Komunikaty PR

Plac Konesera w wiosennej odsłonie. Kolorowe lampiony rozświetlają Pragę-Północ

2021-03-26  |  11:25
Biuro prasowe

Wraz z końcem zimy na warszawskim placu Konesera pojawiło się kilkadziesiąt kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i motyli. Instalacja autorstwa Jarosława Koziary – artysty znanego ze swoich nietuzinkowych realizacji w przestrzeni miejskiej oraz landartowych i graficznych kompozycji – jest dostępna za darmo w otwartej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser przez całą wiosnę.

Instalacja Jarosława Koziary, prezentowana w samym sercu stołecznej Pragi-Północ – na placu Konesera – składa się łącznie z 34 obiektów. To 25 kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i 9 prezentujących motyle. Wszystkie części projektu imponują swoimi rozmiarami. Wielobarwne kwiaty osiągają aż trzy metry wysokości, a kolorowe owady ponad metr. Wszystkie po zmroku rozświetlają Centrum Praskie Koneser, podkreślając artystyczny i radosny klimat tego miejsca.

Początek wiosny nieodłącznie wiąże się z tulipanami. Ich bogactwo kolorów, po długich miesiącach zimy, jeszcze bardziej zachwyca. Podobnie jest z motylami, na które tak często nie zwracamy uwagi. Cieszę się, że właśnie w twórczej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser prezentowana jest ta pełna optymizmu instalacja. Mam nadzieję, że wraz z nadejściem tej pięknej pory roku, kiedy wszystko budzi się do życia, wyzwoli w  mieszkańcach Warszawy pogodę ducha, której tak bardzo wszyscy teraz potrzebujemy – podkreśla artysta Jarosław Koziara, twórca instalacji.

Jarosław Koziara znany jest ze swoich licznych instalacji przestrzennych. Jego lampiony rozświetlały między innymi Stare Miasto w Lublinie, a także ulice Częstochowy czy Leszna. Oprócz tego autor wielobarwnych konstrukcji, wykorzystujących tkankę miejską, specjalizuje się w landarcie, czyli tworzeniu dzieł sztuki w środowisku naturalnym, a także w grafice i projektowaniu scenografii.

Kompozycja Jarosława Koziary, złożona z wiosennych tulipanów i motyli, dostępna jest bezpłatnie w otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera. W trakcie spaceru należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać odpowiedni dystans od innych osób oraz zasłaniać usta i nos.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej Biuro prasowe
2024-04-29 | 14:50

Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej

Od piątku, 26 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej można zobaczyć wystawę prac wrocławskiego artysty – Macieja Świętego. Ekspozycję tworzą wyjątkowe plakaty, w różnych
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.