Komunikaty PR

Przedsiębiorczość kobiet i asymilacja imigrantów. Rozmowy w Tichauer Art Gallery

2023-08-03  |  12:30
Biuro prasowe

Dyskryminacja kobiet w środowisku biznesowym oraz proces asymilacji imigrantów to aktualne wyzwania społeczne, z którymi mierzy się Europa. Uczestniczki dwudniowego panelu dyskusyjnego, zorganizowanego w ramach projektu “Better Together” w przestrzeni Tichauer Art Gallery, dały impuls do konfrontacji z tymi problemami poprzez otwartą i konstruktywną wymianę poglądów.

W spotkaniach w Galerii Tichauer w Tychach wzięły udział kobiety działające z sukcesami w świecie biznesu i sztuki: dr Kamila Tuszyńska, Karolina Skorek, Oksana Bagriy, Agnieszka Kijas oraz Joanna Polonius. Uczestniczki spotkania dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat przedsiębiorczości, identyfikując główne problemy, z jakimi borykają się kobiety w ich środowiskach. Dyskryminacja, niedocenianie pracy i seksistowskie traktowanie to wyzwania, które wciąż stoją przed polskim społeczeństwem. - Pomimo niezaprzeczalnego wkładu kobiet w rozwój polskiego biznesu, nadal spotykają się one z nierównym traktowaniem – zaznaczyła Dagmara Giej-Rusnak, kierowniczka Tichauer Art Gallery.

Podczas spotkania "Przedsiębiorczość kobiet – czy środowisko biznesu jest jej przyjazne?" poruszono również kwestie związane z połączeniem biznesu i sztuki. Uczestniczki przekonywały, że sztuka może być wykorzystywana w budowaniu wizerunku marki i dzieliły się swoimi doświadczeniami w tym obszarze. - Może ona wpływać wielopoziomowo na odbiór marki, a praktyki z tego zakresu mogą przynieść pozytywne rezultaty – podkreślała Giej-Rusnak.

“Granice – temat imigracji i asymilacji w różnych środowiskach europejskich" to kolejny panel dyskusyjny zorganizowany w przestrzeni Galerii Tichauer. Temat asymilacji społeczności imigranckich, mimo wysiłków władz centralnych, które od dekad podejmują różne działania z myślą o ich integracji, wciąż budzi liczne emocje. To szczególnie palące wyzwanie w kontekście wzrostu liczby osób migrujących z różnych powodów do Europy, a jego rozwiązaniu poświęcono projekt "Better Together – smart cooperation as a way for providing better cultural services".

W trakcie panelu omówiono sytuację imigrantów w Polsce i innych krajach, identyfikując zarówno różnice, jak i podobieństwa w nastawieniu, z jakim się spotykają. Uczestniczki zwróciły uwagę na pierwsze kroki przyjezdnych w nowym kraju oraz rolę instytucji państwowych i prywatnych. Wypowiedzi ekspertek koncentrowały się również na kluczowym problemie, z jakim borykają się migranci – możliwości kontynuacji edukacji i pracy zawodowej w obcym kraju. W trakcie dyskusji podkreślano również rolę sztuki jako ważnego elementu w budowaniu porozumienia między różnymi kulturami. Prelegentki zgodnie stwierdziły, że sztuka może stanowić istotne narzędzie do wzajemnego zrozumienia, szacunku dla różnic oraz znalezienia wspólnych punktów.

Projekt "Better together – smart cooperation as a way for providing better cultural services" ma na celu zgłębienie sposobów organizacji i aranżacji wystaw sztuki współczesnej oraz zrozumienie kluczowej roli, jaką odgrywają one w budowaniu marki instytucji kultury. To pierwszy tego typu panel dyskusyjny zorganizowany przez Tyską Fundację Promocji Kultury i Turystyki Browar Obywatelski wspólnie z partnerami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Finanse

Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć