Komunikaty PR

"X" retrospektywa wystawa twórczości Wojciecha Brewki

2024-10-17  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Grzegorz Kieniksman
Rebelia Media

Złota 60/38
00-819 Warszawa
grzegorz|rebeliamedia.pl| |grzegorz|rebeliamedia.pl
+48508280865
www.rebeliamedia.pl

26 października 2024 r. w godzinach 18:00-22:00 w przestrzeni Chłodna 31 w Warszawie odbędzie się jednodniowa retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Brewki. To szczególne miejsce dla artysty – dokładnie 10 lat temu, pod tym samym adresem, odbyła się jego pierwsza duża wystawa „Portrety uchwycone”. Choć Galeria Chłodna 31 już nie istnieje, wspomnienia i sentyment wciąż są żywe. O warstwę muzyczną wydarzenia zadba Mr Lex, a całość uświetni legenda polskiej sceny muzycznej – Novika.

W październiku 2014 roku Brewka zaprezentował tam 16 portretów zwierząt, w tym pamiętnego słonia lecącego nad miastem na tle krwistoczerwonego nieba, który stał się wizytówką tamtej wystawy. Jaskrawe kolory, kontrasty i nietypowe podejście do animalistycznych motywów wywołały niemałe zamieszanie na rynku sztuki, a nieznany dotąd prawnik wkrótce stał się rozpoznawalnym artystą.

Minęło 10 lat i wiele się zmieniło. Dziś Brewka tworzy nie tylko portrety zwierząt, ale również zabawki po przejściach, czaszki, portrety ludzi z Pokolenia X, a także murale, które często maluje pro bono na rzecz fundacji charytatywnych. Artysta ma na koncie m.in. murale dla Fundacji „Budzik” Ewy Błaszczyk oraz współpracę z Fundacją „Daj Dzieciom Siłę”. Jego sztuka, choć na pierwszy rzut oka radosna i pełna życia, niesie głębszy przekaz – dotyka równości, ekologii i codziennych wyzwań, z którymi mierzymy się wszyscy.

Retrospektywa „X” to przegląd najważniejszych dzieł Brewki z ostatnich 10 lat. Na wystawie znajdą się obrazy z cykli „#ZabawNIE”, „MY”, „Generation X”, uśmiechnięte czaszki „Be Happy”, projekty murali charytatywnych oraz prace z wystawy „MOVE” pokazywanej w Paryżu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Nie zabraknie również rzeźb.

Zapraszamy na fascynującą podróż przez twórczość artysty, pełną barw i ukrytych znaczeń.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rebelia Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.