Komunikaty PR

Rozpoczęła się wystawa plakatu ASP w Koneserze. Tematem przeciwdziałanie dezinfo

2020-10-26  |  15:45

24 października w Centrum Praskim Koneser zainaugurowana została wystawa „Przeciwdziałanie dezinformacji. Kompetencje informacyjne i medialne dla każdego i stosowane przez wszystkich”. Prezentowane prace przygotowano w ramach Międzynarodowego Konkursu na Plakat dla studentów szkół artystycznych pod patronatem Polskiego Komitetu UNESCO. Wydarzenie jest częścią 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konkurs, którego efekty można podziwiać w Centrum Praskim Koneser, jest bezpośrednio związany z obchodami Światowego Tygodnia Kompetencji Medialnych i Informacyjnych – Global Media and Information Literacy Week (24-31 października). Celem wydarzenia jest promocja edukacji medialnej i cyfrowej, dzięki której obywatele mogą zdobyć umiejętności niezbędne do świadomego korzystania z mediów oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dużym wyzwaniem jest dziś również zdolność krytycznego odbierania komunikatów i tworzenia ich treści.

Studenci ASP mieli za zadanie przygotować plakaty na temat „Przeciwdziałanie dezinformacji. Kompetencje informacyjne i medialne dla każdego i stosowane przez wszystkich”. Prace oceniło Międzynarodowe Jury w składzie:

prof. Karel Mišek (Czechy)
prof. Thierry Sarfis (Francja)
prof. Sławomir Ratajski (UNESCO, Polska)
prof. Anabella Salem (Argentyna)
prof. Dogan Arslan (Turcja)
Robert Paršo (Słowacja)
prof. Błażej Ostoja Lniski (Polska)
prof. Lech Majewski (Polska)
Justyna Czerniakowska (Polska)

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wydarzenie w całości odbywa się na otwartej przestrzeni Placu Konesera. Obowiązuje bezwzględne przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią: dezynfekcja rąk, zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

Organizatorami przeglądu jest ASP w Warszawie we współpracy z Turbo Poster oraz Centrum Praskim Koneser. Nad ekspozycją Honorowy Patronat objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – prof. Piotr Gliński.

Więcej informacji na www.koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Zoni, WuWu Bistro & Vodka Bar, Hana Sushi, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Bar Hotel Moxy, ¾ Koneser Bar, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak MUSCAT, BezAle, Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.