LAAF: Teoria Mnogości. Abstrakcja w OFF Piotrkowska Center
Dla miłośników sztuki abstrakcyjnej – wystawy, koncerty i performanse. Dla pasjonatów tatuażu – pop-up tatuatorski. A dla ciekawych świata sztuki – spotkania autorskie i warsztaty. Już od piątku OFF Piotrkowska Center stanie się miejscem, gdzie abstrakcja znajdzie wspólną przestrzeń do rozwoju. Festiwal Lodz Abstrakt Art Festival (LAAF) potrwa od 4 do 20 października.
Jednym z punktów programu jest otwarcie Centrum Festiwalowego, które odbędzie się 4 października o godzinie 16:00. Na uczestników czeka także oficjalne otwarcie festiwalu o 17:00, po którym odbędzie się performance Supa_Troopa_ x Midera oraz koncert Kefir Kefir. Tego dnia o 20:30 otwarta zostanie wystawa kolektywu TYRA, zatytułowana „KRYSZTAŁOWA WIEŻA FORMALIZMU”, a wieczór zakończy afterparty z DJ setem Weroniki Cyrankiewicz w klubie DOM.
Dla miłośników sztuki przewidziano także liczne spotkania autorskie, które odbędą się 5 października – w tym z finalistami konkursu LAAF_OpenCall oraz artystami wystawy A ∩ B. Muzyczne akcenty tego dnia to koncert Baliński/Midera/Tarwid o 16:00 oraz występ Jēkabsa Rēdersa o 16:45.
Nie zabraknie również wyjątkowego pop-upu tatuatorskiego Miłość Studio, który odbędzie się 19 i 20 października w Showroomie na OFFie. Dla chętnych na abstrakcyjne wzory tatuaży drzwi będą otwarte od 12:00 do 20:00. W ramach festiwalu odbędą się również performanse, w tym Distort Visual i Macieja Ożoga 19 października o 18:00 oraz koncert Olgi Markowskiej, który zamknie festiwal 20 października o 17:00.
– Teoria Mnogości to przestrzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od subtelnych, geometrycznych form po dynamiczne i ekspresyjne wybuchy emocji. Sztuka abstrakcyjna w OFF Piotrkowska zaskoczy różnorodnością i zainspiruje do refleksji nad tym, co nieskończone – zapewniają organizatorzy ze Stowarzyszenie LAAF.
Bilety na festiwalowe wydarzenia będą dostępne online oraz stacjonarnie. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników przygotowano specjalne karnety, które umożliwią wejście na kilka koncertów, performance'ów i warsztatów.
Więcej informacji na stronie: www.lodzabstractartfestival.com.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.