Komunikaty PR

Niezwykli artyści po raz kolejny w Fabryce Norblina - „Hedonist – Variété Show”

2022-05-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania jpg ( 0.49 MB )

Artyści prezentujący rozmaite dziedziny sztuki na pograniczu teatru, cyrku oraz tańca oczarują gości Fabryki Norblina na scenie w Food Town już w niedzielę 22 maja. To już ostatni spektaklu z cyklu „Hedonist – Variété Show” organizowanego przez Fundację Fabryki Norblina oraz Kolektyw Inicjatyw Nowocyrkowych. 

Na jeden wieczór scena Food Town zamieni się w miejsce wypełnione magią i elegancją dzięki utalentowanym profesjonalistom z zakresu sztuki opowiadania ciałem. Wyselekcjonowani performerzy to grono laureatów polskich i międzynarodowych konkursów oraz uczestników licznych festiwali i inicjatyw artystycznych. W programie majowego „Hedonist – Variété Show” zaplanowano zjawiskowe pokazy zmysłowego tańca w powietrzu i burleski, akrobacji na kole akrobatycznym (Cyr Wheel) czy zapierające dech w piersiach pokazy iluzji i wariacji na temat żonglerki. Podczas najbliższego spotkania na gości czeka także niezwykły występ kobiety-gumy, która przekroczy bariery ograniczające ludzkie ciało. 

 

Spektakle „Hedonist – Variété Show” to cykliczne wydarzenia łączące koncert muzyki na żywo, teatr i pokaz sztuk nowocyrkowych, odbywające się w raz w miesiącu od lutego do maja 2022 w Fabryce Norblina. Każdy pokaz jest unikatowy, oparty o autorski repertuar tworzony przez artystów mających wieloletnie doświadczenie w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Uczestnicy poprzednich edycji wydarzenia mieli okazję zapoznać się z rozmaitymi odsłonami sztuki, także tymi mniej znanymi jak akrobacje ikaryjske czy German Wheel.

 

O dobrą zabawę zadbają prowadzące – Anka Dzilińska oraz Marta Iwaszkiewicz „Wichura”, które przybliżą gościom ideę variété. 

 

Na scenie wystąpią:

●      Karolina Midura – taniec w powietrzu na kole

●      MultiVisual: Michał Shao Szałucho, Kamil Dziliński oraz Tomasz Piotrowski – pokaz laserowy

●      Anna Kawiak – pokaz stójkarski (kobieta guma)

●      Red Juliette – burleska 

●      Maciej Pereświet i Kacper Kędzierski – akrobacje

●      Krzysiek Pacholik – żonglerka

●      Marek Born – żonglerka

●      Aryman – manipulacja przedmiotami i pokaz iluzji 

●      Grzegorz Jastrzębski – akrobacje na kole 

 

O oprawę muzyczną zadba zespół w składzie: 

●      Anna Rosochacka (wokal)

●      Tomasz Mądzielewski (band lider, perkusja)

●      Marcin Markuszewski (bas)

●      Przemysław Zalewski (piano)

 

O porządek na scenie zadba Aleksandra Olszewska – stage manager.

 

Najbliższy spektakl odbędzie się już 22.05.2022 o godzinie 19:00 w Fabryce Norblina na scenie w Food Town. 

 

Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl:

https://goingapp.pl/wydarzenie/hedonist-variete-show-4/maj-2022

 

Sylwetki performerów:

 

Anna Dzilińska

Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in "Warszawska Sceny Varieté", czy “CyrkON” - pierwszych w Polsce spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Współorganizatorka pierwszego mini-festiwalu hula-hoopowego w Polsce Hoopoland, podczas XIV Festiwalu Ognia I Kuglarstwa w Ostródzie. Artystka cyrkowa - od 5 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Prowadzi warsztaty i zajęcia. Od 12 lat pracuje w radiu - obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock, Vox FM, Radio Plus, Radio SuperNova). 

https://instagram.com/hulanka__

 

Aleksandra Olszewska

Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Współorganizowała projekt "Warszawska Scena Varieté", organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy scenografie do spektakli cyrkowych. Współtwórczyni pracowni artystycznej Kontrast w Warszawie

https://instagram.com/rurzowa

 

Kamil Dziliński

Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych - jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli "Warszawskiej Sceny Varieté". Organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

https://instagram.com/multivisual.pl

 

Tomasz Piotrowski

Na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli "Warszawskiej Sceny Varieté" organizuje również projekt “CyrkON” - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu "Rabbit in Humanland" zrealizowanego podczas pierwszego "Incydentu Polskiego" w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu "Geometria Propagandy" w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi.

https://instagram.com/antirabbity

 

Marta Iwaszkiewicz Wichura

Komiczka i konferansjerka, chociaż najchętniej by o sobie mówiła wodzirejka. Energii ma masę, śpiewa choć nie potrafi, o swoim życiu uczuciowym opowiada trochę za dużo, ale każdy tam był gdzie ona. Na scenach komediowych bardzo dużo improwizowała od 2011 roku. Jako Wiktoria Wichura prowadziła Lip Sync Battles i występowała w Snacz Gejms. Jakiś czas temu ubrała się ładnie, wzięła mikrofon i zaczęła prowadzić wieczory burleski w Madame Q.  Ostatnio występuje z materiałem stand-upowym "Była dziewczyna".

Czemu Wichura? Bo łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze.

https://instagram.com/iwaszkiewicz.wichura

 

 

Karolina Midura

Tańczy w powietrzu od 2014 roku. W pewnym momencie uznała, że jest zbyt dużo pokazów tego typu na poważnie i postanowiła dorzucić swoje trzy grosze.

Dzięki niezwykłym zdolnościom i zaczarowanej parasolce zabierze nas w podróż do świata magii i beztroskich lat dzieciństwa. 

https://instagram.com/karmidka

 

Michał Shao Szałucho  

Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił ponad dziesięć razy w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim TV show oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.

https://instagram.com/shao.pl

 

Ania Kawiak

Akrobatyką zajmuje się od 5’go roku życia. Od kilku lat akrobatyka nie jest już tylko jej pasją, ale również sposobem na życie - dzięki występom oraz pracy trenera. 

W czasie, którego nie spędza na sali gimnastycznej uwielbia podróżować, pić kawę i stawać na rękach w najróżniejszych miejscach „kolekcjonując” je w ten sposób - ma nawet mapę, na której zaznacza kolejno te miejsca.

https://instagram.com/ania_kaww

 

Red Juliette

Red Juliette to czołowa performerka burleski na arenie Polski i Europy.

Zdobywczyni pierwszego miejsca na międzynarodowym konkursie "World Burlesque Games" 2014 oraz headlinerka największego festiwalu burleski na świecie "London Burlesque Festival" w latach 2016 i 2017. Nazywana najbardziej roztańczoną performerką polskiej burleski i

prawdziwym wulkanem energii na scenie. Cechuje ją niezwykła wszechstronność stylistyczna - równie dobrze odnajduje się w gorących egzotycznych numerkach, jak i poetyckich wizjach w klimacie art noveau.

https://instagram.com/redjuliette.burlesque

 

Maciej Pereświet

Swoją przygode z akrobatyka zaczął w wieku siedmiu lat i trwa ona do dziś. Obecnie jest instruktorem akrobatyki sportowej. Od ponad 4 lat prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla

dorosłych. Przez wiele lat tańczył breakdance.

https://www.instagram.com/peresso

 

Kacper Kędzierski 

Skromny człowiek sportu, który ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, liczne występy akrobatyczne oraz udziały w programach tj. Mam Talent czy Ninja Warrior. Jest obecnie trenerem akrobatyki sportowej i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

https://instagram.com/k3dzier

 

Krzysiek Pacholik

Od kilku lat znajduje się w Squadzie Artystycznym Fundacji Sztukmistrze. Z Lublina nie pochodzi, jednak za lubelaka się uważa, mimo że gardzi cebularzem. Żongler, poeta i miłośnik gruszek. W wolnych chwilach rwie się do pracy. Szanuje suszone pomidory.

https://instagram.com/penguinjuggling

 

Grzegorz Jastrzębski

Grzegorz tematem współczesnego cyrku zajmuje się już ponad pięć lat. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku - To właśnie tam odkrył swoją wymarzoną specjalizację - akrobatyczne koło Cyra.  Od tego czasu kręci się i zachwyca ludzi zarówno w Polsce jak i na świecie, a jego największym marzeniem jest wystąpić na scenie w Las Vegas.

Występował między innymi w spektaklach Warszawskiej Sceny Variete, a także w projekcie "CyrkON", to pierwsze pełnometrażowe cyrkowe spektakle online w Polsce, ponadto zdobył III miejsce na pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu OWACJE I.

https://instagram.com/jastrzebski_act

 

Marek Born

żongler, freestyler, finalista 6 edycji programu Mam Talent oraz TikToker znany jako DeadpoolPoland. Jest samoukiem występującym na scenie od 12lat. Podczas swoich treningów postawił na wszechstronność, którą możemy poczuć w jego występach. Marek podbija, toczy, kręci, balansuje. Żongluje nawet 5 piłkami do nogi.

https://www.tiktok.com/@deadpoolpoland

 

Aryman 

Dawid Świstek od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami. 

https://instagram.com/aryman.art

 

 

Więcej Informacji:

Kamil Juszczyk

Fundacja Fabryki Norblina

Tel. 501 560 528

e-mail: k.juszczyk@fundacjafabrykinorblina.pl  

 

Współtwórcy - Kolektyw INC - to Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych - wciąga widzów w świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk typowych dla cyrku takich jak żonglerka czy akrobatyka z tańcem, elementami teatru i improwizacji, a także muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. W spektaklach nowo cyrkowych starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Zrealizowali wspólnie z Fundacją „Zakochana Warszawa”, Domem Kultury „Tu Praga” oraz Muzeum Pragi, 2. edycję Europejskiego Festiwalu Klaunady "Inwazja Klaunów". W pandemicznym czasie stworzyli wspólnie z innymi pasjonatami projekt “CyrkON” - pierwsze pełnometrażowe spektakle cyrkowe online w Polsce. W 2021 roku wystawili pierwszy wspólny spektakl na cyrkowym festiwalu - na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo Artystycznym OFCA.

 

Fundacja Fabryki Norblina została powołana by kontynuować filantropijną i kulturalną spuściznę rodziny Norblinów i Wernerów. Kultura była obecna na terenie dawnych zakładów także po zakończeniu działania fabryki. Do 2016 roku funkcjonował tam Teatr Scena Prezentacje. Rolą Fundacji jest rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie jak ważna jest ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi. Fundacja prowadzi program stypendialny Music MasterClass, gdzie wspólnie z autorytetami polskiej sceny muzycznej (Natalia Przybysz, Hania Rani, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Andrzej Smolik i Piotr Metz), pomaga młodym twórcom w rozwoju ich kariery artystycznej. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z warszawską Akademią Sztuk Pięknych w ramach konkursu „A nuż widelec” na plakaty prezentujące wyroby dawnej fabryki, a także w ramach „O(d)twórz dziwi” podczas której zespół studentów i absolwentów Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii stworzył artystyczną reinterpretację drzwi z dawnej fabryki. Fundacja czynnie inicjuje nowe, autorskie przedsięwzięcia artystyczne na terenie Warszawy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Art & Design 5 – aukcja inna niż wszystkie Biuro prasowe
2022-09-23 | 12:50

Art & Design 5 – aukcja inna niż wszystkie

Dzieła współczesnych polskich artystów i niezwykłe, kolekcjonerskie obiekty z całego świata. Malarstwo i rzeźba. Kultowe animacje i artystyczne bootlegi. To wszystko
Sztuka Sztuka niezależna w Centrum Praskim Koneser. Rozpoczyna się Warsaw Off ART
2022-09-23 | 11:45

Sztuka niezależna w Centrum Praskim Koneser. Rozpoczyna się Warsaw Off ART

Ponad czterdziestu artystów z siedmiu krajów zaprezentuje się podczas kolejnej, już piątej edycji Warsaw Off ART. To cykliczna impreza, podczas której niezależni
Sztuka Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni
2022-09-22 | 12:00

Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni

Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. Już za kilka dni! Organizator wystawy BFF Banking Group zaprasza na wystawę „ART FACTOR – The Pop Legacy in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Prawo

Luka płacowa między kobietami a mężczyznami nie maleje. Wyrównanie różnic może potrwać jeszcze co najmniej 130 lat

Gender gap to problem społeczny w globalnym, jak i polskim wymiarze. Według danych McKinsey & Company w Polsce kobiety stanowią ponad połowę populacji i aż 66 proc. osób kończących studia wyższe, ale mają niższy udział w rynku pracy i nieproporcjonalnie mniej zarabiają. Luka płacowa, według ostatniego raportu World Economic Forum „Global Gender Gap Report 2022”, wynosi 8,7 proc., choć w niektórych branżach i według niektórych metodologii jest ponad dwukrotnie wyższa. Szansą na szybkie wyrównanie jej może się jednak okazać projekt unijnej dyrektywy, który zmusi pracodawców do większej transparentności w wynagrodzeniach. 

Teatr

Adam Fidusiewicz: Uważam, że dużo osób kłamie. Jest to wpisane w naturę człowieka i normalne

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Telewizja kłamie” na deskach warszawskiej Sceny Relax. Spektakl powstał na podstawie obserwacji czterech popularnych stacji telewizyjnych. Aktor zaznacza jednak, że to nie jest atak na żadną z nich. Twórcy przedstawienia dokonali natomiast wnikliwej analizy i wypunktowali to, co najbardziej charakterystyczne. Zdaniem Adama Fidusiewicza nie trzeba być znawcą mediów, by szybko skojarzyć, jaką retoryka posługuje się dana telewizja i jaki styl mają prezenterzy, którzy są jej wizytówką.

Farmacja

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzenie rytmu serca. Szacuje się, że żyje z nim ok. 700 tys. Polaków

Migotanie przedsionków odczuwane jest często jako kołatanie, szybkie i nieregularne bicie serca. Mogą towarzyszyć mu duszność, zmęczenie, spadek wydolności fizycznej, a nawet zawroty głowy i omdlenia. Jednak choroba równie dobrze może też nie dawać żadnych objawów, dlatego część chorych w ogóle nie wie o jej istnieniu. Nieleczone migotanie przedsionków aż pięciokrotnie zwiększa ryzyko udaru mózgu, może też doprowadzić do niewydolności serca. Dlatego z okazji obchodzonego w tym roku 29 września Światowego Dnia Serca w ramach kampanii „W rytmie arytmii. Stop udarom” powstało specjalne wideo edukujące, jak dbać o serce, aby uniknąć groźnych chorób.