Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni
Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni!
Organizator wystawy BFF Banking Group zaprasza na wystawę „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Około 50 dzieł włoskiego pop-artu będzie można oglądać już od 27 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystawa potrwa do końca października.
„ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Dzieła zaprezentowane na warszawskiej wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Fundacja założona została w 2004 roku przez BFF, a jej celem jest promowanie działalności badawczej oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych.
Wystawa dedykowana jest wszystkim - dorosłym, nastolatkom, a także dzieciom. Wstęp na nią jest wolny, więc każdy może czuć się zaproszony. Przez ponad miesiąc można będzie obcować
z dziełami czołowych artystów z Italii, tworzących w nurcie pop-artu. Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini to artyści, których prace niosą ze sobą różny bagaż historyczny i kulturowy, i których cechuje silne pragnienie innowacji, odkrycia, zrozumienia. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak
i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno. Obrazy, które pokazane zostaną
w Polsce zostały starannie wybrane z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80 na stałe eksponuje je w swoich biurach w Mediolanie
i Rzymie.
Ideą projektu „ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” jest pokazanie sztuki jako czynnika rozwoju, narzędzia prowadzenia dialogu międzykulturowego, do zachęcania do wdrażania innowacyjnych pomysłów oraz do ich wymiany.
Kawalec Krzysztof, Prezes BFF Banking w Polsce: „Cieszymy się, że możemy przybliżyć Polakom włoską kulturę i sztukę. Ta wystawa daje nam możliwość do opowiedzenia historii Grupy BFF oraz pokazania jej wartości nie tylko z perspektywy konkretnych liczb, ale także chęci do dzielenia się zasobami kulturowymi z pracownikami i mieszkańcami krajów, w których działamy.”
Europejska trasa znajdzie swój finał w „Casa BFF" - nowej siedzibie Grupy w Mediolanie, gdzie ma powstać dedykowane muzeum, eksponujące na stałe prace tych wybitnych twórców.
„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).
Wystawa otwarta będzie od 28 września do 26 października 2022 roku. Wstęp wolny.
Więcej informacji: www.art-factor.eu

Wróżby z wątku i osnowy – Muzeum Fabryki zaprasza na wieczorne zwiedzanie

Pierwsi goście zwiedzili wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”

Setki tancerzy w Galerii Północnej. Szykuje się widowiskowy turniej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Aleksandra Adamska: Specjalistyczna terapia pozwala mi się uporać z bolesnymi przeżyciami. Dzięki niej wiem, kim jestem, na czym stoję i rozumiem siebie
Aktorka podkreśla, że zdecydowała się na terapię po to, by przezwyciężyć potężny stres emocjonalny i uporać się ze skutkami skrajnej traumy będącej wynikiem wielu dramatycznych doświadczeń. Do tej pory bowiem życie jej nie oszczędzało, a sama nie potrafiła poradzić sobie z ciosami, jakie wymierzył jej los. W konsekwencji potrzebna była więc pomoc specjalisty.
Handel
W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.
Finanse
Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.