Kreatywne warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Warsztaty plastyczne „Ferie ze sztuką 2022” inspirowane historią sztuki cieszyły się tak dużą popularnością, że Galeria Bronowice wraz z krakowską Akademią Sztuk Pięknych postanowiły zorganizować ich kolejną edycję! Jest to doskonała szansa dla tych, którym poprzednio nie udało się wziąć udziału w zajęciach oraz dla tych, którzy chcą kontynuować podróż ze sztuką przez wieki. Podczas bezpłatnych warsztatów, pod okiem dydaktyków z ASP, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby doświadczyć, jak zmieniały się świat, sztuka i kultura przez setki lat. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 lutego, o godz. 11.00.
Do Galerii ASP, zlokalizowanej w Galerii Bronowice, powracają warsztaty artystyczne, które podczas styczniowych ferii zimowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem centrum handlowe, we współpracy z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, przygotowało cykl sobotnich warsztatów, dzięki którym odbędziemy podróż przez wieki – od rozkwitu Rzymskiego Imperium, poprzez chrześcijaństwo, Bizancjum, aż po średniowiecznych rycerzy. Będzie to doskonała okazja dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, aby bliżej poznać zagadnienia z historii sztuki. W sposób aktywny i przystępny, najmłodsi wspólnie z dydaktykami z ASP zgłębią, co działo się ze sztuką na przestrzeni setek lat! Pierwsze warsztaty pod hasłem „Moneta rzymska” odbędą się już w najbliższą sobotę, 12 lutego.
Wszystkie zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-13.00 w Galerii ASP znajdującej się na poziomie +1 Galerii Bronowice. Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wysłać zgłoszenie na adres: kulturystyka@asp.krakow.pl. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych warsztatów, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi. Warto się spieszyć, bo jednego dnia na chętnych czeka tylko 12 miejsc.
To jednak nie koniec atrakcji! Od 12 lutego w Galerii ASP Bronowice czynna będzie wystawa niesamowitych prac, które są efektem warsztatów zorganizowanych przez krakowską Akademię Sztuk Pięknych w czasie zimowych ferii. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję ulepić gliniane figurki Wenus, dowiedzieć się, czym jest egipski kanon oraz odkryć zagadkę, co najbardziej cenili mieszkańcy i artyści starożytnej Grecji. Małe dzieła sztuki będzie można oglądać do 31 marca.
Harmonogram warsztatów ze sztuką:
12.02.2022, godz. 11.00-13.00 Moneta rzymska
26.02.2022, godz. 11.00-13.00 Dobry pasterz
5.03.2022, godz. 11.00-13.00 Upadek imperium
19.03.2022, godz. 11.00-13.00 Jaki kolor miało niebo w Bizancjum
23.04.2022, godz. 11.00-13.00 Celtycka wyobraźnia
7.05.2022, godz. 11.00-13.00 Święty obraz
21.05.2022, godz. 11.00-13.00 W drodze do Damaszku
4.06.2022, godz. 11.00-13.00 Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje
18.06.2022, godz. 11.00-13.00 Strach w średniowieczu
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.