Komunikaty PR

Koncert on-line białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk

2020-12-25  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Już 27 grudnia (niedziela) o godzinie 16.00 w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Nieborowie odbędzie się solowy koncert białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk z udziałem litewskiego pianisty Justasa Čeponisa.

Ten wyjątkowy koncert transmitowany będzie online. Inicjatorem wydarzenia jest Maciej Radziwiłł i Fundacja Trzy Trąby.

Margarita Levchuk to jedna z najsłynniejszych białoruskich śpiewaczek operowych. Mimo młodego wieku do 2020 roku była solistką w Narodowym Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku, ale zwolnioną ją za śpiewanie patriotycznych pieśni podczas antyrządowych demonstracji. Pod koniec 2020 roku Margarita Levchuk została wybrana do antyrządowego gabinetu cieni Swietlany Cichanouskiej, gdzie odpowiada za kulturę i dziedzictwo narodowe.

Organizowany w nieborowskim pałacu koncert to wymowny symbol twórczej solidarności i przyjaźni narodu polskiego i białoruskiego. Występ Margarity Levchuk dedykowany jest wszystkim Białorusinom, którzy pokojowo demonstrują w obronie praw i wolności, a szczególnie tym, którzy są więzieni, bici i prześladowani. W programie koncertu zabrzmią białoruskie i polskie kolędy, arie operowe, pieśni Stanisława Moniuszki, pieśni ludowe oraz współczesna muzyka białoruska, poświęcona wybitnym Polakom. Koncert transmitowany będzie w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Muzeum w Nieborowie i Arkadii.


link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie FB Muzeum w Nieborowie i Arkadii
https://www.facebook.com/MuzeumwNieborowieiArkadii
https://www.facebook.com/events/758068954806107/

Maciej Radziwiłł

Maciej Radziwiłł i jego Fundacja od lat wspierają Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Reaktywował tam Manufakturę Majoliki i zorganizował wiele wystaw poświęconych założycielom pałacu, w którym mieści się muzeum. Corocznie też na dziedzińcu pałacu dzięki jego zaangażowaniu wystawiane są najznakomitsze przedstawienia operowe, na które wstęp jest całkowicie darmowy.
W 2019 roku Maciej Radziwiłł był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt” zawierającej 350 eksponatów z około 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji. Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Wystawę odwiedziło prawie 55 000 turystów z całego świata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.