Raffles Europejski Warsaw dla Dzieci Ukrainy
Hotel Raffles Europejski Warsaw słynie ze swojej kolekcji sztuki, na którą składa się niemal 500 prac autorstwa 120 wybitnych polskich artystów współczesnych. Okazuje się, że kolaboracja z twórcami, jaka miała miejsce przy powstawaniu Europejski Art Collection, nie była jednorazowa. Teraz, przy współpracy z DESA Unicum, największym domem aukcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wsparciu Andy Rottenberg, wybitnej polskiej historyczki, krytyczki i kuratorki sztuki powstał ekscytujący zbiór 48 prac, które zostaną wylicytowane w trakcie finału aukcji w piątek, 6 maja w Sali Balowej hotelu Raffles.
"Na aukcji zostaną wystawione prace autorstwa 48 wybitnych polskich artystów współczesnych, których hojność w ogromnej mierze przyczyniła się do zorganizowania wydarzenia. Swoje dzieła na aukcję przekazali m.in. Tomasz Ciecierski, Jarosław Fliciński, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki Włodzimierz Pawlak, Joanna Rajkowska, Paweł Susid, Leon Tarasewicz i Włodzimierz Zakrzewski. To wielki gest z ich strony. Polskie środowisko artystyczne kolejny raz wzrusza nas swoją głęboką wrażliwością i społecznym zaangażowaniem". - Anda Rottenberg.
Dodatkowo, dzięki wspaniałomyślności Partnerów Europejskiego na aukcji zostanie wystawionych 5 nagród specjalnych od HERMES, Auto Fus Group i McLaren Warszawa, restauracji EPOKA, sieci Accor oraz Grzegorza Krychowiaka.
"To nie pierwsza aukcja, którą organizujemy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Dotychczas, przy okazji trzech autorskich edycji udało nam się zebrać niemal 1,5 miliona złotych. I tym razem hojność darczyńców jest wielka, prace ekscytujące, a apetyty kolekcjonerów jak zwykle ogromne”. - mówi Juliusz Windorbski, Prezes Zarządu Desa S.A.
Cel aukcji jest szczytny, ale i bardzo smutny. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i jego inicjatywy specjalnej SOS DLA DZIECI UKRAINY na pomoc porzuconym i osieroconym dzieciom.
"Spodziewamy się, że rywalizacja w walce o jak największe wsparcie dla tej pięknej inicjatywy będzie zaciekła. Mamy ogromną nadzieję, że dzieła sztuki oraz nagrody specjalne przekazane na aukcję rozgrzeją serca i otworzą kieszenie uczestników”. – dodają Anna Czajkowska i Katarzyna Lemańska.
Anna Czajkowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Raffles Europejski Warsaw i Katarzyna Lemańska, Dyrektor Wynajmu i Marketingu, Europejski Property będącymi współorganizatorami aukcji.
Pełna lista nazwisk artystów, którzy ofiarowali swoje prace na aukcję „EUROPEJSKI DLA DZIECI UKRAINY”:
Anna Barlik, Alicja Bielawska, Karolina Bielawska, Joanna Borkowska, Agnieszka Brzeżańska, Dorota Buczkowska, Józefina Chętko, Tomasz Ciecierski, Rafał Dominik, Ewa Doroszenko, Monika Drożyńska, Jarosław Fliciński, Zuzanna Golińska, Maurycy Gomulicki, Agnieszka Grodzińska, Nicolas Grospierre, Anna Grzelewska, Magdalena Karpińska, Alicja Karska i Aleksandra Went, Anna Konik, Piotr Łakomy, Izabela Łęska, Jan Mioduszewski, Anna Niesterowicz, Paweł Olszczyński, Igor Omulecki, Witek Orski, Alicja Patanowska, Włodzimierz Pawlak, Sławomir Pawszak, Wojciech Plewiński, Joanna Rajkowska, Paweł Susid, Tytus Szabelski, Tomasz Szerszeń, Małgorzata Szymankiewicz, Martyna Ścibior, Leon Tarasewicz, Andrzej Tobis, Małgorzata Turewicz Lafranchi, Wojciech Wieteska, Włodzimierz Jan Zakrzewski oraz Anna Zaradny.
Pełen katalog licytowanych prac jest już dostępny w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na stronie bid.desa.pl. Prelicytacja on-line trwać będzie do 6 maja, do godziny 19:00.
W sprawie zakupu biletów – cegiełek na uroczystą kolację zwieńczającą aukcję można się kontaktować z events.warsaw@raffles.com, tel. +48 22 255 95 99.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.