„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Koneserze
Kilkadziesiąt monumentalnych obrazów, przejmująca głębia kolorów i swoboda interpretacyjna. To wszystko będzie można znaleźć podczas wystawy „Obraz nieskazitelny” Kacpra Dudka, która już od 7 maja będzie dostępna dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
„Lekkie ukłucie żalu” czy „Uporczywie czyste duchy”. To zaledwie dwa z ponad czterdziestu prac Kacpra Dudka, które będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane dzieła, będące swoistym hołdem oddawanym malarstwu przez twórcę, osiągają imponujące rozmiary ponad 4 metrów.
– Obrazy Kacpra Dudka to zderzenie mocnej, organicznej i ekspresyjnej formy malarskiej z geometrycznym porządkiem. W pracach tego już niezwykle uznanego twórcy każdy, bez trudu, zauważy jednocześnie siłę i rozmach, a także, co niezwykle poruszające, delikatność. „Obraz nieskazitelny” jest niezwykle pełnym oraz intrygującym przeglądem prac tego utalentowanego artysty – mówi Leonarda Szwed-Strużyńska z Leonarda Art Gallery, organizatorka wydarzenia.
Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie odbywać się w „Warsztacie”, w Pasażu Konesera. Wcześniej gościły tam wybitne wystawy znakomitych twórców, między innymi przegląd prac Banksy’ego – „The art of Banksy. Without limits”.
– Centrum Praskie Koneser to miejsce, gdzie sztuka ma swoje stałe i niezwykle eksponowane miejsce. A co warte podkreślenia, jest to kultura w różnych wymiarach. Gościmy przedstawienia teatralne, przeglądy kinowe czy niezliczone wystawy. W naszej przestrzeni każdego roku odbywają się dziesiątki wydarzeń, a sam Koneser na co dzień jest hubem renomowanych galerii i muzeów – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Kacper Dudek (ur. 1971 r.) w latach 1991-1996 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Poza malarstwem zajmuje się ilustracją, fotografią, animacją i scenografią. Jego prace w Centrum Praskim Koneser będzie można oglądać w dniach 7 maja – 5 czerwca. Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.
Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.