Komunikaty PR

Kultura i sztuka w Antalyi

2022-06-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Emilia Potocka
Synertime

Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl

Antalya, położona na Riwierze Tureckiej każdego roku gości miliony turystów. Odwiedzających przyciągają piaszczyste plaże, lazurowa morska woda, niezwykłe zabytki, jak i liczne wydarzenia kulturalne. Festiwale oraz koncerty organizowane przez instytucje państwowe i prywatne odbywają się w całej prowincji, również na scenach starożytnych teatrów.

W Aspendos, jednym z najlepiej zachowanych teatrów antycznych na świecie ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Opery i Baletu. W Antalyi znajduje się również wiele muzeów i galerii sztuki, między innymi Muzeum Koç University Suna & İnan Kıraç Kaleiçi, które mieści się w historycznym centrum miasta. Po odrestaurowaniu w 1996 roku, muzeum otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających, prezentując bogatą kolekcją ceramiki, obrazów olejnych i fotografii. Miłośnicy sztuki, będąc w Antalyi mogą wybrać się również do Państwowej Galerii Sztuk Pięknych (Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi), gdzie dostępne są najciekawsze wystawy malarstwa i rzeźby.

Dzięki temu, że w Turkiye (Turcji) panuje śródziemnomorski klimat, wydarzenia kulturalne odbywają się również w plenerze. Dużą popularnością w Antalyi cieszy się Teatr Konyaaltı, położony w pobliżu parku Konyaaltı oraz teatr Arif Nihat Asya w lesie Kepez. Miejsca te przyciągają miejscowych, jak i turystów, oferując różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, koncerty i przedstawienia, zwłaszcza w letnie wieczory.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Synertime
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.