Komunikaty PR

Plac Konesera w wiosennej odsłonie. Kolorowe lampiony rozświetlają Pragę-Północ

2021-03-26  |  11:25
Biuro prasowe

Wraz z końcem zimy na warszawskim placu Konesera pojawiło się kilkadziesiąt kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i motyli. Instalacja autorstwa Jarosława Koziary – artysty znanego ze swoich nietuzinkowych realizacji w przestrzeni miejskiej oraz landartowych i graficznych kompozycji – jest dostępna za darmo w otwartej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser przez całą wiosnę.

Instalacja Jarosława Koziary, prezentowana w samym sercu stołecznej Pragi-Północ – na placu Konesera – składa się łącznie z 34 obiektów. To 25 kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i 9 prezentujących motyle. Wszystkie części projektu imponują swoimi rozmiarami. Wielobarwne kwiaty osiągają aż trzy metry wysokości, a kolorowe owady ponad metr. Wszystkie po zmroku rozświetlają Centrum Praskie Koneser, podkreślając artystyczny i radosny klimat tego miejsca.

Początek wiosny nieodłącznie wiąże się z tulipanami. Ich bogactwo kolorów, po długich miesiącach zimy, jeszcze bardziej zachwyca. Podobnie jest z motylami, na które tak często nie zwracamy uwagi. Cieszę się, że właśnie w twórczej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser prezentowana jest ta pełna optymizmu instalacja. Mam nadzieję, że wraz z nadejściem tej pięknej pory roku, kiedy wszystko budzi się do życia, wyzwoli w  mieszkańcach Warszawy pogodę ducha, której tak bardzo wszyscy teraz potrzebujemy – podkreśla artysta Jarosław Koziara, twórca instalacji.

Jarosław Koziara znany jest ze swoich licznych instalacji przestrzennych. Jego lampiony rozświetlały między innymi Stare Miasto w Lublinie, a także ulice Częstochowy czy Leszna. Oprócz tego autor wielobarwnych konstrukcji, wykorzystujących tkankę miejską, specjalizuje się w landarcie, czyli tworzeniu dzieł sztuki w środowisku naturalnym, a także w grafice i projektowaniu scenografii.

Kompozycja Jarosława Koziary, złożona z wiosennych tulipanów i motyli, dostępna jest bezpłatnie w otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera. W trakcie spaceru należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać odpowiedni dystans od innych osób oraz zasłaniać usta i nos.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.