Komunikaty PR

Obrazy poezją inspirowane, czyli wernisaż prac młodych warszawiaków

2021-11-24  |  13:00
Biuro prasowe

Już 25 listopada o godzinie 10:00 w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędzie się wręczenie nagród w ramach konkursu „Obrazy poezją inspirowane” organizowanego m.in. przez Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz trzy bielańskie przedszkola. Wszystkie zaprezentowane prace autorstwa najmłodszych będzie można podziwiać aż do 6 grudnia. Wernisaż jest kolejnym efektem współpracy centrum handlowego z Urzędem Dzielnicy Bielany.

Galeria Młociny poprzez regularną współpracę z Urzędem Dzielnicy Bielany udowadnia, że jest nie tylko miejscem handlu, ale i życia społecznego. Obiekt wspiera potrzebujących, finansuje inwestycje na terenie dzielnicy, a także organizuje liczne inicjatywy społeczne. Tym razem w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędą się wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu organizowanego przez Burmistrza Dzielnicy Bielany, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany, a także bielańskie przedszkola: Przedszkole nr 421, Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” oraz Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 "Kota Filemona". O tym, które prace zwyciężyły, zainteresowani przekonają się już 25 listopada o godzinie 10:00, natomiast wszystkie prace uczestników konkursu będzie można podziwiać przez niespełna 2 tygodnie w obiekcie. 

– Cieszymy się, że możemy stale angażować się w życie dzielnicy. Chcemy, aby w pamięci naszych sąsiadów – tych bliższych, ale również i dalszych, utkwiło przekonanie, że jesteśmy otwarci na wiele form współpracy. W ubiegły weekend gościliśmy studentów Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji z akcją Skonsultuj z Farmaceutą, a tym razem będzie nam równie miło gościć uczniów bielańskich przedszkoli – komentuje Emilia Szkudlarek, Senior Marketing Manager Galerii Młociny.

– Chcieliśmy pokazać naszej bielańskiej społeczności i nie tylko, jak bardzo uzdolnione mamy dzieci w bielańskich przedszkolach – mówi Danuta Skalska, Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 „Kota Filemona”.

 Bardzo się cieszę, że prace naszych przedszkolaków zaprezentowane zostaną właśnie w Galerii Młociny, a tym samym będą podziwiane przez szerokie grono klientów obiektu. Jesteśmy również wdzięczni za upominki, które centrum handlowe przekazało uczestnikom konkursu – dodaje Anna Szymanek, współorganizator konkursu oraz Dyrektor Przedszkola nr 421.

Więcej informacji na temat atrakcji i inicjatyw organizowanych w Galerii Młociny znajduje się na stronie www.galeriamlociny.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.