"X" retrospektywa wystawa twórczości Wojciecha Brewki
Rebelia Media
Złota 60/38
00-819 Warszawa
grzegorz|rebeliamedia.pl| |grzegorz|rebeliamedia.pl
+48508280865
www.rebeliamedia.pl
26 października 2024 r. w godzinach 18:00-22:00 w przestrzeni Chłodna 31 w Warszawie odbędzie się jednodniowa retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Brewki. To szczególne miejsce dla artysty – dokładnie 10 lat temu, pod tym samym adresem, odbyła się jego pierwsza duża wystawa „Portrety uchwycone”. Choć Galeria Chłodna 31 już nie istnieje, wspomnienia i sentyment wciąż są żywe. O warstwę muzyczną wydarzenia zadba Mr Lex, a całość uświetni legenda polskiej sceny muzycznej – Novika.
W październiku 2014 roku Brewka zaprezentował tam 16 portretów zwierząt, w tym pamiętnego słonia lecącego nad miastem na tle krwistoczerwonego nieba, który stał się wizytówką tamtej wystawy. Jaskrawe kolory, kontrasty i nietypowe podejście do animalistycznych motywów wywołały niemałe zamieszanie na rynku sztuki, a nieznany dotąd prawnik wkrótce stał się rozpoznawalnym artystą.
Minęło 10 lat i wiele się zmieniło. Dziś Brewka tworzy nie tylko portrety zwierząt, ale również zabawki po przejściach, czaszki, portrety ludzi z Pokolenia X, a także murale, które często maluje pro bono na rzecz fundacji charytatywnych. Artysta ma na koncie m.in. murale dla Fundacji „Budzik” Ewy Błaszczyk oraz współpracę z Fundacją „Daj Dzieciom Siłę”. Jego sztuka, choć na pierwszy rzut oka radosna i pełna życia, niesie głębszy przekaz – dotyka równości, ekologii i codziennych wyzwań, z którymi mierzymy się wszyscy.
Retrospektywa „X” to przegląd najważniejszych dzieł Brewki z ostatnich 10 lat. Na wystawie znajdą się obrazy z cykli „#ZabawNIE”, „MY”, „Generation X”, uśmiechnięte czaszki „Be Happy”, projekty murali charytatywnych oraz prace z wystawy „MOVE” pokazywanej w Paryżu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Nie zabraknie również rzeźb.
Zapraszamy na fascynującą podróż przez twórczość artysty, pełną barw i ukrytych znaczeń.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.