Koncert on-line białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk
Już 27 grudnia (niedziela) o godzinie 16.00 w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Nieborowie odbędzie się solowy koncert białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk z udziałem litewskiego pianisty Justasa Čeponisa.
Ten wyjątkowy koncert transmitowany będzie online. Inicjatorem wydarzenia jest Maciej Radziwiłł i Fundacja Trzy Trąby.
Margarita Levchuk to jedna z najsłynniejszych białoruskich śpiewaczek operowych. Mimo młodego wieku do 2020 roku była solistką w Narodowym Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku, ale zwolnioną ją za śpiewanie patriotycznych pieśni podczas antyrządowych demonstracji. Pod koniec 2020 roku Margarita Levchuk została wybrana do antyrządowego gabinetu cieni Swietlany Cichanouskiej, gdzie odpowiada za kulturę i dziedzictwo narodowe.
Organizowany w nieborowskim pałacu koncert to wymowny symbol twórczej solidarności i przyjaźni narodu polskiego i białoruskiego. Występ Margarity Levchuk dedykowany jest wszystkim Białorusinom, którzy pokojowo demonstrują w obronie praw i wolności, a szczególnie tym, którzy są więzieni, bici i prześladowani. W programie koncertu zabrzmią białoruskie i polskie kolędy, arie operowe, pieśni Stanisława Moniuszki, pieśni ludowe oraz współczesna muzyka białoruska, poświęcona wybitnym Polakom. Koncert transmitowany będzie w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Muzeum w Nieborowie i Arkadii.
link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie FB Muzeum w Nieborowie i Arkadii
https://www.facebook.com/MuzeumwNieborowieiArkadii
https://www.facebook.com/events/758068954806107/
Maciej Radziwiłł
Maciej Radziwiłł i jego Fundacja od lat wspierają Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Reaktywował tam Manufakturę Majoliki i zorganizował wiele wystaw poświęconych założycielom pałacu, w którym mieści się muzeum. Corocznie też na dziedzińcu pałacu dzięki jego zaangażowaniu wystawiane są najznakomitsze przedstawienia operowe, na które wstęp jest całkowicie darmowy.
W 2019 roku Maciej Radziwiłł był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt” zawierającej 350 eksponatów z około 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji. Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Wystawę odwiedziło prawie 55 000 turystów z całego świata.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.