Komunikaty PR

Kolejna odsłona akcji UNICEF Polska „Dziecko to Dziecko”

2022-02-02  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

W ramach akcji „Dziecko to Dziecko” artyści-rysownicy przygotowują serię rysunków dzieci, pokazanych w sposób charakterystyczny dla swojego stylu. W lutym do akcji dołączył młody, polski artysta – Kacper Wilk.

 

Celem akcji „Dziecko to Dziecko” jest przypomnienie, że dziecko jest zawsze dzieckiem, niezależnie od miejsca pochodzenia, rasy, płci, koloru skóry czy zamożności jego rodziny. Najmłodsi na całym świecie mają te same marzenia i aspiracje. Niektórzy jednak potrzebują wsparcia, aby w pełni zrealizować swój potencjał.

Każdy z artystów ma dowolność w przygotowaniu serii rysunków z dziećmi. Rysunki powinny jednak zawierać jeden element wspólny. W poprzedniej edycji stworzonej przez Miriolę Dzik, był to miś jako uniwersalna maskotka, którą najmłodsi mogą się bawić na całym świecie. W serii przygotowanej przez Kacpra Wilka elementem wspólnym jest piłka. Bez wątpienia jest ona znana w każdej szerokości geograficznej.

Sport i zabawa są niezwykle ważnymi elementami życia dzieci i młodzieży. Sport przyczynia się do ich rozwoju fizycznego oraz umiejętności społecznych. Uczy podstawowych wartości i umiejętności życiowych takich jak ciężka praca, dyscyplina, praca zespołowa, sprawiedliwość czy szacunek dla innych.

Cieszę się, że możemy wystartować z kolejną edycją naszej akcji. Pierwsza odsłona spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem i dużym zainteresowaniem. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciekawostkom z danego regionu, w sposób prosty i przyjazny mamy możliwość budować świadomość, że miejsce pochodzenia, kolor skóry czy wygląd, nie mają znaczenia. Każde dziecko ma takie samo prawo do szczęśliwego dzieciństwa, powiedział Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska.

Udział w akcji UNICEF Polska to dla mnie duże wyróżnienie. Cieszę się, że organizacja dała mi szansę na przygotowanie tej serii. To było wyzwanie, ale i świetna zabawa! Zachęcam wszystkich młodych rysowników do dołączenia, powiedział Kacper Wilk.

W ramach akcji w sklepie UNICEF Polska pojawiły się pierwsze produkty inspirowane grafikami artystów. Zakup upominków nie tylko sprawi dużo radości, ale też przyczyni się do realizacji misji organizacji. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Więcej informacji na stronie sklep-unicef.pl.


O Kacprze Wilku

Kacper Wilk jest niezależnym ilustratorem oraz studentem grafiki w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Na co dzień uwielbia rysować i projektować, niezależnie od tego, czy jest to komiks, ilustracja do książki dla dzieci czy okładka magazynu. W wolnym czasie ogląda filmy i zajmuje się fotografią. http://kacperwilk.com/

 

O UNICEF

UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy!

Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości. Więcej informacji na unicef.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.