„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Koneserze
Kilkadziesiąt monumentalnych obrazów, przejmująca głębia kolorów i swoboda interpretacyjna. To wszystko będzie można znaleźć podczas wystawy „Obraz nieskazitelny” Kacpra Dudka, która już od 7 maja będzie dostępna dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
„Lekkie ukłucie żalu” czy „Uporczywie czyste duchy”. To zaledwie dwa z ponad czterdziestu prac Kacpra Dudka, które będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane dzieła, będące swoistym hołdem oddawanym malarstwu przez twórcę, osiągają imponujące rozmiary ponad 4 metrów.
– Obrazy Kacpra Dudka to zderzenie mocnej, organicznej i ekspresyjnej formy malarskiej z geometrycznym porządkiem. W pracach tego już niezwykle uznanego twórcy każdy, bez trudu, zauważy jednocześnie siłę i rozmach, a także, co niezwykle poruszające, delikatność. „Obraz nieskazitelny” jest niezwykle pełnym oraz intrygującym przeglądem prac tego utalentowanego artysty – mówi Leonarda Szwed-Strużyńska z Leonarda Art Gallery, organizatorka wydarzenia.
Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie odbywać się w „Warsztacie”, w Pasażu Konesera. Wcześniej gościły tam wybitne wystawy znakomitych twórców, między innymi przegląd prac Banksy’ego – „The art of Banksy. Without limits”.
– Centrum Praskie Koneser to miejsce, gdzie sztuka ma swoje stałe i niezwykle eksponowane miejsce. A co warte podkreślenia, jest to kultura w różnych wymiarach. Gościmy przedstawienia teatralne, przeglądy kinowe czy niezliczone wystawy. W naszej przestrzeni każdego roku odbywają się dziesiątki wydarzeń, a sam Koneser na co dzień jest hubem renomowanych galerii i muzeów – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Kacper Dudek (ur. 1971 r.) w latach 1991-1996 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Poza malarstwem zajmuje się ilustracją, fotografią, animacją i scenografią. Jego prace w Centrum Praskim Koneser będzie można oglądać w dniach 7 maja – 5 czerwca. Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.
Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.