Komunikaty PR

Przedsiębiorczość kobiet i asymilacja imigrantów. Rozmowy w Tichauer Art Gallery

2023-08-03  |  12:30
Biuro prasowe

Dyskryminacja kobiet w środowisku biznesowym oraz proces asymilacji imigrantów to aktualne wyzwania społeczne, z którymi mierzy się Europa. Uczestniczki dwudniowego panelu dyskusyjnego, zorganizowanego w ramach projektu “Better Together” w przestrzeni Tichauer Art Gallery, dały impuls do konfrontacji z tymi problemami poprzez otwartą i konstruktywną wymianę poglądów.

W spotkaniach w Galerii Tichauer w Tychach wzięły udział kobiety działające z sukcesami w świecie biznesu i sztuki: dr Kamila Tuszyńska, Karolina Skorek, Oksana Bagriy, Agnieszka Kijas oraz Joanna Polonius. Uczestniczki spotkania dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat przedsiębiorczości, identyfikując główne problemy, z jakimi borykają się kobiety w ich środowiskach. Dyskryminacja, niedocenianie pracy i seksistowskie traktowanie to wyzwania, które wciąż stoją przed polskim społeczeństwem. - Pomimo niezaprzeczalnego wkładu kobiet w rozwój polskiego biznesu, nadal spotykają się one z nierównym traktowaniem – zaznaczyła Dagmara Giej-Rusnak, kierowniczka Tichauer Art Gallery.

Podczas spotkania "Przedsiębiorczość kobiet – czy środowisko biznesu jest jej przyjazne?" poruszono również kwestie związane z połączeniem biznesu i sztuki. Uczestniczki przekonywały, że sztuka może być wykorzystywana w budowaniu wizerunku marki i dzieliły się swoimi doświadczeniami w tym obszarze. - Może ona wpływać wielopoziomowo na odbiór marki, a praktyki z tego zakresu mogą przynieść pozytywne rezultaty – podkreślała Giej-Rusnak.

“Granice – temat imigracji i asymilacji w różnych środowiskach europejskich" to kolejny panel dyskusyjny zorganizowany w przestrzeni Galerii Tichauer. Temat asymilacji społeczności imigranckich, mimo wysiłków władz centralnych, które od dekad podejmują różne działania z myślą o ich integracji, wciąż budzi liczne emocje. To szczególnie palące wyzwanie w kontekście wzrostu liczby osób migrujących z różnych powodów do Europy, a jego rozwiązaniu poświęcono projekt "Better Together – smart cooperation as a way for providing better cultural services".

W trakcie panelu omówiono sytuację imigrantów w Polsce i innych krajach, identyfikując zarówno różnice, jak i podobieństwa w nastawieniu, z jakim się spotykają. Uczestniczki zwróciły uwagę na pierwsze kroki przyjezdnych w nowym kraju oraz rolę instytucji państwowych i prywatnych. Wypowiedzi ekspertek koncentrowały się również na kluczowym problemie, z jakim borykają się migranci – możliwości kontynuacji edukacji i pracy zawodowej w obcym kraju. W trakcie dyskusji podkreślano również rolę sztuki jako ważnego elementu w budowaniu porozumienia między różnymi kulturami. Prelegentki zgodnie stwierdziły, że sztuka może stanowić istotne narzędzie do wzajemnego zrozumienia, szacunku dla różnic oraz znalezienia wspólnych punktów.

Projekt "Better together – smart cooperation as a way for providing better cultural services" ma na celu zgłębienie sposobów organizacji i aranżacji wystaw sztuki współczesnej oraz zrozumienie kluczowej roli, jaką odgrywają one w budowaniu marki instytucji kultury. To pierwszy tego typu panel dyskusyjny zorganizowany przez Tyską Fundację Promocji Kultury i Turystyki Browar Obywatelski wspólnie z partnerami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.