Komunikaty PR

Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!

2024-06-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

AHS Akademeia Fundraiser 2024 już za nami. To szczególne wydarzenie charytatywne mające na celu wsparcie dwóch zdolnych stypendystek w ich dalszej edukacji, co roku przyciąga nie tylko rodziny z  AHS, ale też szerszą społeczność, tegoroczna aukcja po raz drugi odbyła się pod patronatem i z udziałem Desa Unicum.

W kilkugodzinnym wydarzeniu miała udział cała społeczność szkolna. Najpierw uczniowie zaprezentowali pokaz mody – wszystkie stroje były zaprojektowane właśnie przez uczniów, którzy wcielili się także w role modeli i modelek. W przygotowaniu całego show pomagał gościnnie dr Janusz Noniewicz z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Po pokazie mody studenci zorganizowali wyprzedaż ubrań vintage. Wieczór wypełniły następnie występy muzyczne, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na scenie pojawiły się najróżniejsze utwory, od muzyki klasycznej Chopina, przez znane szlagiery rockowe i pop, wykonane przez zespoły muzyczne złożone z uczniów, nauczycieli, a także z gościnnym występem rodzica, aż po niesamowite arie operowe. Każdy występ wniósł coś nowego do wieczoru, pokazując, jak bardzo społeczność szkolna celebruje sztukę i muzykę. Wieczór zakończono aukcją sztuki na żywo, podczas której prezentowano różnorodne dzieła autorstwa uczniów i absolwentów szkoły oraz obrazy z prywatnych kolekcji ze społeczności szkolnej. Aukcję uświetniła swoją obecnością aukcjonerka z domu aukcyjnego DESA Unicum.

- Po całym tygodniu kampanii, połączonej również z cichą aukcją na platformie online w wydarzeniu zebrano ponad 110,000 zł, a Fundacja Akademeia High School dołożyła kolejne 100,000 zł, aby wesprzeć nasz wspólny cel. Wpłaty od darczyńców w dalszym ciągu wpływają do końca miesiąca przez zrzutka.pl i liczymy, że wspólnie uda nam się umożliwić tym dwóm wybitnie uzdolnionym stypendystkom realizować się na wymarzonych światowych uniwersytetach – mówi Katarzyna Baran, Dyrektor ds. Rozwoju AHS. Jako społeczność dostrzegamy ogromną wartość, jaką wnoszą stypendyści do życia szkoły, angażując się w jej życie społeczne, artystyczne i muzyczne i jak tylko to możliwe, chcemy by dalej rozwijali swój potencjał poza murami naszego liceum.

Coroczna akcja charytatywna Akademeia High School ma na celu wsparcie uzdolnionych uczniów w ich dalszej edukacji na najlepszych światowych uczelniach. Program stypendialny jest integralną częścią Akademeia High School. Co roku około 10% społeczności szkolnej to stypendyści, którzy osiągają wybitne wyniki akademickie i artystyczne, ale sytuacja finansowa nie pozwalałaby im na naukę w tym prywatnym liceum. W tym roku zbiórka jest dedykowana dwóm maturzystkom stypendystkom, Jagodzie i Sofii. Obie zostały wybrane spośród wielu wewnętrznych kandydatów na podstawie ich aplikacji, osiągnięć akademickich i zaangażowania w życie szkoły.

 

Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona we wrześniu 2016 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.

Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL). Lista ofert z ostatnich 5 lat: https://www.akademeia.edu.pl/academic-excellence/university-destinations.

Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024! Biuro prasowe
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie
Sztuka FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU
2024-06-18 | 15:00

FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU

FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU Od „Nietrwałych przyjemności” Jerzego Grzegorskiego, przez Żywą Bibliotekę, spotkanie autorskie z Igorem Omuleckim aż po kontemplacyjne tony

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.