REKORDOWA SUMA WYLICYTOWANA ZA OBRAZ AZIRALILI Very Limited Edition „OSCAR”
Jak podkreśla Aziralili Agnieszka Dirks – malarka, ekspertka Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni - Niecodzienna kompozycja oraz kompilacje kolorów i kształtów potrafią wprowadzić nas w zamierzony na obrazie nastrój. Sztuka Pozytywna karmi podświadomość, może otworzyć nasz umysł, wzbudzić kreatywność oraz co najważniejsze – zrelaksować. Zwłaszcza w ostatnim czasie, potrzebujemy optymistycznego i radosnego spojrzenia na świat.
EKSCYTUJĄCA LICYTACJA
Podczas XIII Gali Businesswoman & life padła rekordowa suma w licytacji charytatywnej, za obraz Sztuki Pozytywnej. Obraz malarki Aziralili Agnieszki Dirks Very Limited Edition „Oscar” wylicytowano za niespotykaną dotąd kwotę 50 000 zł. Dwie osoby z zapałem przebijały stawki. Wygrać może tylko jeden. Szczęśliwą nabywczynią została Pani Beata Drzazga, natomiast cała kwota zostanie przekazana na cele charytatywne.
ARTYSTKA
Aziralili Agnieszka Dirks była wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej, jest między innymi laureatką Nagrody Oxford Alumni oraz nagrody Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki. Artystka jest prekursorką i kuratorką Sztuki Pozytywnej oraz Pozytywnych Przestrzeni. Jej prace prezentowane były i są w muzeach w U.S.A., Austrii, Francji, Włoszech oraz renomowanych Galeriach na świecie.
Obrazy malarki charakteryzuje radość, przyjemność istnienia oraz dobrobyt mentalny i materialny. Prace Aziralili wystawiane są w wielu Muzeach i Galeriach Sztuki. Zdobią także kolekcje prywatnych kolekcjonerów na całym świecie.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.