Komunikaty PR

Koncert on-line białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk

2020-12-25  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Już 27 grudnia (niedziela) o godzinie 16.00 w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Nieborowie odbędzie się solowy koncert białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk z udziałem litewskiego pianisty Justasa Čeponisa.

Ten wyjątkowy koncert transmitowany będzie online. Inicjatorem wydarzenia jest Maciej Radziwiłł i Fundacja Trzy Trąby.

Margarita Levchuk to jedna z najsłynniejszych białoruskich śpiewaczek operowych. Mimo młodego wieku do 2020 roku była solistką w Narodowym Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku, ale zwolnioną ją za śpiewanie patriotycznych pieśni podczas antyrządowych demonstracji. Pod koniec 2020 roku Margarita Levchuk została wybrana do antyrządowego gabinetu cieni Swietlany Cichanouskiej, gdzie odpowiada za kulturę i dziedzictwo narodowe.

Organizowany w nieborowskim pałacu koncert to wymowny symbol twórczej solidarności i przyjaźni narodu polskiego i białoruskiego. Występ Margarity Levchuk dedykowany jest wszystkim Białorusinom, którzy pokojowo demonstrują w obronie praw i wolności, a szczególnie tym, którzy są więzieni, bici i prześladowani. W programie koncertu zabrzmią białoruskie i polskie kolędy, arie operowe, pieśni Stanisława Moniuszki, pieśni ludowe oraz współczesna muzyka białoruska, poświęcona wybitnym Polakom. Koncert transmitowany będzie w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Muzeum w Nieborowie i Arkadii.


link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie FB Muzeum w Nieborowie i Arkadii
https://www.facebook.com/MuzeumwNieborowieiArkadii
https://www.facebook.com/events/758068954806107/

Maciej Radziwiłł

Maciej Radziwiłł i jego Fundacja od lat wspierają Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Reaktywował tam Manufakturę Majoliki i zorganizował wiele wystaw poświęconych założycielom pałacu, w którym mieści się muzeum. Corocznie też na dziedzińcu pałacu dzięki jego zaangażowaniu wystawiane są najznakomitsze przedstawienia operowe, na które wstęp jest całkowicie darmowy.
W 2019 roku Maciej Radziwiłł był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt” zawierającej 350 eksponatów z około 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji. Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Wystawę odwiedziło prawie 55 000 turystów z całego świata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej Biuro prasowe
2024-04-29 | 14:50

Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej

Od piątku, 26 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej można zobaczyć wystawę prac wrocławskiego artysty – Macieja Świętego. Ekspozycję tworzą wyjątkowe plakaty, w różnych
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.