„Łodzianie i ich miasto” – otwarcie nowej wystawy czasowej w Muzeum Fabryki
Już od 3 września, miłośnicy historii będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o codziennym życiu w dawnej Łodzi. Muzeum Fabryki w Manufakturze otwiera bowiem nową wystawę czasową pn. „Łodzianie i ich miasto”. Podróż w czasie i odkrywanie tajemnic Łodzi – gwarantowane!
Wystawa „Łodzianie i ich miasto” zlokalizowana w historycznym budynku wykończalni dawnych zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego opowiada bogatą historię Łodzi, od średniowiecza aż po współczesność. Opowiada ją z ciekawego punktu widzenia, bo przez pryzmat zwyczajnych ludzi, którzy kształtowali jego oblicze.
Ekspozycja prezentuje życie łodzian na przestrzeni czterech kluczowych okresów: 1424, 1624, 1824 oraz 2024 roku. Na zwiedzających czekać będą rekonstrukcje strojów, statystyki związane z cenami produktów, a także zawartość kieszeni mieszkańców miasta w różnych epokach. Wystawa jest idealna dla miłośników historii, mieszkańców Łodzi oraz turystów chcących poznać codzienne życie w dawnej Łodzi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od ciekawostek historycznych po bogatą kulturę materialną.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 3 do 15 września w dniach i godzinach otwarcia Muzeum Fabryki. Wstęp na wystawę w ramach biletu do muzeum.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.