MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH
W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Różnorodność form i perspektyw – w najbliższą sobotę, 17 lutego, w Teatrze Muzycznym w Łodzi otwarta zostanie wystawa „Młodzi stażem”. Zbiorowa ekspozycja prezentująca prace doktorantów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, będących na początku swojej kariery dydaktycznej skupi się głównie na malarstwie, lecz wzbogacą ją także rysunki i ilustracje. To już czwarta wystawa w ramach współpracy Akademii i Teatru przy Północnej.
Wystawa „Młodzi stażem" to podróż przez zróżnicowane światy artystyczne. Każdy z uczestników reprezentuje unikalny styl, technikę i estetykę, co czyni ekspozycję niezwykle bogatą i zróżnicowaną.
– Prace, które zostaną zaprezentowane, skłaniają do refleksji nad szerokim spektrum tematów – od uniwersalnych po bardziej osobiste. Niektóre obrazy zachwycają światem fantazji, inne konfrontują widza z trudnymi zagadnieniami społecznymi, a jeszcze inne oferują interpretacje natury w sposób niezwykły i inspirujący – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Twórcy łączą tradycję z nowoczesnością, ale także eksplorują różnorodne techniki i tematy, tworząc oryginalne dzieła sztuki, które inspirują i poruszają, a prezentowany wybór prac podkreśla bogactwo warsztatowe i różnorodność perspektyw, które są podstawą edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
– To niepowtarzalna okazja nie tylko do zanurzenia się w świat sztuki, ale także do zobaczenia, jak ta różnorodność może wpłynąć na rozwój młodych ludzi, będących na początku swojej drogi artystycznej – zachęcają Eryka Jura i Szymon Sobczak, kuratorzy wystawy, których prace będzie można zobaczyć obok dzieł Piotra Desperaka i Izabeli Morzyszek.
Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 17, w górnym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi, ul. Północna 47/51. Ekspozycję będzie można oglądać do 7 czerwca 2024 roku.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.