Komunikaty PR

Mural Banksy’ego w Warszawie

2021-03-01  |  11:00
Biuro prasowe

Tuż przy Placu Politechniki powstał olbrzymi mural, który nawiązuje do prac jednego z najbardziej fascynujących artystów naszych czasów. Dziewczynka z balonikiem jest zaproszeniem na warszawską wystawę The Art of Banksy. Without Limits, którą można obejrzeć w Centrum Praskim Koneser.

Mural o powierzchni ponad 155 metrów kwadratowych, prezentujący jedną z najbardziej znanych prac Banksy’ego, został wykonany antysmogowymi farbami KNOxOUT. Dzięki temu każdy wymalowany metr tego muralu działa jak jedno drzewo, oczyszczając dziennie ok. 3000 m3 powietrza.

Mural powstał we współpracy z firmą E.Wedel, która jest partnerem wystawy, Centrum Praskim Koneser oraz Grupą RW Murale.

Wojtek Wójcik, prezes Grupy RW Murale, tak komentuje współpracę z organizatorami wystawy:

Banksy to rewolucjonista, człowiek otwarty na problemy ludzi i świata, w którym żyjemy. Już wcześniej wskazał na problem smogu. Dzieło, które stworzył w Port Talbot w Irlandii było manifestem i wezwaniem do zastanowienia się nad tym, co emitujemy do atmosfery, a tym samym czym oddychamy. Dlatego też, jak tylko dowiedzieliśmy się, że Grupa RW Murale została wybrana do zrealizowania, namalowania, odtworzenia jego dzieła w Warszawie, oczywistym było, iż musi zostać ono namalowane farbami antysmogowymi. Jesteśmy pewni, że przekaz dzieła zostanie uzupełniony i wzmocniony antysmogowym oddziaływaniem muralu na ulice Warszawy.

Dominika Igielińska, Junior Branded Content Manager E.Wedel, mówi: Bardzo się cieszymy, że E.Wedel może być częścią tak ciekawego i ważnego wydarzenia kulturalnego na mapie warszawskiej Pragi, gdzie również znajduje się serce naszej firmy, czyli fabryka. Jesteśmy też zadowoleni z powstania wyjątkowego muralu, który upiększy krajobraz stolicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie i życzymy miłej podróży do świata Banksy’ego!

Warszawska wystawa The Art of Banksy. Without Limits bije rekordy popularności. Wychodząc naprzeciw tego olbrzymiego zainteresowania, organizatorzy wydłużyli godziny otwarcia oraz czas trwania wystawy. Pracę antysystemowego, zaangażowanego społecznie króla street artu można oglądać w warszawski Centrum Praskim Koneser od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00–21.00, natomiast w weekendy – w godzinach 10.00–21.00, do 30 czerwca br.

Centrum Praskie Koneser ma miłość do sztuki w swoim DNA. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy gościć wystawę oraz promować street art w Polsce.Mural, który pojawił się przy stacji metra „Politechnika” przybliża kunszt Banksy’ego mieszkańcom Warszawy oraz zachęca ich do dalszego poznawania prac tego jednego z najpopularniejszych artystów na świecie  podkreśla Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

„The Art of Banksy. Without Limits”

12 lutego – 30 czerwca 2021 r.

Centrum Praskie Koneser

Plac Konesera (Laboratorium), Warszawa

Więcej informacji: www.facebook.com/ArtofBanksyExhibition

Bilety dostępne będą na stronie: www.ebilet.pl

Partnerem wystawy jest E.Wedel, marka, która w tym roku świętuje wyjątkowy jubileusz 170. urodzin. Najbardziej czekoladowa marka w Polsce jest również mecenasem sztuki.

Patroni medialni wystawy: TVN, Radio Zet, miesięczniki: „Pani” i „Twój Styl”, magazyny: „Fashion Magazine”, „K Mag”, stołeczne wydanie „Gazety Wyborczej”, portale: twojstyl.pl, natemat.pl oraz newonce, Synergic Creative Media, Grupa RW Murale i Multikino.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.