REKORDOWA SUMA WYLICYTOWANA ZA OBRAZ AZIRALILI Very Limited Edition „OSCAR”
Jak podkreśla Aziralili Agnieszka Dirks – malarka, ekspertka Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni - Niecodzienna kompozycja oraz kompilacje kolorów i kształtów potrafią wprowadzić nas w zamierzony na obrazie nastrój. Sztuka Pozytywna karmi podświadomość, może otworzyć nasz umysł, wzbudzić kreatywność oraz co najważniejsze – zrelaksować. Zwłaszcza w ostatnim czasie, potrzebujemy optymistycznego i radosnego spojrzenia na świat.
EKSCYTUJĄCA LICYTACJA
Podczas XIII Gali Businesswoman & life padła rekordowa suma w licytacji charytatywnej, za obraz Sztuki Pozytywnej. Obraz malarki Aziralili Agnieszki Dirks Very Limited Edition „Oscar” wylicytowano za niespotykaną dotąd kwotę 50 000 zł. Dwie osoby z zapałem przebijały stawki. Wygrać może tylko jeden. Szczęśliwą nabywczynią została Pani Beata Drzazga, natomiast cała kwota zostanie przekazana na cele charytatywne.
ARTYSTKA
Aziralili Agnieszka Dirks była wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej, jest między innymi laureatką Nagrody Oxford Alumni oraz nagrody Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki. Artystka jest prekursorką i kuratorką Sztuki Pozytywnej oraz Pozytywnych Przestrzeni. Jej prace prezentowane były i są w muzeach w U.S.A., Austrii, Francji, Włoszech oraz renomowanych Galeriach na świecie.
Obrazy malarki charakteryzuje radość, przyjemność istnienia oraz dobrobyt mentalny i materialny. Prace Aziralili wystawiane są w wielu Muzeach i Galeriach Sztuki. Zdobią także kolekcje prywatnych kolekcjonerów na całym świecie.
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.