National Geographic Polska i Polska Misja Medyczna z aukcją fotografii
Polscy fotografowie związani z National Geographic Polska przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Zdjęcia można kupić do 10 września na Allegro Charytatywni, a całość zebranych środków zostanie przeznaczona na działalność krakowskiej organizacji, świadczącej pomoc humanitarną w Polsce i na świecie.
Polska Misja Medyczna łączy siły z fotografami National Geographic Polska, aby pokazać jak zmiany klimatu wpływają na nas wszystkich, w szczególności na osoby doświadczające konfliktów zbrojnych, deficytów surowcowych, trudnej sytuacji ekonomicznej, migracji czy uchodźctwa. Zmiany klimatu to również pogorszenie sytuacji żywnościowej oraz zdrowotnej milinów ludzi na całym świecie.
W gronie artystów wspierających akcję znajdziemy nazwiska regularnie goszczące na łamach magazynu: Iwona El Tanbouli-Jabłońska – dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, Mateusz Wrazidło, Alicja Lehmann, Marcin Zaborowski, Marzena Wystrach, Mikołaj Nowacki, Iza Romanik, Paweł Młodkowski, Tomasz Szpila, Mariusz Śmiejek, Zbigniew Brzozowski, Mateusz Matuszczak i Janusz Jurek.
Łącznie 62 fotografie przedstawią różnorodny, zmieniający się na naszych oczach świat widziany przez obiektyw aparatu. Zgromadzone zapisy podróży po wszystkich kontynentach, odbytych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, stały się trzonem aukcji w której centrum staje człowiek – jako sprawca i ofiara nagłych zmian, a także jako obserwator bezsilny wobec sił przyrody.
– Za motyw przewodni przyjęliśmy funkcjonowanie w czasie antropocenu, wpływ, jaki człowiek wywiera na przestrzeń wokół siebie i jak powtarzające się działania mogą prowadzić do katastrof, w których najbardziej poszkodowani jesteśmy my sami. Łączymy w ten sposób spojrzenie artystów na nadmierne wykorzystywanie zasobów, gwałtowne zjawiska atmosferyczne, i ludzi którzy muszą odnaleźć się w tych warunkach ze światem pomocy humanitarnej, będącej odpowiedzią na kryzysy – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej i National Geographic.
Kup wybrane zdjęcie z kolekcji na Allegro Charytatywni: https://bit.ly/PMM_NG
Allegro nie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotu, ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Całkowity dochód ze wszystkich ofert charytatywnych przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej zbiórkę. Więcej na: charytatywni.allegro.pl
Wesprzyj pomoc Polskiej Misji Medycznej:
· załóż własną zbiórkę na platformie http://misjapomoc.pmm.org.pl
· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc
· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.