Kreatywne warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Warsztaty plastyczne „Ferie ze sztuką 2022” inspirowane historią sztuki cieszyły się tak dużą popularnością, że Galeria Bronowice wraz z krakowską Akademią Sztuk Pięknych postanowiły zorganizować ich kolejną edycję! Jest to doskonała szansa dla tych, którym poprzednio nie udało się wziąć udziału w zajęciach oraz dla tych, którzy chcą kontynuować podróż ze sztuką przez wieki. Podczas bezpłatnych warsztatów, pod okiem dydaktyków z ASP, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby doświadczyć, jak zmieniały się świat, sztuka i kultura przez setki lat. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 lutego, o godz. 11.00.
Do Galerii ASP, zlokalizowanej w Galerii Bronowice, powracają warsztaty artystyczne, które podczas styczniowych ferii zimowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem centrum handlowe, we współpracy z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, przygotowało cykl sobotnich warsztatów, dzięki którym odbędziemy podróż przez wieki – od rozkwitu Rzymskiego Imperium, poprzez chrześcijaństwo, Bizancjum, aż po średniowiecznych rycerzy. Będzie to doskonała okazja dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, aby bliżej poznać zagadnienia z historii sztuki. W sposób aktywny i przystępny, najmłodsi wspólnie z dydaktykami z ASP zgłębią, co działo się ze sztuką na przestrzeni setek lat! Pierwsze warsztaty pod hasłem „Moneta rzymska” odbędą się już w najbliższą sobotę, 12 lutego.
Wszystkie zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-13.00 w Galerii ASP znajdującej się na poziomie +1 Galerii Bronowice. Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wysłać zgłoszenie na adres: kulturystyka@asp.krakow.pl. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych warsztatów, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi. Warto się spieszyć, bo jednego dnia na chętnych czeka tylko 12 miejsc.
To jednak nie koniec atrakcji! Od 12 lutego w Galerii ASP Bronowice czynna będzie wystawa niesamowitych prac, które są efektem warsztatów zorganizowanych przez krakowską Akademię Sztuk Pięknych w czasie zimowych ferii. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję ulepić gliniane figurki Wenus, dowiedzieć się, czym jest egipski kanon oraz odkryć zagadkę, co najbardziej cenili mieszkańcy i artyści starożytnej Grecji. Małe dzieła sztuki będzie można oglądać do 31 marca.
Harmonogram warsztatów ze sztuką:
12.02.2022, godz. 11.00-13.00 Moneta rzymska
26.02.2022, godz. 11.00-13.00 Dobry pasterz
5.03.2022, godz. 11.00-13.00 Upadek imperium
19.03.2022, godz. 11.00-13.00 Jaki kolor miało niebo w Bizancjum
23.04.2022, godz. 11.00-13.00 Celtycka wyobraźnia
7.05.2022, godz. 11.00-13.00 Święty obraz
21.05.2022, godz. 11.00-13.00 W drodze do Damaszku
4.06.2022, godz. 11.00-13.00 Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje
18.06.2022, godz. 11.00-13.00 Strach w średniowieczu
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.