dorobkowi wystawienniczemu Renata Magda zyskała reputację artystki, która z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Katarze, Szkocji, Anglii, Francji oraz Austrii.
W ostatnich latach artystka zaczęła prezentować swoje prace na indywidualnych wystawach w nieoczywistych przestrzeniach, w tym w Teatrze Kamienica w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdańsku w 2022 roku, gdzie jej prace zdobyły uznanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Od środy, 6 listopada, prace Renaty Magdy podziwiać będzie można w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Na tej indywidualnej ekspozycji zobaczymy siedem wyselekcjonowanych obrazów, będących zaproszeniem do intymnego kontaktu ze sztuką. Renata Magda tworzy dzieła pełne emocji i wyrazistych barw, tym razem koncentrując się na subtelnych alegoriach i dekoracyjnych kompozycjach. Obrazy będzie można oglądać do końca lutego w godzinach 8.00-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś
Wokalistka zaznacza, że najnowszy singiel „Lecę” to swoiste nowe otwarcie nie tylko w jej karierze muzycznej, ale i w życiu osobistym. Z większą świadomością i bagażem cennych doświadczeń nie chce już teraz popełniać takich błędów jak kiedyś. Czuje, że ma w sobie dużo pozytywnej energii i siły do działania, dlatego zamierza jak najlepiej wykorzystać ten czas. Marta Wiśniewska podkreśla, że pozytywne komentarze utwierdzają ją w tym, że to, co robi, ma sens. Hejterami natomiast nie zamierza się przejmować.
Farmacja
Trwa kontrola szczepień dzieci. Rodzice uchylający się od tego obowiązku muszą się liczyć z karami

Kontrola kart uodpornienia, czyli kontrola szczepień przeciw 13 chorobom zakaźnym, rozpoczęła się 1 kwietnia. Główny Inspektor Sanitarny chce poznać szczegółowe statystyki szczepień dzieci w Polsce, od urodzenia do 19. roku życia. Rodzice, którzy uchylają się od tego obowiązku, muszą się liczyć z postępowaniami i karami.
Media i PR
Na X zaraz po przejęciu przez Elona Muska było znacząco więcej mowy nienawiści. To sprzeczne z jego obietnicami

Liczba anglojęzycznych wpisów zawierających mowę nienawiści na X (dawniej Twitter) przez kilka miesięcy po zakupie platformy przez Elona Muska była o ok. 50 proc. wyższa niż przed transakcją – wskazują badania naukowców z Kalifornii. Znacznie wzrosła też średnia liczba polubień takich wpisów – o 70 proc. Naukowcy przyznają, że nie są w stanie określić związku przyczynowo-skutkowego, ale wskazują, że statystyki stoją w sprzeczności z deklarowanymi zmianami na platformie przez jej nowego prezesa.