Komunikaty PR

Nowa galeria sztuki w Łodzi już otwarta

2020-12-15  |  09:45

Tajemnicza księga Wojnicza, kopie rysunków Leonarda da Vinci i inne unikatowe prace – nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte przy ulicy Piotrkowskiej, w pobliżu jarmarku świątecznego. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe – galeria ma także swoją wirtualną odsłonę.

 

Galeria Goldenmark powstała z myślą o osobach poszukujących piękna oraz oryginalności, a także z myślą o kolekcjonerach. Znajdziemy ją w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 126, gdzie wszyscy wielbiciele sztuki mają możliwość obcować z pracami artystów w kameralnej atmosferze, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i najwyższych norm bezpieczeństwa.

 

Ekspozycja z unikatowymi dziełami

 

W Galerii Goldenmark na odwiedzających czekają niezwykle interesujące i wyjątkowe dzieła. Jednym z nich z całą pewnością jest wierna kopia owianego tajemnicą Manuskryptu Wojnicza – dostępnego wyłącznie w bibliotece w Yale. W galerii przy ul. Piotrkowskiej znajdziemy także, m. in. kopię naukową rysunków anatomicznych Leonarda da Vinci oraz największą stacjonarną ekspozycję prac fotografika Dariusza Klimczaka, związanego z województwem łódzkim. Na szczególną uwagę zasługuje również ostatni w skali świata egzemplarz fotografii artystycznej – autorstwa, docenionej przez słynną galerię Saatchi Art, Nikoliny Petolas.

 

Kolekcja sztuki tworzona bez końca

 

Ambicją pomysłodawców Galerii Goldenmark było odejście od tradycyjnego modelu salonów wystawowych, prezentujących zamknięte kolekcje dzieł sztuki: - Nie chcemy zamykać się w prostym, z góry ustalonym schemacie. Nasi odbiorcy sami snują swoją opowieść o tym, czym sztuka jest właśnie dla nich. Dzięki temu nasza kolekcja nie jest zamknięta, a tworzona w sposób ciągły – zarówno przez artystów, jak i kolekcjonerów – mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes zarządu Goldenmark SA.

 

Międzynarodowe grono artystów

 

Twórcy Galerii Goldenmark na początku zaprosili do współpracy niewielką grupę artystów, których łączy otwartość i nowatorskie podejście, a jednocześnie klasyczne spojrzenie na sztukę. W gronie twórców znaleźli się malarze – Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz i Agata Buczek oraz fotografowie – Dariusz Klimczak i Tommy Ingberg. W kolekcji Goldenmark znajdziemy również dzieła Nikoliny Petolas, uznanej artystki z Chorwacji, która w niezwykły sposób łączy w swojej pracy malarstwo z fotografią.

 

Limitowane serie prac

 

Kolekcja, którą znajdziemy w Galerii Goldenmark zawiera obrazy giclée, inkografie, fotografie i wydawnictwa artystyczne. O wyjątkowości wszystkich dzieł świadczą nie tylko ich niezwykli autorzy, ale również limitowane nakłady i krótkie serie: - Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z obrazem wykonanym w technice giclée, czy tzw. artprintem obrazu lub fotografii artystycznej, każdy z nich powstaje w limitowanym, sygnowanym przez artystę nakładzie, niekiedy z unikalnym elementem, dodanym przez artystę w trakcie wydruku – tłumaczy Marcin Lenar, opiekun projektu Galerii Goldenmark.

 

Stacjonarne galerie Goldenmark znajdują się obecnie w Łodzi oraz w Katowicach (przy ul. Młyńskiej 17), ale pomysłodawcy projektu planują otwarcie kolejnych obiektów również w innych polskich miastach. Galerię można odwiedzać również wirtualnie – poprzez stronę internetową: www.goldenmark.com/pl/galeria-goldenmark. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.