Nowa wystawa „Świat w obrazie” w Galerii ASP Bronowice
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_322433401,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W Galerii ASP Bronowice pojawiła się nowa ekspozycja. Do 22 października podziwiać tu można wystawę Izabeli Bieli „Świat w obrazie”. To niezwykła okazja, aby zobaczyć efekt wieloletniego projektu artystyczno-edukacyjnego artystki i pedagożki, która jest kluczową postacią związaną z działaniami warsztatowymi prowadzonymi przez Galerię i Kulturystykę ASP.
Pod koniec września w Galerii ASP, która mieści się na pierwszym piętrze Galerii Bronowice, pojawiła się nowa wystawa „Świat w obrazie”. Punktem wyjścia i inspiracją dla projektu, a także zrealizowanych w jego ramach prac artystycznych jest obraz amerykańskiego malarza Andrew Wyetha „Świat Christiny”.
Na wystawę składa się cykl obrazów Izabeli Bieli „Otwarcie”, 17 dyptyków fotograficznych zatytułowanych „Skorupy pamięci” oraz zainicjowana przez Bielę kolekcja 100 szkicowników stworzonych przez dydaktyków, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i innych niezależnych artystów. Biela poprzez wystawę „Świat w obrazie” pokazuje 20 lat swojej twórczej drogi - z rodziną, ze sobą samą, z innymi, ze sztuką. W swoich pracach skupia się na istocie pamięci i wspomnień. Możemy odnaleźć w nich między innymi bilety lotnicze, mapy, fotografie, czy wiersze Emily Dickinson.
Finisaż wystawy odbędzie się 15 października o godzinie 17:00. Ekspozycję na co dzień można podziwiać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w sobotę w godz. 9.00 – 21.00.
Miłośników sztuki, którzy będą chętni obejrzeć wystawę, przywita odnowiona i odświeżona przestrzeń galerii. W specjalnie zaadaptowanym dla krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych lokalu w Galerii Bronowice regularnie odbywają się wystawy prac studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Jest to wspólny projekt - pomysł na „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego. Szczególnym elementem współpracy między Galerią Bronowice i krakowską ASP są cykliczne warsztaty i wystawy prac dzieci, dzięki którym organizatorzy starają się dbać o rozwój najmłodszych, zaszczepić w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.