Nowa wystawa „Świat w obrazie” w Galerii ASP Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W Galerii ASP Bronowice pojawiła się nowa ekspozycja. Do 22 października podziwiać tu można wystawę Izabeli Bieli „Świat w obrazie”. To niezwykła okazja, aby zobaczyć efekt wieloletniego projektu artystyczno-edukacyjnego artystki i pedagożki, która jest kluczową postacią związaną z działaniami warsztatowymi prowadzonymi przez Galerię i Kulturystykę ASP.
Pod koniec września w Galerii ASP, która mieści się na pierwszym piętrze Galerii Bronowice, pojawiła się nowa wystawa „Świat w obrazie”. Punktem wyjścia i inspiracją dla projektu, a także zrealizowanych w jego ramach prac artystycznych jest obraz amerykańskiego malarza Andrew Wyetha „Świat Christiny”.
Na wystawę składa się cykl obrazów Izabeli Bieli „Otwarcie”, 17 dyptyków fotograficznych zatytułowanych „Skorupy pamięci” oraz zainicjowana przez Bielę kolekcja 100 szkicowników stworzonych przez dydaktyków, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i innych niezależnych artystów. Biela poprzez wystawę „Świat w obrazie” pokazuje 20 lat swojej twórczej drogi - z rodziną, ze sobą samą, z innymi, ze sztuką. W swoich pracach skupia się na istocie pamięci i wspomnień. Możemy odnaleźć w nich między innymi bilety lotnicze, mapy, fotografie, czy wiersze Emily Dickinson.
Finisaż wystawy odbędzie się 15 października o godzinie 17:00. Ekspozycję na co dzień można podziwiać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w sobotę w godz. 9.00 – 21.00.
Miłośników sztuki, którzy będą chętni obejrzeć wystawę, przywita odnowiona i odświeżona przestrzeń galerii. W specjalnie zaadaptowanym dla krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych lokalu w Galerii Bronowice regularnie odbywają się wystawy prac studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Jest to wspólny projekt - pomysł na „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego. Szczególnym elementem współpracy między Galerią Bronowice i krakowską ASP są cykliczne warsztaty i wystawy prac dzieci, dzięki którym organizatorzy starają się dbać o rozwój najmłodszych, zaszczepić w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.