„Królewskie opowieści” w niedzielnym poranku z teatrem dla najmłodszych

„Królewskie opowieści” w niedzielnym poranku z teatrem dla najmłodszych
W najbliższą niedzielę scena Małego Rynku Jazzowego w Manufakturze zostanie przejęta przez teatr 3GramyKultury, który zagra sztukę „Królewskie Opowieści”. To niepowtarzalna okazja, by dzieci mogły zanurzyć się w fascynującym świecie i spędziły magiczne chwile, oglądając utalentowanych aktorów.
Mały Rynek Jazzowy w Manufakturze, 16 lipca (niedziela), 11:00
„Królewskie opowieści” to spektakl pełen magii i przygód, którzy przeniesie widzów do odległej, baśniowej krainy. Historia rozgrywa się w szczęśliwym królestwie, gdzie nie wszyscy czują się jednak spełnieni. Główna bohaterka – wróżka – zmagając się z poczuciem odrzucenia, pragnie zemsty i postanawia skomplikować życie mieszkańców. Czy jej plan się powiedzie? O tym widzowie przekonają się już w niedzielę.
Dzieci z pewnością pokochają tę magiczną opowieść o sile miłości, akceptacji i wierzeniu we własne możliwości. Przedstawienie, oprócz przekazywania pozytywnych wartości, zawiera też wiele walorów artystycznych – jest pełne pięknych piosenek, barwnie napisanych postaci i zawiera mnóstwo zabawnych tekstów, które pozostaną w pamięci na długo.
Teatr 3GramyKultury znany jest z różnorodnych spektakli komediowych, muzycznych oraz improwizowanych. Powstał w 2018 roku z inicjatywy aktorskiego małżeństwa Patrycji Zywert-Szypki i Grzegorza Szypka. Na swoim koncie mają już setki zagranicznych występów, wielkie produkcje musicalowe w teatrach w całej Polsce, a także współprace z wieloma reżyserami. Idea jest bardzo szlachetna – założyciele chcą by każdy miał teatr na wyciągnięcie ręki, dlatego zjawiają się w najróżniejszych miejscach.
Tydzień później, 23 lipca Teatr Barnaby zaprezentuje bajkę pt: „O Piecuchu najwspanialszym na świecie”. Lipcowe spotkania z teatrem zamknie Teatr Akademia Wyobraźni, który przedstawi bajkę „O Ignasiu, który nie lubił szkoły”.
Spektakle odbywają się w specjalnie przygotowanej strefie, z siedziskami i pufami, na małym rynku (między Starbucksem a Whiskey in The Jar), wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, sztuki nadają się nawet dla najmłodszych widzów - obecność obowiązkowa! Po przedstawieniu zapraszamy do naszych restauracji, które przygotowały menu dziecięce!

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.