Obrazy poezją inspirowane, czyli wernisaż prac młodych warszawiaków
Już 25 listopada o godzinie 10:00 w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędzie się wręczenie nagród w ramach konkursu „Obrazy poezją inspirowane” organizowanego m.in. przez Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz trzy bielańskie przedszkola. Wszystkie zaprezentowane prace autorstwa najmłodszych będzie można podziwiać aż do 6 grudnia. Wernisaż jest kolejnym efektem współpracy centrum handlowego z Urzędem Dzielnicy Bielany.
Galeria Młociny poprzez regularną współpracę z Urzędem Dzielnicy Bielany udowadnia, że jest nie tylko miejscem handlu, ale i życia społecznego. Obiekt wspiera potrzebujących, finansuje inwestycje na terenie dzielnicy, a także organizuje liczne inicjatywy społeczne. Tym razem w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędą się wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu organizowanego przez Burmistrza Dzielnicy Bielany, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany, a także bielańskie przedszkola: Przedszkole nr 421, Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” oraz Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 "Kota Filemona". O tym, które prace zwyciężyły, zainteresowani przekonają się już 25 listopada o godzinie 10:00, natomiast wszystkie prace uczestników konkursu będzie można podziwiać przez niespełna 2 tygodnie w obiekcie.
– Cieszymy się, że możemy stale angażować się w życie dzielnicy. Chcemy, aby w pamięci naszych sąsiadów – tych bliższych, ale również i dalszych, utkwiło przekonanie, że jesteśmy otwarci na wiele form współpracy. W ubiegły weekend gościliśmy studentów Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji z akcją Skonsultuj z Farmaceutą, a tym razem będzie nam równie miło gościć uczniów bielańskich przedszkoli – komentuje Emilia Szkudlarek, Senior Marketing Manager Galerii Młociny.
– Chcieliśmy pokazać naszej bielańskiej społeczności i nie tylko, jak bardzo uzdolnione mamy dzieci w bielańskich przedszkolach – mówi Danuta Skalska, Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 „Kota Filemona”.
– Bardzo się cieszę, że prace naszych przedszkolaków zaprezentowane zostaną właśnie w Galerii Młociny, a tym samym będą podziwiane przez szerokie grono klientów obiektu. Jesteśmy również wdzięczni za upominki, które centrum handlowe przekazało uczestnikom konkursu – dodaje Anna Szymanek, współorganizator konkursu oraz Dyrektor Przedszkola nr 421.
Więcej informacji na temat atrakcji i inicjatyw organizowanych w Galerii Młociny znajduje się na stronie www.galeriamlociny.pl.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.