Mural Banksy’ego w Warszawie
Tuż przy Placu Politechniki powstał olbrzymi mural, który nawiązuje do prac jednego z najbardziej fascynujących artystów naszych czasów. Dziewczynka z balonikiem jest zaproszeniem na warszawską wystawę The Art of Banksy. Without Limits, którą można obejrzeć w Centrum Praskim Koneser.
Mural o powierzchni ponad 155 metrów kwadratowych, prezentujący jedną z najbardziej znanych prac Banksy’ego, został wykonany antysmogowymi farbami KNOxOUT. Dzięki temu każdy wymalowany metr tego muralu działa jak jedno drzewo, oczyszczając dziennie ok. 3000 m3 powietrza.
Mural powstał we współpracy z firmą E.Wedel, która jest partnerem wystawy, Centrum Praskim Koneser oraz Grupą RW Murale.
Wojtek Wójcik, prezes Grupy RW Murale, tak komentuje współpracę z organizatorami wystawy:
Banksy to rewolucjonista, człowiek otwarty na problemy ludzi i świata, w którym żyjemy. Już wcześniej wskazał na problem smogu. Dzieło, które stworzył w Port Talbot w Irlandii było manifestem i wezwaniem do zastanowienia się nad tym, co emitujemy do atmosfery, a tym samym czym oddychamy. Dlatego też, jak tylko dowiedzieliśmy się, że Grupa RW Murale została wybrana do zrealizowania, namalowania, odtworzenia jego dzieła w Warszawie, oczywistym było, iż musi zostać ono namalowane farbami antysmogowymi. Jesteśmy pewni, że przekaz dzieła zostanie uzupełniony i wzmocniony antysmogowym oddziaływaniem muralu na ulice Warszawy.
Dominika Igielińska, Junior Branded Content Manager E.Wedel, mówi: Bardzo się cieszymy, że E.Wedel może być częścią tak ciekawego i ważnego wydarzenia kulturalnego na mapie warszawskiej Pragi, gdzie również znajduje się serce naszej firmy, czyli fabryka. Jesteśmy też zadowoleni z powstania wyjątkowego muralu, który upiększy krajobraz stolicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie i życzymy miłej podróży do świata Banksy’ego!
Warszawska wystawa The Art of Banksy. Without Limits bije rekordy popularności. Wychodząc naprzeciw tego olbrzymiego zainteresowania, organizatorzy wydłużyli godziny otwarcia oraz czas trwania wystawy. Pracę antysystemowego, zaangażowanego społecznie króla street artu można oglądać w warszawski Centrum Praskim Koneser od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00–21.00, natomiast w weekendy – w godzinach 10.00–21.00, do 30 czerwca br.
Centrum Praskie Koneser ma miłość do sztuki w swoim DNA. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy gościć wystawę oraz promować street art w Polsce.Mural, który pojawił się przy stacji metra „Politechnika” przybliża kunszt Banksy’ego mieszkańcom Warszawy oraz zachęca ich do dalszego poznawania prac tego jednego z najpopularniejszych artystów na świecie – podkreśla Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser.
„The Art of Banksy. Without Limits”
12 lutego – 30 czerwca 2021 r.
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera (Laboratorium), Warszawa
Więcej informacji: www.facebook.com/ArtofBanksyExhibition
Bilety dostępne będą na stronie: www.ebilet.pl
Partnerem wystawy jest E.Wedel, marka, która w tym roku świętuje wyjątkowy jubileusz 170. urodzin. Najbardziej czekoladowa marka w Polsce jest również mecenasem sztuki.
Patroni medialni wystawy: TVN, Radio Zet, miesięczniki: „Pani” i „Twój Styl”, magazyny: „Fashion Magazine”, „K Mag”, stołeczne wydanie „Gazety Wyborczej”, portale: twojstyl.pl, natemat.pl oraz newonce, Synergic Creative Media, Grupa RW Murale i Multikino.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.