Komunikaty PR

Plac Konesera w wiosennej odsłonie. Kolorowe lampiony rozświetlają Pragę-Północ

2021-03-26  |  11:25
Biuro prasowe

Wraz z końcem zimy na warszawskim placu Konesera pojawiło się kilkadziesiąt kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i motyli. Instalacja autorstwa Jarosława Koziary – artysty znanego ze swoich nietuzinkowych realizacji w przestrzeni miejskiej oraz landartowych i graficznych kompozycji – jest dostępna za darmo w otwartej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser przez całą wiosnę.

Instalacja Jarosława Koziary, prezentowana w samym sercu stołecznej Pragi-Północ – na placu Konesera – składa się łącznie z 34 obiektów. To 25 kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i 9 prezentujących motyle. Wszystkie części projektu imponują swoimi rozmiarami. Wielobarwne kwiaty osiągają aż trzy metry wysokości, a kolorowe owady ponad metr. Wszystkie po zmroku rozświetlają Centrum Praskie Koneser, podkreślając artystyczny i radosny klimat tego miejsca.

Początek wiosny nieodłącznie wiąże się z tulipanami. Ich bogactwo kolorów, po długich miesiącach zimy, jeszcze bardziej zachwyca. Podobnie jest z motylami, na które tak często nie zwracamy uwagi. Cieszę się, że właśnie w twórczej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser prezentowana jest ta pełna optymizmu instalacja. Mam nadzieję, że wraz z nadejściem tej pięknej pory roku, kiedy wszystko budzi się do życia, wyzwoli w  mieszkańcach Warszawy pogodę ducha, której tak bardzo wszyscy teraz potrzebujemy – podkreśla artysta Jarosław Koziara, twórca instalacji.

Jarosław Koziara znany jest ze swoich licznych instalacji przestrzennych. Jego lampiony rozświetlały między innymi Stare Miasto w Lublinie, a także ulice Częstochowy czy Leszna. Oprócz tego autor wielobarwnych konstrukcji, wykorzystujących tkankę miejską, specjalizuje się w landarcie, czyli tworzeniu dzieł sztuki w środowisku naturalnym, a także w grafice i projektowaniu scenografii.

Kompozycja Jarosława Koziary, złożona z wiosennych tulipanów i motyli, dostępna jest bezpłatnie w otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera. W trakcie spaceru należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać odpowiedni dystans od innych osób oraz zasłaniać usta i nos.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.