Pierwsza edycja VECTOR ART AWARD – zmierz się z „WYZWANIEM”
VECTOR ART AWARD to pierwsza edycja konkursu artystycznego, mającego na celu promocje prac w pełni oddających znaczenie wybranego Słowa Roku, którym dzisiaj stało się „WYZWANIE”. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane podczas wystawy w przestrzeni biurowej Vector+, będącej organizatorem wydarzenia. Spośród nich wyłoniony zostanie także zwycięzca, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 27.09.2021 r.
Rok 2021 postawił przed wszystkimi nowe wyzwania, ale i oczekiwania. Zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy jeszcze szybciej reagować z troską na otaczający nas świat i zmiany w nim zachodzące. Wszystkie minione wydarzenia stały się „bodźcem” do zainicjowania i stworzenia cyklicznego wydarzenia, którego motywem przewodnim będzie słowo.
W ten sposób powstał VECTOR ART AWARD, nowy konkurs promujący najlepsze prace artystyczne, których celem jest odpowiedź na rokrocznie wybierane słowo Roku Vector+. Ze wszystkich nadesłanych projektów jury konkursowe składające się z przedstawicieli powierzchni biurowej Vector+, organizatora wydarzenia wraz z reprezentantami firmy PROFBUD, partnera strategicznego akcji, wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy w przestrzeni budynku. Społeczność odwiedzająca biurowiec będzie mogła z kolei zagłosować na swojego faworyta i tym samym zbliżyć go do tytułu zwycięzcy oraz wygranej wynoszącej 3 500 zł.
Wystawa odbędzie się w październiku br. przy ul. Obozowej 57 w Warszawie i trwać będzie przez miesiąc.
Zgłoszenia przyjmowane są do 27.09.2021 r. poprzez stronę: https://www.vectorplus.com.pl/vaa/
Serdecznie zapraszamy do podjęcia WYZWANIA!
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.