Komunikaty PR

Noc? Nie, w tym roku czeka nas Weekend Muzeów na Pomorzu!

2021-05-10  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania info_pdf ( 0.11 MB )

Muzea, galerie, placówki edukacyjne - jedna noc może być za krótka, żeby odwiedzić wszystkie. Zwłaszcza jeśli chcemy zachować bezpieczną liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Właśnie dlatego w 2021 pomorska Noc Muzeów zamienia się w Weekend Muzeów! Warto zaznaczyć 15-16 maja w kalendarzu oraz wcześniej sprawdzić program.

 

„W #weekendmuzeow2021, który odbędzie się w najbliższych dniach 15 i 16 maja, zapraszamy do oglądania wystaw, zwiedzania zabytków i uczestnictwa w wykładach oraz wielu innych atrakcjach, które będą dostępne bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę” - zachęca Karina Rojek, koordynatorka wydarzenia z ramienia Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. „Placówki są otwarte w swoich normalnych godzinach, tak żeby nie kumulować działań na jedną noc, ale rozłożyć na cały weekend”.

Udział w akcji zadeklarowały m.in. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim, Grodzisko oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Muzeum w Starej Papierni w Łapinie, Automobil Klub Morski w Gdyni czy Muzeum Sopotu. Pełna lista jednostek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/ i regularnie uzupełniana oraz aktualizowana.

Jest w czym wybierać. „W tym roku na uczestników czekają na przykład przejazd drezyną, rozmowa budynków, zwiedzanie krypt, strzelanie z łuku, relacja z plenerowego wypału ceramiki, a także wystawy czasowe i stałe, wykłady oraz prezentacje” – dodaje Rojek. „Należy przy tym zwrócić uwagę, że część atrakcji zaplanowanych na ten weekend odbywa się w konkretnym terminie i jest objęta zapisami, dlatego warto uważnie czytać program oraz informacje na stronach poszczególnych muzeów, czy galerii i dołączyć do wydarzenia Weekend Muzeów 2021 na Facebooku”.

Organizatorzy w poszczególnych placówkach przypominają, że udział w #weekendmuzeow2021 będzie możliwy tylko z zachowaniem obowiązujących wytycznych i obostrzeń, tj. utrzymaniem dystansu od innych odwiedzających i noszeni odpowiednich maseczek zakrywających usta oraz nos. Proszą przy tym o odpowiedzialne dbanie o bezpieczeństwo innych uczestników Weekendu Muzeów oraz pracowników instytucji.

 

Program Weekendu Muzeów dostępny jest na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/

Wybrane elementy oferty publikowane są 

•    na fanpage: https://www.facebook.com/NocMuzeow3city

•    w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/283273583274895

•    na instagramie: https://www.instagram.com/nocmuzeow/

 

W Weekend Muzeów informacji o ewentualnych zmianach, opóźnieniach, utrudnieniach najlepiej szukać na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

 

  
Kontakt dla mediów:   

marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.