Komunikaty PR

Odważne kino na zakończenie 12. edycji Brave Kids

2021-12-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Odważne kino dla odważnych widzów. Już za kilka dni podczas wrocławskiej AfryKamery zobaczymy trzy niesamowite filmy przedstawiające życie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Demokratycznej Republice Konga i na Madagaskarze. Selekcja Brave Cinema zwieńczy 12. edycję Brave Kids.

Jedni za szkołę swoich dzieci płacą gąsienicami, drudzy, by zapewnić chleb swoim pierworodnym, muszą emigrować z miejsc, w których mieszkali od urodzenia. Jak żyją najmłodsi Afrykańczycy i jakim trudnościom muszą codziennie stawiać czoła? Tego wszystkiego dowiemy się, oglądając „Makongo: Gąsienice” (17 grudnia), „Przestańcie nas filmować” (18 grudnia) i „Haingosoa” (19 grudnia), czyli selekcję Brave Cinema prezentowaną podczas tegorocznej AfryKamery we wrocławskim DCF-ie.

Jak mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawcza projektu Brave Kids, do selekcji Brave Cinema wybrano te filmy, które najwierniej oddają realia dzieciństwa w różnych regionach Afryki.

Grudniowe spotkanie z Brave Kids to jednak nie tylko same seanse, ale także panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z artystami.

  • 17 grudnia po filmie „Makongo: Gąsienice” odbędzie się panel z Przemysławem Stępniem, dyrektorem artystycznym AfryKamery i afrykanistką dr Urszulą Markowską-Manista, podczas którego uczestnicy będą dyskutować o kulturze afrykańskiej i tradycyjnych sposobach życia na Czarnym Lądzie.
  • 18 grudnia po projekcji „Przestańcie nas filmować” organizatorzy Brave Cinema zaproszą na spotkanie z afrykanistką dr Karoliną Bieniek oraz Magdą Podsiadły, dziennikarką, podróżniczką i fotografką.
  • W niedzielę, 19 grudnia, o godz. 13.30 ruszy warsztat „Jak mówić o Afryce”, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak pisać i mówić o Afryce, uwzględniając perspektywę mieszkańców tego kontynentu. O godz. 15.00 zaplanowano spotkanie z afrykańskimi muzykami, m.in. z pochodzącym z Madagaskaru Desire D. Rasolomampionona. Selekcję Brave Cinema podczas tegorocznej AfryKamery zamknie niedzielny seans filmu „Haingosoa”.

 

Brave Cinema będzie niejako zwieńczeniem 12. edycji Brave Kids. Jesteśmy obecni we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku nie tylko podczas samego festiwalu w lecie, ale także przez cały rok – działając, edukując i pomagając najmłodszym integrować się i mówić o tematach dla nich najważniejszych – podkreśla Iwona Frydryszak, producent wykonawcza projektu Brave Kids.

Zaskakujący 2021 rok

Rok 2021, pomimo pandemii COVID-19, to rok sukcesów dla Brave Kids. Od lipca do listopada Wrocław był miejscem twórczych warsztatów, występów artystycznych i przeglądów sztuk performatywnych w wykonaniu dzieci i młodzieży z całego świata, w tym z Polski, Hiszpanii, Czech, Indii, Boliwii i Etiopii. Druga edycja plenerowego festiwalu Brave Kids pod wrocławskim niebem zgromadziła blisko 400 dziecięcych i młodzieżowych artystów. W listopadzie świat dzieci i dorosłych mógł się spotkać na pierwszym w historii Parlamencie Brave Kids. O kwestiach najważniejszych dla dzieci i młodzieży, tj. poszanowaniu praw kobiet oraz różnorodności, bezpieczeństwie kraju (związanego z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej), trosce o środowisko naturalne, zasoby wodne i czyste powietrze rozmawiano w formie stacjonarnej i online. Rok 2021 to także prestiżowa nagroda „30 Kreatywnych Wrocławia” dla zespołu Brave Kids reprezentowanego przez Iwonę Frydryszak, Michała Patynę, Agnieszkę Ćwieląg i Mary Sadowską-Łakomy. Tytuł ten od 7 lat przyznawany jest osobom szczególnie zaangażowanym w życie miasta.

Brave Cinema:

  • „Makongo: Gąsienice” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 17 grudnia godz. 17.30, panel dyskusyjny po seansie.
  • „Przestańcie nas filmować” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 18 grudnia godz. 15.00, panel dyskusyjny po seansie.
  • Warsztat „Jak mówić o Afryce” (DCF Wrocław, piano bar) – 19 grudnia, godz. 13.30 – 15.00.
  • Spotkanie z muzykami (DCF Wrocław, piano bar) – 19 grudnia godz. 15.00.
  • „Haingosoa” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 19 grudnia godz. 20.15.

 

Bilety można kupić na stronie dcf.wroclaw.pl/afrykamera.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Blokady alkoholowe w samochodach mogą pomóc w walce z problemem pijanych kierowców. Co roku w Polsce doprowadzają do śmierci 150–200 osób

1881 osób zginęło na polskich drogach w 2024 roku, z tego 154 w wyniku wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę – wynika z danych Komendy Głównej Policji. W całej Unii Europejskiej rocznie w wypadkach śmierć ponosi około 20 tys. ludzi, a problem nietrzeźwych kierowców pozostaje jednym z największych wyzwań przy realizacji Wizji Zero, czyli redukcji do zera liczby ofiar na drogach. Wśród propozycji, które mogłyby pomóc w walce z tym problemem, jest obowiązkowa instalacja blokad alkoholowych w autach.

Teatr

Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki

Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.