Komunikaty PR

Samsung i DESA Unicum zapraszają na DESA Design Days

2022-09-21  |  13:10
Biuro prasowe

DESA Design Days to odbywające się 24 września wydarzenie poprzedzające aukcję designu w DESA Unicum, które będzie doskonałą okazją do tego, aby spotkać się i porozmawiać z ekspertami z branży, a także obejrzeć wystawę, na której znajdą się licytowane podczas aukcji obiekty. Jednym z nich będzie wyjątkowa, łącząca świat technologii i sztuki, lodówka Samsung Bespoke.

Aukcja w DESA Unicum

Wśród obiektów licytowanych na aukcji w DESA Unicum „Design. Piękno w użyciu”, pojawi się lodówka będąca efektem współpracy Samsung z francuskim artystą Thibaud Herem. Będzie to pierwsza taka licytacja w Polsce. Lodówka Bespoke, bo o niej mowa, składa się z 3 modułów oraz 3 ekskluzywnych paneli frontowych przedstawiających artystyczne ujęcia rezydencji królewskiej w Fontainebleau. Jej design w połączeniu z funkcjonalnością sprawia, że jest to wyjątkowy przedmiot sztuki użytkowej. Linia lodówek Bespoke zdobyła uznanie na całym świecie ze względu na możliwości związane z personalizacją, a jej wygląd i rozmiar mogą zmieniać się na przestrzeni czasu, tak jak zmieniają się potrzeby użytkownika.

Finał aukcji „Design. Piękno w użyciu” odbędzie się 26 września o godz. 19:00. Całkowity dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt "Autoportrety XXI" wspierający współczesnych polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów MNW.

Event i wystawa przedaukcyjna

Zarówno lodówkę, jak i inne licytowane obiekty, będzie można oglądać na wystawie, która rozpocznie się 19 września i potrwa aż do dnia aukcji. Kulminacyjnym momentem wystawy, a zarazem gratką dla wszystkich miłośników designu, będzie odbywające się 24 września całodniowe wydarzenie DESA Design Days, na program którego składają się m.in. spotkania z ekspertami designu i projektantami oraz oprowadzanie po wystawie. Od pierwszej edycji Design Days w DESA Unicum, promujące wiedzę na temat wzornictwa przemysłowego i sztuki przedmiotu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów sztuki użytkowej oraz kolekcjonerów. Udział w wydarzeniu to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy na temat współczesnego designu i inspiracji, ale także do przyjrzenia się z bliska obiektom, które chcielibyśmy zobaczyć w swojej domowej przestrzeni.

 

DESA Unicum to lider wśród domów aukcyjnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, którego historia sięga lat 50. XX wieku. Na koniec 2021 roku DESA Unicum była 8. domem aukcyjnym w Europie. W 2021 roku DESA Unicum zorganizowała 202 aukcje (stacjonarne i online, z uwzględnieniem 9 aukcji charytatywnych), podczas których wylicytowano obiekty o łącznej wartości ponad 280 mln zł.

 

DESA Design Days, 24 września w DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie

 

Licytować online można już teraz: https://desa.pl/pl/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.