Kreatywne warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Warsztaty plastyczne „Ferie ze sztuką 2022” inspirowane historią sztuki cieszyły się tak dużą popularnością, że Galeria Bronowice wraz z krakowską Akademią Sztuk Pięknych postanowiły zorganizować ich kolejną edycję! Jest to doskonała szansa dla tych, którym poprzednio nie udało się wziąć udziału w zajęciach oraz dla tych, którzy chcą kontynuować podróż ze sztuką przez wieki. Podczas bezpłatnych warsztatów, pod okiem dydaktyków z ASP, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby doświadczyć, jak zmieniały się świat, sztuka i kultura przez setki lat. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 lutego, o godz. 11.00.
Do Galerii ASP, zlokalizowanej w Galerii Bronowice, powracają warsztaty artystyczne, które podczas styczniowych ferii zimowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem centrum handlowe, we współpracy z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, przygotowało cykl sobotnich warsztatów, dzięki którym odbędziemy podróż przez wieki – od rozkwitu Rzymskiego Imperium, poprzez chrześcijaństwo, Bizancjum, aż po średniowiecznych rycerzy. Będzie to doskonała okazja dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, aby bliżej poznać zagadnienia z historii sztuki. W sposób aktywny i przystępny, najmłodsi wspólnie z dydaktykami z ASP zgłębią, co działo się ze sztuką na przestrzeni setek lat! Pierwsze warsztaty pod hasłem „Moneta rzymska” odbędą się już w najbliższą sobotę, 12 lutego.
Wszystkie zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-13.00 w Galerii ASP znajdującej się na poziomie +1 Galerii Bronowice. Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wysłać zgłoszenie na adres: kulturystyka@asp.krakow.pl. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych warsztatów, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi. Warto się spieszyć, bo jednego dnia na chętnych czeka tylko 12 miejsc.
To jednak nie koniec atrakcji! Od 12 lutego w Galerii ASP Bronowice czynna będzie wystawa niesamowitych prac, które są efektem warsztatów zorganizowanych przez krakowską Akademię Sztuk Pięknych w czasie zimowych ferii. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję ulepić gliniane figurki Wenus, dowiedzieć się, czym jest egipski kanon oraz odkryć zagadkę, co najbardziej cenili mieszkańcy i artyści starożytnej Grecji. Małe dzieła sztuki będzie można oglądać do 31 marca.
Harmonogram warsztatów ze sztuką:
12.02.2022, godz. 11.00-13.00 Moneta rzymska
26.02.2022, godz. 11.00-13.00 Dobry pasterz
5.03.2022, godz. 11.00-13.00 Upadek imperium
19.03.2022, godz. 11.00-13.00 Jaki kolor miało niebo w Bizancjum
23.04.2022, godz. 11.00-13.00 Celtycka wyobraźnia
7.05.2022, godz. 11.00-13.00 Święty obraz
21.05.2022, godz. 11.00-13.00 W drodze do Damaszku
4.06.2022, godz. 11.00-13.00 Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje
18.06.2022, godz. 11.00-13.00 Strach w średniowieczu

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.