Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni
Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni!
Organizator wystawy BFF Banking Group zaprasza na wystawę „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Około 50 dzieł włoskiego pop-artu będzie można oglądać już od 27 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystawa potrwa do końca października.
„ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Dzieła zaprezentowane na warszawskiej wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Fundacja założona została w 2004 roku przez BFF, a jej celem jest promowanie działalności badawczej oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych.
Wystawa dedykowana jest wszystkim - dorosłym, nastolatkom, a także dzieciom. Wstęp na nią jest wolny, więc każdy może czuć się zaproszony. Przez ponad miesiąc można będzie obcować
z dziełami czołowych artystów z Italii, tworzących w nurcie pop-artu. Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini to artyści, których prace niosą ze sobą różny bagaż historyczny i kulturowy, i których cechuje silne pragnienie innowacji, odkrycia, zrozumienia. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak
i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno. Obrazy, które pokazane zostaną
w Polsce zostały starannie wybrane z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80 na stałe eksponuje je w swoich biurach w Mediolanie
i Rzymie.
Ideą projektu „ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” jest pokazanie sztuki jako czynnika rozwoju, narzędzia prowadzenia dialogu międzykulturowego, do zachęcania do wdrażania innowacyjnych pomysłów oraz do ich wymiany.
Kawalec Krzysztof, Prezes BFF Banking w Polsce: „Cieszymy się, że możemy przybliżyć Polakom włoską kulturę i sztukę. Ta wystawa daje nam możliwość do opowiedzenia historii Grupy BFF oraz pokazania jej wartości nie tylko z perspektywy konkretnych liczb, ale także chęci do dzielenia się zasobami kulturowymi z pracownikami i mieszkańcami krajów, w których działamy.”
Europejska trasa znajdzie swój finał w „Casa BFF" - nowej siedzibie Grupy w Mediolanie, gdzie ma powstać dedykowane muzeum, eksponujące na stałe prace tych wybitnych twórców.
„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).
Wystawa otwarta będzie od 28 września do 26 października 2022 roku. Wstęp wolny.
Więcej informacji: www.art-factor.eu
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.