„Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To już ostatnia szansa, by zwiedzić wystawę „Laboratorium Rzeźby”, zorganizowaną przez Galerię sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas największego wydarzenia, poświęconego współczesnej rzeźbie w Polsce, obejrzymy prace m.in. Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Adama Bakalarza, Tomasza Górnickiego, Jerzego Kędziory czy Tomasza Radziewicza, a to dopiero początek nazwisk, których dzieła wciąż jeszcze można podziwiać i zakupić. Pracom towarzyszą zjawiskowe postumenty ze spieku kwarcowego Dekton Onirika, nawiązujące swą formą i estetyką do prezentowanych obiektów sztuki, powstałe dzięki uprzejmości firmy Cosentino.
Perfekcja techniki i rozmach realizacji
Galeria sztuki ToTuart specjalizuje się w sztuce współczesnej i jest największą galerią rzeźby w Polsce. W warszawskim showroomie, znajdującym się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser, stworzono wyjątkowe miejsce do prezentowania dzieł i organizacji wystaw. Na 850 metrach kwadratowych powierzchni, można obejrzeć przekrój innowacyjnych prac mistrzów współczesnej rzeźby, oparty na świadomym doborze form. Jak co roku, są to rzeźby oraz instalacje zarówno artystów o ugruntowanej pozycji, jak i młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę definiuje ogromny repertuar technik, form, stylów i ekspresji. „Laboratorium Rzeźby” rzuca wyzwanie naszemu postrzeganiu sztuki, wywołuje emocje i prowokuje do refleksji. Ale przede wszystkim odkrywa przed nami piękno. Z tych wszystkich powodów coraz więcej osób docenia inwestowanie w sztukę i rozpoczyna pracę nad tworzeniem osobistych kolekcji, wypełniając swoje domy i biura dziełami polskich artystów.
Postumenty Cosentino
Współczesna rzeźba pozostaje w ścisłej relacji z architekturą – dobrze dobrana nawiązuje dyskurs z przestrzenią mieszkalną, zmieniając lub podkreślając jej styl i charakter. Koncept wystawy celowo rewolucjonizuje wyobrażenia o strukturach i materiałach, które wydawać się mogą związane z jej formą. Dzięki uprzejmości firmy Cosentino, prace artystów wyeksponowano na postumentach ze spieków Dekton Onirika by Cosentino. Materiał, służący na co dzień architektom w projektach wnętrz, przyczynił się do stworzenia unikalnej tożsamości przestrzeni „Laboratorium Rzeźby”. Osiem odważnych wzorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, odzwierciedla wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja spieków Dekton, interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory, pokazując je w odsłonie niespotykanej w naturze.
Tegoroczna edycja „Laboratorium Rzeźby” jest już trzecią z kolei. Obok nazwisk znanych z poprzednich edycji, w tym roku zaprezentowano prace nowych artystów. Ta wystawa to prawdziwe święto rzeźby. Artyści biorący udział w wystawie to m.in: Stanisław Babik, Bartosz Banasik, Adam Bakalarz, Zbigniew Blajerski, Katarzyna Bułka-Matłacz, Mariusz Dydo, Dobiesław Gała, Mirosław Gołofit, Jan Gostyński, Zuzanna Grochowska, Tomasz Górnicki, Małgorzata Jabłońska, Maciej Januszewski, Jerzy Kędziora, Tomasz Koclęga, Monika Katarzyna Koprowska, Dorota Koziara, Bartosz Ługowski, Natalia Magalska, Konrad Makowski, Dagmara Malinowska, Alicja Motyka, Klaudia Nachumeniuk, Marika Nowak, Rafał Olbiński, Michał Puszczyński, Tomasz Radziewicz, Tomasz Sętowski, Alicja Sidorowicz, Mateusz Sikora, Wojciech Siudmak, Marek Sułek, Weronika Surma, Arkadiusz Szwed, Bartosz Śnieciński, Anna Wysocka, Patrycja Załucka i Marek Zyga.
Aby pogłębić refleksję nad wizualną narracją wystawy, organizator wystawy, Galeria Sztuki i Dom aukcyjny ToTuart przygotował uroczysty finisaż. Wystawa będzie czynna do 6 września, do godz. 16.00. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się w środę, 7 września 2022 r. o godz. 18.00. Zapisy obowiązują do 6 września na: biuro@totuart.com
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 10A
Fot. i stylizacja: Jam Kolektyw
Więcej na www.cosentino.com

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.