MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH
W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Różnorodność form i perspektyw – w najbliższą sobotę, 17 lutego, w Teatrze Muzycznym w Łodzi otwarta zostanie wystawa „Młodzi stażem”. Zbiorowa ekspozycja prezentująca prace doktorantów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, będących na początku swojej kariery dydaktycznej skupi się głównie na malarstwie, lecz wzbogacą ją także rysunki i ilustracje. To już czwarta wystawa w ramach współpracy Akademii i Teatru przy Północnej.
Wystawa „Młodzi stażem" to podróż przez zróżnicowane światy artystyczne. Każdy z uczestników reprezentuje unikalny styl, technikę i estetykę, co czyni ekspozycję niezwykle bogatą i zróżnicowaną.
– Prace, które zostaną zaprezentowane, skłaniają do refleksji nad szerokim spektrum tematów – od uniwersalnych po bardziej osobiste. Niektóre obrazy zachwycają światem fantazji, inne konfrontują widza z trudnymi zagadnieniami społecznymi, a jeszcze inne oferują interpretacje natury w sposób niezwykły i inspirujący – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Twórcy łączą tradycję z nowoczesnością, ale także eksplorują różnorodne techniki i tematy, tworząc oryginalne dzieła sztuki, które inspirują i poruszają, a prezentowany wybór prac podkreśla bogactwo warsztatowe i różnorodność perspektyw, które są podstawą edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
– To niepowtarzalna okazja nie tylko do zanurzenia się w świat sztuki, ale także do zobaczenia, jak ta różnorodność może wpłynąć na rozwój młodych ludzi, będących na początku swojej drogi artystycznej – zachęcają Eryka Jura i Szymon Sobczak, kuratorzy wystawy, których prace będzie można zobaczyć obok dzieł Piotra Desperaka i Izabeli Morzyszek.
Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 17, w górnym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi, ul. Północna 47/51. Ekspozycję będzie można oglądać do 7 czerwca 2024 roku.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.