Komunikaty PR

„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Koneserze

2022-05-06  |  09:48
Biuro prasowe

Kilkadziesiąt monumentalnych obrazów, przejmująca głębia kolorów i swoboda interpretacyjna. To wszystko będzie można znaleźć podczas wystawy „Obraz nieskazitelny” Kacpra Dudka, która już od 7 maja będzie dostępna dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Lekkie ukłucie żalu” czy „Uporczywie czyste duchy”. To zaledwie dwa z ponad czterdziestu prac Kacpra Dudka, które będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane dzieła, będące swoistym hołdem oddawanym malarstwu przez twórcę, osiągają imponujące rozmiary ponad 4 metrów.

Obrazy Kacpra Dudka to zderzenie mocnej, organicznej i ekspresyjnej formy malarskiej z geometrycznym porządkiem. W pracach tego już niezwykle uznanego twórcy każdy, bez trudu, zauważy jednocześnie siłę i rozmach, a także, co niezwykle poruszające, delikatność. „Obraz nieskazitelny” jest niezwykle pełnym oraz intrygującym przeglądem prac tego utalentowanego artysty – mówi Leonarda Szwed-Strużyńska z Leonarda Art Gallery, organizatorka wydarzenia.

Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie odbywać się w „Warsztacie”, w Pasażu Konesera. Wcześniej gościły tam wybitne wystawy znakomitych twórców, między innymi przegląd prac Banksy’ego – „The art of Banksy. Without limits”.

Centrum Praskie Koneser to miejsce, gdzie sztuka ma swoje stałe i niezwykle eksponowane miejsce. A co warte podkreślenia, jest to kultura w różnych wymiarach. Gościmy przedstawienia teatralne, przeglądy kinowe czy niezliczone wystawy. W naszej przestrzeni każdego roku odbywają się dziesiątki wydarzeń, a sam Koneser na co dzień jest hubem renomowanych galerii i muzeów – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.  

Kacper Dudek (ur. 1971 r.) w latach 1991-1996 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Poza malarstwem zajmuje się ilustracją, fotografią, animacją i scenografią. Jego prace w Centrum Praskim Koneser będzie można oglądać w dniach 7 maja – 5 czerwca. Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.