Konkurs „ASPiruj, kreuj, koloruj” rozstrzygnięty

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Ponad 60 prac przesłali studenci łódzkiej ASP w konkursie „ASPiruj, kreuj, koloruj”, który zorganizowała marka Radaway. Projekty wzorów nadruku na szkle zachwyciły komisję oryginalnością i kreatywnością. Zgodnie z regulaminem wybranych zostało jednak kilka zgłoszeń, które szczególnie wyróżniły się pomysłowością i starannością wykonania. Do kogo trafią nagrody w tym roku? Znamy odpowiedź.
To już III edycja konkursu Radaway dedykowanego studentom wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tym razem uczestnicy pracowali nie jak dotychczas nad grawerem, a nad projektem nadruku na szkle. Ich zadaniem oprócz zaprojektowania wzoru na szybie kabiny prysznicowej było również przygotowanie kompletnej aranżacji wnętrza łazienki. Po długich i intensywnych obradach Jury wybrało 4 najlepsze projekty, które na stałe zostaną wprowadzone do oferty marki Radaway.
- Liczba nadesłanych prac przerosła nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy 63 bardzo ciekawe prace inspirowane naturą, geometrią czy sztuką nowoczesną. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem. Po bardzo długich obradach udało się jednak wyłonić cztery projekty, które zdaniem komisji wyróżniają się oryginalnością i precyzją wykonania – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
W konkursie zwyciężył Łukasz Gałach i projekt inspirowany najstarszym systemem zabezpieczeń tj. kratami nożycowymi, zatytułowany „Scissor”. Wzór doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w najmodniejszym ostatnio stylu loftowym. Drugie miejsce przyznano autorce pracy „Jungle” - Natalii Żurawskiej, której propozycja szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom natury. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Julia Bartczak za projekt „Ikoi” i ponownie Łukasz Gałach za motyw „Spark”.
To jednak nie wszystko. Na uczestników czeka jeszcze nagroda publiczności. Marka Radaway prowadzi obecnie na swoim fanpage’u na Facebooku plebiscyt online, w którym każdy może oddać głos według własnych upodobań.
Radaway planuje też uroczyste wręczenie nagród, połączone z wystawą wyróżnionych prac. Ze względu na okres wakacyjny, spotkanie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.